Jump to content

porodiljna naknada s prekidom radnog odnosa duže od 1 mj.


anonimno

Preporučene objave

Zaposlena sam od 09.11.2005. trudna sam i uskoro ću morati na bolovanje (stara trudnica, kompliakcije...). Imala sam prekid radnog odnosa od 01.10.2005. do 09.11.2005. dakle malo više od mjesec dana. Na ranijem sam poslu radila neprekidno više od 3 god.

1. Kada odem na bolovanje koliko ćer mi iznositi naknada ( OD je sada 2700 kn, a na ranijem poslu je iznosio 3000 kn)?

2. Koliko će iznositi porodiljna naknada?

3. Da li ću morati na komisiju jer će bolovanje trajati dulje od 3 mjeseca?

4. Zaposlena sam na ugovor, ugovor istječe 09.05.2006., poslodavac je dužan produljiti ugovor ili ne?

5. šta ako ne produlji, dobivam i dalje naknadu za bolovanje ili ne?

6. Ako ne produlji ugovor dobivam li porodiljnu naknadu, na kojoj osnovi i koliko će ona iznositi?

7. Tko plaća bolovanje hzzo ili poslodavac?

Hvala na odgovorima,

pozdrav

Jasna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Naknada plaće određuje se od osnovice za naknadu koju čini prosječni iznos plaće koja Vam je isplaćena u posljednjih 6 mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg stječete pravo na naknadu.

2. Rodiljna naknada se utvrđuje u istom iznosu kao i bolovanje.

3. Pravilnikom o rokovima najduljeg trajanja bolovanja ovisno o vrsti bolovanja određeno je i upućivanje na liječničko povjerenstvo (znači ovisno o šifri bolesti).

4. Ako ugovor istječe s danom 09. 05. 2006. godine, a niste otvorili rodiljni dopust onda imate pravo na naknadu plaće za vrijeme bolovanja samo do isteka tog prava. (ovo se odnosi i na točku 5 i na točku 6).

5. Bolovanje (komplikacije u trudnoći) se isplaćuje na teret HZZO-a od prvog dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija