Jump to content

Kazna a znak zabrane na jednom ulazu u ulicu ne postoji


Painstik

Preporučene objave

Pozdrav,

 

danas su mi lihvari iz ZagrebParkinga podigli auto, te sam dobio dodatno kaznu za parkiranje na zabranjenom mjestu, lijepo se vidi na slici znak i 50-ak metara dalje auto.

 

Inače je cesta vrlo mala, nekih 200 metara, sa jedne strane ima zabrana zaustavljanja i parkiranja, a sa druge strane nema znaka, ja sam naravno ušao u ulicu sa strane gdje znak zabrane ne postoji.

 

Ima li smisla ići na sud zbog toga što znak zabrane nije istaknut i na drugom ulazu u ulicu?

 

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar ne postoji i prometno pravilo da se na dvosmjernoj cesti (ukoliko je to s obzirom na stanje inače dozvoljeno- moguće) može parkirati (ako ne i zaustaviti) samo s desne strane. Dakle, ne i s slijeve. Zar to pravilo nema logike?

Ima, jer se znakovi za vozače nalaze s njihove desne strane - dakle sa strane s kojom nailaze. :misli:

 

Ako se ne varam parkiranje s lijeve strane je i kažnjivo :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Znak B39

40) znak »zabrana parkiranja« (B40) označuje stranu ceste na kojoj je zabranjeno parkiranje vozila.

 

Ne postoji pravilo o zabrani parkiranja na lijevoj strani u dvosmjernoj cesti.

 

Da, parkirao sam na lijevu stranu...

 

Zar ne bi onda na lijevoj strani na ulazu u ulicu trebao stajati znak zabrane parkiranja i stajanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Ne postoji pravilo o zabrani parkiranja na lijevoj strani u dvosmjernoj cesti.

 

Postoji, postoji: sada je to čl. 80 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a i uvijek je postojao (dosta dugo pamtim):

"(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na cesti dužan je zaustaviti ga, odnosno parkirati neposredno uz desni rub kolnika, a na cesti na kojoj se promet odvija samo u jednom smjeru može ga zaustaviti ili parkirati uz desni ili lijevi rub kolnika.

(2) Ako se uz desni rub kolnika nalaze tramvajske ili druge tračnice, vozač može zaustaviti ili parkirati vozilo uz lijevi rub kolnika.

(3) Vozač može zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestima koja se nalaze na sredini kolnika samo ako su ta mjesta obilježena odgovarajućim prometnim znakom ili oznakom na kolniku kao mjesta za parkiranje vozila.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka."

 

Iskreno, nije lako petpeticu ispravljati :smijeh::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija