Jump to content

Privremeni boravak i rastava braka?


vexyyyy

Preporučene objave

ja sam tu stranac kojoj jetreba viza za ući u hrvatsku

 

u braku sam sa hrvatskim državljanom sada 3 godine i 3 mjeseca

i imam privremeni boravak

 

problem je jer se mi nemožemo smiriti ni pomiriti i nikako se dogovoriti stalno se svađamo i to više ne ide i on je rekao da sam ja sada sama što se njega tiče da on ne želi imati nikakve veze sa mojom sljedećom obnovom boravka

 

ako se to desi, i on odbije sudjelovati kod obnove moga boravka za 4 mjeseca, šta se desi samnom?

 

ja nemam kod kuće više nikoga, nemam se kuda vratiti, ovdje imam posao, imam prijatelje, završavam školu

 

ja bi ovdje htjela ostati, koja su moja prava ako bude razvod?

ja njega još volim i htjela bi ostati poslje razvoda da probamo to popraviti ali kako ću to ako me pošalju natrag?

 

molim vas pomoć :(

 

oprostite za hrvatski

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam našla u zakonu o strancima članak 61 ali ne razumijem skroz, piše ovo :

 

Članak 61.

 

Strancu kojemu je odobren privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji u neprekidnom trajanju od najmanje 4 godine odobrit će se autonomni boravak, ako ispunjava uvjete iz članka 52. stavka 1. točke 1. do 4. ovoga Zakona.

Privremeni boravak iz stavka 1. ovoga članka može se odobriti bračnom ili izvanbračnom drugu, djetetu koje je postalo punoljetno te roditelju i posvojitelju maloljetne djece.

Privremeni boravak iz stavka 2. ovoga članka može se odobriti i ako je osoba s kojom je stranac tražio spajanje obitelji umrla te u slučaju prestanka bračne zajednice koja je u Republici Hrvatskoj trajala najmanje 3 godine.

 

to znači ja mogu ostati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija