Jump to content

Dosjelost


anonimno

Preporučene objave

Nakon koliko godina se može ostvariti pravo dosjelosti?Naime radi se o tome da je osoba A na mojoj zemlji nadogradila jednu prostoriju.

To je bilo prije 8 godina, živjela je u u 20 m2 vlažnog prostora.

Kako bi poboljšala uvjete svog života dozvolio sam joj da sagradi tu prostoriju u dobroj namjeri. Nikakvu pisanu suglasnost nisam dao gospođi !

Gospođa se želi odseliti i prodati svojih 20 m2 + prostoriju koju je sagradila na zemlji u mojem vlasništvu.

Ne možemo se dogovoriti da ja otkupim taj stan, ipak se radi o obiteljskoj kući i volio bih da sve ostane u obitelji. Ona cijeni jedan kvadrat kao da je sve legalizirano i kao da je vlasnik apsolutno svega , na što ja nikako ne mogu pristati.

Dakle ona sada želi prodati ukupno 40 m2 stambenog prostora, a vlasnica je samo 20 m2.

 

Napominjem, da ona nema građevinsku dozvolu za tu prostoriju, jer nikada nije bila i vlasnik zemlje na kojoj je to izgradila.

 

Zanima me može li ona ostvariti pravo dosjelosti na tom sagrađenom dijelu, obzirom da ga koristi već osam godina?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija