Jump to content

Plaćanje vode u stambenim zgradama


Franck

Preporučene objave

Nisam znao gdje bih na forumu postavio moje pitanje pa sam to stavio ovdje. Nadam se d aje to ok. Prvo pozdravljam sve korisnike foruma i moje pitanje je vezano za plaćanje vode u zgradi.

Naime zivim u zgradi u kojoj se voda placa po broju clanova po stanu. Kako sam ja imo problem sa cijevima, morao sam ih kompletno zamijeniti a samim time sam i napravio sat za vodu. To sam napravio iz cistog razloga jer sam prije placao vodu 400kn mjesecno a ne bi se potrosilo jedva 100. Problem je sto svi ostali stanari taj nacin placanja mi ne priznaju a ni sam vodovod. Kad sam zvao u vodovod da mi bazdare sat rekli su da oni to ne mogu bez da se suglase svi stanari. Stanari to ne zele, ne zelim imat s njima posla, ja znam da po zakonu o potrosacu placam onoliko koliko potrosim. I dogadja se situacija da stanari nas racunaju da ne placamo i vodovodu se stvara gubitak koji iznosi za nas stan i 4 clana obitelji. Mi placamo vodu vodovodu po satu, i oni to znaju.

Moje pitanje glasi ako dodje do suda kakva ovrha, hocu li ja izgubiti spor, i sto da uradim ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čuvati uplatnice sa naznačenom količinom utrošene vode

i uplačenom svotom

 

kod izračuna duga za vodu koristiti uplatnicu (zbog stavaka i cijene,otpadne vodenaknade za korištenje voda itd.)i utrošenu količinu vode (po mogučnosti snimite stanje vodomjera).

 

zakonska obveza je ugradnja vodomjera u zgrade gdje je to moguče izvršiti.

a time i plaćati po potrošnji.

 

za obračun vode po potrošnji

vodovodu se obračati samo pismeno(preporučeni i sa povratnicom).

pismeno tražiti i od predstavnika stanara da bude nazočan očitanju vodomjera radi plaćanja utrošene vode.

 

http://www.gpstanorad.hr/ostalo.php?izbor=3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija