Jump to content

rok u studenom- jesu li oni normalni ????


maryyy

Preporučene objave

danas sam dobila dopis iz ministarstva kako ne mogu izaći na rok u 11 mj , a zbog ograničenih prostornih kapaciteta ???

ispit sam prijavila 15.09., a u ministarstvu kazu kako nisu imali nikakvih kriterija za odabir nego su nas jednostavno odrezali!!!

 

da li je još itko dobio ovakav ili slican nebulozan dopis ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi jedina,ne mogu vjerovati i ja danas dobila dopis da nisu u mogućnosti uvažiti moju prijavu za ovaj rok zbog ograničenih prostornih kapaciteta.Naravno zvala ih odmah nakon toga pa mi isto rekli da nisu imali nikakvih kriterija, nego da jednostavno zbog prevelikog broja prijavljenih ne mogu normalno održati ispit iz tehničkih razloga.To je uistinu strasno, a ja sam ispit prijavila krajem osmog mjeseca.Nemam komentara..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislis kako da odgodiš ispit koji si prijavila za 11 mjesec?Pretpostavljam da bi željela u sljedećem roku izaći, u tom slučaju samo do početka pismenog dijela ispita moraš poslati dopis da odjavljuješ već prijavljeni ispit za sljedeći rok i to ti je to.Ne trebaš slati ništa drugo, napominjem, bitno ti je samo da taj dopis pošalješ prije početka pismenog dijela ispita u 11 mjesecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja još ništa nisam dobio, niti rješenje da idem na ispit niti da ne idem što me ubija. Mislim da neću biti među odabranima jer sam prijavio 29.09. ali prije nisam ni mogao jer sam bio u 9.mjesecu na seminaru HOK-a pa dok sam sve te papire i potvrde prikupio.. Ali volio bi znati to čim prije a mislim da bi bilo u redu da me onda automatski stave u rok u prvom mjesecu a ne da opet visim ko luster..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i da, mislim da nije to u redu da nas se ovako šikanira, kao da pravosudni nije stres dovoljno jak.. a ako se njima ne ispravljaju radnje preko praznika u prosincu nisu trebali staviti rok u studenom a ne ovako.. u rujnu je izašlo 250 ljudi pa je bilo tehničkih mogućnosti da svi izađu, a sad profesori više žele advent u beču a ne čitati moju presudu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu oni normalni majke mi mile....ja sam prijavila zadnji dan, što znači da ću je i ja dobiti sigurno...sreća u svemu je da još nisam dobila slobodno negu učim uz posao do pismenog pa ću nekako preživjeti...mogu misliti kako je onima koji su dobili odbijenicu, a već su na učenju, stvarno nisu pravedni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

U svezi Vaše prijave za polaganje pravosudnog ispita na ispitnom roku u mjesecu studenom 2010. godine, obavještavamo Vas kako zbog velikog broja prijavljenih kandidata te ograničenih prostornih kapaciteta nismo u mogućnosti uvažiti Vašu prijavu i uvrstiti Vas u raspored za navedeni ispitni rok.

 

Slijedom navedenog, a temeljem odredbe čl.6 Pravilnika o polaganju pravosudnog ispita u svezi s odredbom čl.22.st.4 Zakona o vježbenicima u pravosudnim tijelima i pravosudnom ispitu, obavještavamo Vas kako ćete, ukoliko nas pisanim putem ne izvijestite drugačije, temeljem podnesene prijave biti uvršteni u raspored za polaganje pravosudnog ispita na prvom sljedećem ispitnom roku u mjesecu siječnju 2011.godine.

 

Evo kolega to je to obrazloženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da maryyy definitivno je zbog toga, takvu sam informaciju dobila i ja upravo na Ministarstvu- znači sve one koji su prvi puta prijavili ispit ili kojima je to prvi put nakon pada, nisu niti jednom odjavili ispit, uvršteni su u ovu grupu koja piše u studenom....u Ministarstvu čak imaju i popis, jer je mene gđa. pitala ime i prezime i rekla mi da sam uvrštena na popis za studeni....

ne kužim ja njih majke mi, pa šta treba sada ove koji su nekad odjavili kažnjavati....nije pravedno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam dobila informaciju o broju kandidata koji su odbijeni, samo mi je neka ljubazna teta rekla da su odbijeni samo oni koji su u odjavili ispit i pitala me ime i prezime...i rekla mi da sam na popisu za studeni...3710-800-to je broj na koji sam zvala...zovi sutra pa provjeri..

Ma nisu oni normalni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I šta ćemo sada mi koji smo odbijeni..???? Piše u odbijenici da ćemo biti uvršteni za polaganje na ispitnom roku u siječnju.. Međutim, možemo li biti 100% sigurni da ćemo biti na popisu za polaganje u siječnju, i da neće više biti odbijenica..?!? Ima li ko kakvih informacija? Ili kakav prijedlog, savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam isto dobila odbijenicu!!!- odgodila za 9. jer se ubijam na poslu i onda još učim doma i rujan mi je došao prebrzo....

zvala u ministarstvo i draga gospođa mi je rekla da su birali nas koji smo odgađali (a sad ispada da su i oni koji prvi put prijavljuju bili isto na udaru) i da nije sigurno da će bit dosta "prostornih kapaciteta" i u 1. mjesecu....koma, ko da nije dosta da moramo položit grozni pismeni (za kojeg u stvari ne možeš ni provjerit razlog za pad) i još gori usmeni sa izvlačenjem kartica koje je pola sreća....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej, mene ceka u posti nesto s povratnicom (nije me bilo doma pa su mi ostavili ceduljicu), ne znam jel ta odbijenica. Je li "odbijenica" stize s povratnicom ili obicna preporucena posiljka? i jedno pitanje svima ostalima, je li netko mozda dobio vec zakljucak iz Ministarstva kojim ga se poziva na da pristupi pisanom dijelu ispita? Salju li i jedno i drugo ili samo famozne odbijenice? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PROSVJED je jedino rjesenje!

 

Predlazem da se lijepo svi mi koji smo dobili odbijenicu nacrtamo na prvi dan pismenog ispita i onemogucimo odrzavanje pravosudnog (ima nas vise nego ovih koji pisu i ovih koji cuvaju zajedno). Pa kad zavrsi u novine, netko ce morati odgovoriti zasto se u 21. st. pise rukom 3 puta po 8 sati, kako ocekuju da netko procita u par sati spis od 150 stranica, zasto ljudi bez zakonskog utemeljenja dobivaju odbijenice jer oni nisu u stanju za 1500-2000 kuna unajmiti jos jednu dvoranu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za nas koji smo odbijeni ovaj rok, biti će mjesta u siječnju, jer smo automatski prebačeni za taj rok!!

 

 

liriel je napisao:

ja sam isto dobila odbijenicu!!!- odgodila za 9. jer se ubijam na poslu i onda još učim doma i rujan mi je došao prebrzo....

zvala u ministarstvo i draga gospođa mi je rekla da su birali nas koji smo odgađali (a sad ispada da su i oni koji prvi put prijavljuju bili isto na udaru) i da nije sigurno da će bit dosta "prostornih kapaciteta" i u 1. mjesecu....koma, ko da nije dosta da moramo položit grozni pismeni (za kojeg u stvari ne možeš ni provjerit razlog za pad) i još gori usmeni sa izvlačenjem kartica koje je pola sreća....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti, ali ti očito nisi još počeo učiti kad to tako bez tenzija konstatiraš...ima ljudi koji nisu bili na poslu mjesec dana ( do primitka "odbijenice")jer ih je poslodavac pustio na učenje!!! I sad Ministarstvo pravosuđa bez pardona šalje na kućne adrese odbijenice!!!! To je ludost!!! To treba objaviti u novinama!!!! Igraju se s tuđim životima, zaposlenjima!!!! Toga nema nigdje!!!! Trebali su unaprijed predvidjeti takvu mogućnost!!! A ne sada unatrag donositi nova pravila!!!! Slijedeći rok je tek krajem prvog mjeseca, dakle usmeni može biti u trećem mjesecu!!!! "Nemaju adekvatan prostor!!!?" Je li??? A ko pita kandidate što će jesti kada ih poslodavac otpusti jer nemaju položen pravosudni ispit!!!! Sramota od njih!!! A jš veća sramota od nas kandidata ako i preko ovoga pređemo kao da se ništa nije dogodilo!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DorisSt je napisao:

Za nas koji smo odbijeni ovaj rok, biti će mjesta u siječnju, jer smo automatski prebačeni za taj rok!!

 

 

liriel je napisao:

ja sam isto dobila odbijenicu!!!- odgodila za 9. jer se ubijam na poslu i onda još učim doma i rujan mi je došao prebrzo....

zvala u ministarstvo i draga gospođa mi je rekla da su birali nas koji smo odgađali (a sad ispada da su i oni koji prvi put prijavljuju bili isto na udaru) i da nije sigurno da će bit dosta "prostornih kapaciteta" i u 1. mjesecu....koma, ko da nije dosta da moramo položit grozni pismeni (za kojeg u stvari ne možeš ni provjerit razlog za pad) i još gori usmeni sa izvlačenjem kartica koje je pola sreća....

 

Nije uopće stvar u tome što su odbijeni automatski prebačeni za siječanj. Što je s ljudima koji se misle prijaviti za siječanj? Za njih neće biti mjesta?

 

Uostalom kako sada najedanput nemaju dovoljno mjesta? Za svaki rok se prijavi otprilike isti broj kandidata.

 

Ako se ne varam na prošlom roku se prijavilo oko 230 kandidata, od kojih je oko 190 izašlo.

 

Sami su odredili ovakav način polaganja pravosudnog ispita, pa neka se i organiziraju sukladno tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija