Jump to content

pravo služnosti- potvrda općine o javnom putu


anonimno

Preporučene objave

Općina je susjedu izdala potvrdu da je poljski put iza nekretnine u vlasništvu moje supruge javni put. Nekretnina predstavlja kuću s ograđenim dvorištem i zemljištem ( vrtom ) prema tom putu dugom oko 80 metara. Potvrda je od susjeda tražena jer mi tražimu zabilježbu služnosti prolaza preko njegovog dvorišta do glavne ceste - prometnice preko koje se realizira cestovni promet, izvršavaju se komunalne usluge, provedena je komunalna ( energetska) infrastruktura. Dakle život se realizira na na glavnoj prometnici ( smjer jug ), a javni put- poljski put za koji je općina izdala potvrdu je u kontra na sjeveru. Ponavljam, taj je put u stvari poljski put koji se ne čisti zimi od snijega, nije oko njega proglašena građevinska zona , nema komunalne i energetske infrastrukture, ne moge se kupiti krug i mlijeko i sl.

Kako je dokument općine priložen u sudsku raspravu molim Vas procijenite da li mi moramo dobiti potvrdu od iste općine da se radi o poljskom putu , putu koji nije javnog karaktera preko kojeg će korisnici moći realizirati osnovna prava raspolaganja komunalnim uslugama , dostupa do temeljnih energenata- vode, struje i plina do čišćenja puta u zimskim uvjetima. kako bi trebala glasiti potvrda ?

Dopunski, pravima služnosti se preko susjedovog dvorišta bivši vlasnici i mi koristimo više od 150 godina i to tradicijski. Sada zbog niza loših okolnosti zahtijevamo zabilježbu tog prava u gruntovni izvadak susjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ne mogu vjerovati da biste vi pored puta koji postoji iza parcele Vaše supruge išli susjedu kroz dvorište. Pa svaka Vama čast. Kao prvo imate li Vi uopće legalnu kuću? Ili ste ilegalnu kuću legalizirali općim oprostom 1968? U principu, nitko ne može dobiti dozvolu za gradnju kuće bez direktnog pristupa s javnog puta (pa i onog kojeg nitko ne čisti od snjega i na kojem se ne mogu kupiti kruh i mlijeko) do čestice. Da li Vam i susjed mora čistiti svoje dvorište od snijega da biste Vi prošli i još Vam usput prodat kruh i mlijeko.

je napisao:

Općina je susjedu izdala potvrdu da je poljski put iza nekretnine u vlasništvu moje supruge javni put. Nekretnina predstavlja kuću s ograđenim dvorištem i zemljištem ( vrtom ) prema tom putu dugom oko 80 metara. Potvrda je od susjeda tražena jer mi tražimu zabilježbu služnosti prolaza preko njegovog dvorišta do glavne ceste - prometnice preko koje se realizira cestovni promet, izvršavaju se komunalne usluge, provedena je komunalna ( energetska) infrastruktura. Dakle život se realizira na na glavnoj prometnici ( smjer jug ), a javni put- poljski put za koji je općina izdala potvrdu je u kontra na sjeveru. Ponavljam, taj je put u stvari poljski put koji se ne čisti zimi od snijega, nije oko njega proglašena građevinska zona , nema komunalne i energetske infrastrukture, ne moge se kupiti krug i mlijeko i sl.

Kako je dokument općine priložen u sudsku raspravu molim Vas procijenite da li mi moramo dobiti potvrdu od iste općine da se radi o poljskom putu , putu koji nije javnog karaktera preko kojeg će korisnici moći realizirati osnovna prava raspolaganja komunalnim uslugama , dostupa do temeljnih energenata- vode, struje i plina do čišćenja puta u zimskim uvjetima. kako bi trebala glasiti potvrda ?

Dopunski, pravima služnosti se preko susjedovog dvorišta bivši vlasnici i mi koristimo više od 150 godina i to tradicijski. Sada zbog niza loših okolnosti zahtijevamo zabilježbu tog prava u gruntovni izvadak susjeda. :-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija