Jump to content

cenzus-besplatni udžbenici


marko16

Preporučene objave

marko16 je napisao:

Danas prida papire za knjige.Referentica mi veli da misli da necu ostvariti pravo zbog povrata poerza supruge od 2150,00 kn,tj.da povrat poreza "ulazi " u ukupna primanja...S tim povratom prilazin cenzus za neku sicu...ali prilazin.Da li je u pravu ??!! :-?

Ako smijem primjetiti,vidjevsi datum(03.11.)kad si predao papire mislim da si zakasnio i svejedno nebi' ostvario pravo na potporu za udzbenike jer zadnji dan zaprimanja je bio 02.11.2010.barem su meni tako danas upsss jucer rekli.

 

Dakle, jucer 03.11.2010 predao sam potrebnu dokumentaciju za ostvarivanje prava na bespl.udzbenike za dva srednjoskolca.

Gospodja mi kaze da mogu predat al da cu dobit odbijenicu jer kasnim jedan dan??!! Uz sva moja uvjeravanja da nisam mogao ranije izhodit sve potrebno jer sam imao selidbu osobno sa obitelji,te da je takodjer i skola imala preseljenje pa potvrdu da je upisan u skolu, jedno od djece nije mogao dobit na vrijeme?!

isto tako sa prmjenom prebivalista radi selidbe malo je kasnilo sa svom tom procedurom i na kraju nisam znao da po novom u HZMO se nemoze vise dobit potvrda o primanju (za proslu godinu)isti dan kao lani, vec se mora ispunit obrazac predat i cekat nekih 15-ak dana,tako da sam iz tih razloga kasnio sa podnosenjem zahtjeva i ostalog.

Sad me zanima dali sam stvarno zakasnio i imali smisla pisat zalbu na odbijenicu koju cu dobit ustvari dali se uopce moze zalit??!!

Pozz. i hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

valjda će biti rok za predaju negdje bar do 9.mjeseca.Jer neka djeca nisu dobila svjedodžbe o završenom razredu srednje škole zbog odrađivanja praktične nastave tijekom praznika.

A mislim da treba potvrda od škole o upisu djeteta u određeni razred....zbilja se ne sječam kako je bilo prošle godine....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege!

 

Molim nekoga da mi odgovori,kako je rješeno za udžbenike za studente.

Naime, ove godine mi jedno od dvoje djece upisuje studij i ne znam da li ima pravo na udžbenike ili ne ,i kako to ide.

Do sada sam podnosio zahtjev za udžbenike za srednju i bez problema je bilo s isplatom.

 

Vjerojatno netko od Vas ima studente ,pa bih molio odgovor.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uniqe je napisao:

lijepo molim odgovor da li netko zna da li djeca hrvatskog branitelja(osnovna škola) imaju pravo na povrat novca za kupnju uđbenika ili samo djeca ratnih vojnih invalida?

 

PRAVO NA BESPLATNE UDŽBENIKE

Članak 57.

(1) Djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz

Domovinskog rata i njihova djeca i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata imaju pravo na

besplatne obvezatne udžbenike za potrebe redovitoga ili izvanrednog školovanja u

osnovnim i srednjim školama, te na visokim učilištima ili veleučilištima pod uvjetom da to

pravo ne mogu ostvariti po drugim propisima i ako im redoviti prihodi mjesečno po članu

kućanstva ne prelaze dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda iz članka 88.

stavka 1. točke 5. ovoga Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi ljudi!svake godine je isto.prosjek ocjena nema veze sa udžbenicima to je za stipendije.rok je od 15.06. do 01.11. za osnovne i srednje škole ali još se ne mogu dobiti potvrde o upisu u sljedeći razred jer školska godina nije još službeno završena.rečeno mi je da dođem po potvrde nakon podjele svjedodžbi.za prvašiće se može dobiti potvrda jer su oni upisani u 5 mjesecu kad su bili na testiranju,a za srednje škole za prve razrede naravno kada se upišu tek onda.zbog toga i je ovoliko dug period za predaju dokumenata.za sve ostalo uguglajte besplatni udžbenici i otvorite braniteljski portal tamo sve lijepo piše.naravno postoji i cenzus po članu obitelji od 1995,60 kn.nadam se da sam pomogao.POZDRAV!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cherry je napisao:

dragi ljudi!svake godine je isto.prosjek ocjena nema veze sa udžbenicima to je za stipendije.rok je od 15.06. do 01.11. za osnovne i srednje škole ali još se ne mogu dobiti potvrde o upisu u sljedeći razred jer školska godina nije još službeno završena.rečeno mi je da dođem po potvrde nakon podjele svjedodžbi.za prvašiće se može dobiti potvrda jer su oni upisani u 5 mjesecu kad su bili na testiranju,a za srednje škole za prve razrede naravno kada se upišu tek onda.zbog toga i je ovoliko dug period za predaju dokumenata.za sve ostalo uguglajte besplatni udžbenici i otvorite braniteljski portal tamo sve lijepo piše.naravno postoji i cenzus po članu obitelji od 1995,60 kn.nadam se da sam pomogao.POZDRAV!

Mislim da nisi u pravu,i nebi trebalo tako pisat a da se prije neprovjeri,ljudi dolaze u zabludu.

Prosjek ocjena itekako ima ulogu,evo link pa pročitajte:

http://www.mobms.hr/media/11865/natjecaj%202010.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1, pročitaj bolje što je cherry napisao u prvoj rečenici.

 

Nisi ga razumio.

 

cherry je napisao:

 

dragi ljudi!svake godine je isto.prosjek ocjena nema veze sa udžbenicima to je za stipendije.

 

Dakle, kao što znamo, prosjek ocjena nema veze sa pravom na besplatne udžbenike, a ovo što si ti linkao je za stipendije gdje se prosjek svakako uzima u razmatranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem administratoru!

danas uzeo papire u uredu državne uprave i piše zahtjev za osnovne i srednje škole podnosi se od 15.06.2011. do zaključno 01.11.2011.

zahtjev za više škole i fakultete za akademsku godinu 2011/2012 podnosi se od 01.01.2012. do zaključno 30.04.2012.

i piše koji su sve dokumenti potrebni.dobio dva zahtjeva za dvoje djece popuniti,prikupiti papirologiju i ponovno vratiti u ured državne uprave

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cherry je napisao:

zahvaljujem administratoru!

danas uzeo papire u uredu državne uprave i piše zahtjev za osnovne i srednje škole podnosi se od 15.06.2011. do zaključno 01.11.2011.

zahtjev za više škole i fakultete za akademsku godinu 2011/2012 podnosi se od 01.01.2012. do zaključno 30.04.2012.

i piše koji su sve dokumenti potrebni.dobio dva zahtjeva za dvoje djece popuniti,prikupiti papirologiju i ponovno vratiti u ured državne uprave

pozdrav!

 

 

I što sve treba za udžbenike-koliko se sjećam:

-potvrda iz porezne o visine prihoda za sve članove kućanstva

-potvrda iz mirovinskog o ukupno isplaćenoj mirovini( e sad za stipendije treba za sve članove kućanstva,a ovdje?)

-potvrda u upisu u srednju školu

-potvrda iz hzzz-a da supruga ne radi(ako ne radi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba

-potvrda o upiu za školsku 2011/2012

-potvrda mirovinskog za sve članove kućanstva koji primaju i ne primaju mirovinu

-potvrda o nezaposlenosti ili zaposlenosti

-potvrda hzzo o rodiljnoj naknadi ili bolovanju

-potvrda porezne uprave za sve članove kućanstva

i ako se prvi put predaje potvrda o prebivalištu,rodni listovi i vjenčani list

za svako sam dijete dobio po papir za ispuniti,a na drugoj strani se nalazi popis potrebnih potvrda i dobio sam obrazac o svim članovima kućanstva.bio skinuo sa interneta ali nisu isti obrasci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Ljudi ja sam budala, mogao sam sada gas na bankomatr pokupiti lovu koju djeca dobiju za udžbenike a umjesto toga ja idiot sam pored ratovanja se i školovao tako da mi je sad cenzus veći od potrebitog. Dakle sam savojim radom sam pokopao svoje pravo na novac iz proračuna za školovanje djece kao i na školarinu. Ispada da bi mi bilo bolje da sam sve to vrijeme visio u birtiji nego hodao po fakultetu i učio ostvarivši pravo na veču plaču i veću mirovinu.

Dakle , ne odnosi se na sve ali, bolje su prošli oni koji su .... nego oni koji su ulagali u sebe i djecu kroz cijeli život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2608karlo je napisao:

NE KUŽIM KAK LEGLA LOVA.MENI JE REČENO DA GRAD UPLAČUJE ZA KNJIGE DRITO U KNJIŽARU.SAMO ODEŠ I DIGNEŠ KNJIGE...KAJ JE SAD OVO

Novac za udžbenike dobiješ na tekuci racun ili štednu knjižicu , ovisno što im predaš u zahtijevu .

Mi smo predali prije tjedan dana sve papire , danas stiglo rješenje . Lova vjerovatno za mjesec dana , bar nam je tako rečeno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Kako je i g.Mrljavac napisao,treba malo strpljenja.

Jasno je da smo svi(ili ogromna većina) u velikim financijskim izdacima za život i djecu pogotovo tko ima dvoje ili više djece,ali treba imati malo strpljenja i razumijevanja.

Isplate su krajem mjeseca za prethodni mjesec.

Ja npr.predao u 8 na početku dobio krajem devetog.

S tim ako predate krajem mjeseca npr 8.vjerojatno nećete dobiti u 9. jer nije ušlo u obračun izdataka za 9.mj. jer imaju rok do kada trebaju predati spiskove i iznose potraživanja koja trebaju isplatiti sljedeći mjesec da bi se sve moglo knjigovodstveno i financijski odraditi.

Dakle u tom slučaju vjerojatna je isplata u 10.-tom umjesto devetom mjesecu.

I po tom principu morate se ravnati.

Ako čekate više od 2 mjeseca obratite se uredu gdje ste zahtjev predali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Annabella je napisao:

Nama su u uredu rekli mjesec dana od dobivanja rješenja .

Predali papire 11.8. dobili riješenje 16.8 , a od love još ni traga ni glasa . Još nas je zvala žena iz ureda prije dva tjedna zbog JMBG i rekla da će isplata ići ovaj mjesec ..međutim još uvijek ništa

 

Jučer sjela lovica za udžbenike :palac:

Znam da ne treba paničariti , ali kad kupiš udžbenike od love za režije , onda je ipak panika , jer u zadnje vrijeme šalju opomene i ako kasniš 10 dana sa uplatom..

Bilo je gusto , al ok ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fudo je napisao:

molim tko zna,obzirom da se zahtjev za besplatne knjige za studij predaje od 1.1.2012, dali porezne potvrde zatražiti za 2011 ili 2010 obzirom da je ovo školska godina 2011/2012?!

Hvala :misli:

 

 

Pa naravno ,ne možete tražiti za godinu koja je tek počela nego koja je završila.

Zato se zahtjev i ne može predati dok se ne obrade podaci za prošlu godinu. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam djecu 7. razred i 3. razred dobio 2132 kn i da kažem da mi je ovo druga godina i da ni jedne nisam dobio nikakvo rješenje.iskreno mislim da je i bolje jer je pisanje i slanje tih rješenja samo trošenje državne love koja bolje da se rasporedi na nešto potrebnije ovako samo pošta dobiva. pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija