Jump to content

presuda na temelju indicija


AstonMarti

Preporučene objave

Molim tumačenje!

Naime, prvostupanjski kazneni sud presudio mi je temeljem indicija kako jedino ja imam materijalnu korist za počinjenje kaznenog djela, u presudi se pozivajući na vještačenje kopije inkriminiranog dokumenta bez originala i bez dokaza da sam to napravio ja. U žalbi se moj odvjetnik poziva na pravilo in dubio pro reo i da nisam samo ja taj koji je imao koristi, već i odvjetnik koji je sudjelovao u radnji. Drugostupanjski sud je potvrdio prvostupanjski objašnjenjem daa nema povreda ZKP-a i KZ-a. Moje je pitanje, da li se može vještaćiti kopija dokumenta, da li se može u kaznenom postupku presuđivati temeljem indicija bez materijalnog i drugog dokaza? Da li imam kakve šanse na Vrhovnom sudu? Unaprijed hvala!!! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AstonMarti je napisao:

Molim tumačenje!

Naime, prvostupanjski kazneni sud presudio mi je temeljem indicija kako jedino ja imam materijalnu korist za počinjenje kaznenog djela, u presudi se pozivajući na vještačenje kopije inkriminiranog dokumenta bez originala i bez dokaza da sam to napravio ja. U žalbi se moj odvjetnik poziva na pravilo in dubio pro reo i da nisam samo ja taj koji je imao koristi, već i odvjetnik koji je sudjelovao u radnji. Drugostupanjski sud je potvrdio prvostupanjski objašnjenjem daa nema povreda ZKP-a i KZ-a. Moje je pitanje, da li se može vještaćiti kopija dokumenta, da li se može u kaznenom postupku presuđivati temeljem indicija bez materijalnog i drugog dokaza? Da li imam kakve šanse na Vrhovnom sudu? Unaprijed hvala!!! :-(

 

Ima li itko kakav savjet?

Legalis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija