Jump to content

kada zabrana viđanja djeteta?


brunella88

Preporučene objave

čl.100

(2) Radi zaštite dobrobiti djeteta susreti i druženje djeteta s roditeljem koji ne živi s djetetom mogu se ograničiti ili zabraniti, a prema okolnostima slučaja sud može odrediti osobu u čijoj će se nazočnosti održavati susreti i druženje.

(3) Na zahtjev suda centar za socijalnu skrb predložit će osobu iz stavka 2. ovoga članka, na koju se na odgovarajući način primjenjuju odredbe iz članka 110. stavka 5. do 7. ovoga Zakona.

 

Dakle, kao i kad bi provodila nadzor nad roditeljskom skrbi (pretpostavke za skrbnika, nije srodnik u ravnoj ni pobočnoj liniji do drugog stupnja, a logično bi bilo da je obrazovanja/zvanja takvog da se kompetentno može baviti velikima i malima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Mene isto zanima ova tema!

Kako je moguće zabraniti bivšem mužu viđanje djeteta?

Naime, razvedeni smo već 2,5god i od samoga početka nisam imala ništa protiv da viđa djete, međutim gospodin se počeo baviti "mutnim" poslovima i tako je u godinu dana "stekao" u policijskom dosjeu oko 40-ak kaznenih djela, među kojima su i razbojništvo, teške krađe, konzumiranje i preprodaja droge.....

S obzirom da je naše pravosuđe jako učinkovito, on odleži po mjesec-dva u zatvoru i onda je ponovno vani.

Prvi korak koji sam sama napravila jest da mu nedam više djete i upozorila sam centar za soc. skrb na njegovo ponašanje, objasnila čak i kada je viđao djete, da se to odvijalo po kafićima, vozo je u automobilu na prednjem sjedalu bez sjedalice (jer to njemu ne treba) a da ne spominjem da se svaki puta vratila s pokvarenim želucom od restorana s brzom hranom.....

Sad molilm pomoć:

kako da ishodim zabranu viđanja djeteta zbog slijedećih razloga:

-neznam gdje ni s kime živi

-neznam čime se bavi jer ne radi nigdje a ima nadprosječan standard

-konzument je droge

-psihički nestabilna i agresivan osoba (bio još dok smo bili u braku)

....a osim toga me zeza za alimentacju, po 2-3mjeseca ne plati ništa i onda plati sve i to namjerno!!!

Kako i tome izaći na kraj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze ima alimentascija sa pravom djeteta na susrete i viđanje s ocem!?

Otkud vam pravo da ako postoji pravomoćna sudska odluka onemogućujete djetetu legitimno pravo na susrete sa ocem?

 

-konzument je droge

-psihički nestabilna i agresivan osoba (bio još dok smo bili u braku)

 

"Naime, razvedeni smo već 2,5god i od samoga početka nisam imala ništa protiv da viđa djete"

 

Nije mi malo jasno da ste bili u braku sa osobom za koju tvrdite sve ovo gore, a onda kažete da niste bili protiv da viđa dijete!?

Što je vama u stvari bitno, interes djeteta ili s kime otac živi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Kakve veze ima alimentascija sa pravom djeteta na susrete i viđanje s ocem!?

Otkud vam pravo da ako postoji pravomoćna sudska odluka onemogućujete djetetu legitimno pravo na susrete sa ocem?

 

-konzument je droge

-psihički nestabilna i agresivan osoba (bio još dok smo bili u braku)

 

"Naime, razvedeni smo već 2,5god i od samoga početka nisam imala ništa protiv da viđa djete"

 

Nije mi malo jasno da ste bili u braku sa osobom za koju tvrdite sve ovo gore, a onda kažete da niste bili protiv da viđa dijete!?

Što je vama u stvari bitno, interes djeteta ili s kime otac živi?

 

Očito niste svatili moje pitanje. Alimentacija je jedan od maanje važnih faktora u svemu tome, ne radi se o tome da je meni u interesu zabraniti viđanje djeteta,ali me je jednostavno strah. Tip više ne komunicira s roditeljima, ima sasvim novo društvo od tko zna kakvih likova,kamatari mu oduzeli kuću koja je također i moje vlasništvo, dovoljan podatak da je optužen za trgovinu ljudima i konzumiranje droge, stvari koje sam "isčačkala" iz MUP-a su katastrofalne i da ja takvoj osobi povjerim djete????

 

NI U LUDILU!!! Svaka zdrava osoba bi tako razmišljala!!

Osim toga, ne pita za djete po 2-3 mjeseca, promjene broj mobitela i onda "padne s neba" i zahtijeva da je dovedem u roku od sat vremena kad mu se prohtije.

Dala sam mu mogućnost viđanja djeteta, ali uz moje prisustvo, jer su na centru rekli da su oni "nemoćni" no njemu to isto ne odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sve dolje navedeno trebali biste imati dokaze, i na općinskom građanskom sudu podići tužbu za zabranu susreta i druženja sa djetetom.

Ako nemožete doći do dokaza- kaznena djela, to na vašu inicijativu može napraviti sud a isto tako i czss, tražiti uvid u IS MUP-a RH o kaznenim djelima vašeg bivšega supruga, ako je konzument droge i psihički nestabilna i agresivna osoba također biste trebali imati dokaze jer i sud i czss zanimaju dokazi i činjenice a ne samo nečije izjave (nažalost bez toga teško da ćete uspijeti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ANNAA je napisao:

Za sve dolje navedeno trebali biste imati dokaze, i na općinskom građanskom sudu podići tužbu za zabranu susreta i druženja sa djetetom.

Ako nemožete doći do dokaza- kaznena djela, to na vašu inicijativu može napraviti sud a isto tako i czss, tražiti uvid u IS MUP-a RH o kaznenim djelima vašeg bivšega supruga, ako je konzument droge i psihički nestabilna i agresivna osoba također biste trebali imati dokaze jer i sud i czss zanimaju dokazi i činjenice a ne samo nečije izjave (nažalost bez toga teško da ćete uspijeti).

 

 

Hvala Annaa!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija