Jump to content

prometna nezgoda, a počinitelj pobjegao...


josip30

Preporučene objave

Molim za savjet, danas sam imao prometnu nezgodu gdje je druga strana apsolutni krivac. Šteta na mom autu cca. 1000 eur (moja procjena), a na drugom vozilu puno veća jer mi je oduzeo prednost tako da mu je uništena kompletna desna strana vozila.

Nakon sudara želio sam čekati policiju ali je krivac inzistirao da pomakne auto i da se nagodimo te da nipošto ne zovemo policiju (vidno pripit). Kod "pomicanja" je jednostavno dao gas i pobjegao. Policiji sam dao broj njegovih pločica i pričekao dolazak ophodnje na teren jer sam želio da na meni obave alkotest i snime mjesto nezgode.

Sad me zanima kako to dalje ide? Kako policija stvarno može utvrditi sudjelovanje drugog vozača u nezgodi?

Kako to tretira moje osiguranje?

Inače, naviknut sam na fair play pa ovakav postupak ni u snu nisam očekivao. Međutim vidim da igranje po pravilima kod nas jednostavno ne prolazi pa me zanima kome da se žalim i što da napravim po pitanju bolova u leđima koje imam nakon sudara?

U normalnim okolnostima ovo mi nikada nije bila opcija ali ako već bježiš onda bih volio da te neko i kazni.

Unaprijed hvala na sugestijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko su na vašem vozilu ostali tragovi boje drugog vozila i na kolniku njegovi ostaci, policija će ga tražiti.

 

Ako ga ne nađu, a nemate kasko, nitko vam neće nadoknaditi štetu.

 

Vaše obavezno osiguranje nema nikakve veze sa ovim događajem.

 

Ukoliko ste doživjeli teške tjelesne ozljede imate pravo na odštetu iz garancijskog fonda smo za te TTO.

 

Više na www.huo.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josip30 je napisao:

Nisam siguran da ste shvatili moj post. Policija već zna o kome je riječ-

A gdje u postu #1 piše da je poznat?

 

Po saznanju o njegovom osiguravatelju napraviti procjenu i sačiniti izjavu.

 

Priložiti liječničku dokumentaciju o tjelesnim povredama.

 

Ukoliko niste vješti za "pilanje" ili nemate strpljenja uzmite odvjetnika.

 

Od kazne za bijeg nemate nikakve koristi niti će te biti obavješteni.

 

Ukoliko je bio pijan sav iznos koji vam se isplati (do 12 prosječnih mjesečnih plaća) osiguranje može regresno potraživati od njega, ali ni od toga nemate koristi niti će te biti obavješteni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija