Jump to content

Radničko vijeće


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoć!

Radničko vijeće - a to je sindikalni povjerenik koji je preuzeo ulogu RV-a jer izbore nisu htjeli raspisati - mi ne odgovara na zahtjev da mi da kopije (ili na uvid)

1. suglasnosti koje je potpisao sa poslodavcem a odnose se na plaću, nagradnu plaću, klasifikaciju zanimanja te sistematizaciju zanimanja u organizacijskim jedinicama.

2. Odluke Uprave donesene na temelju tih suglasnosti s RV-om.

 

To mi treba zbog tužbe koju sam podnijela sudu jer me poslodavac zakinuo - usmeno mi je rekao na osnovu tih Odluka Uprave - do kojih ne mogu doći!

 

Što mogu uraditi ?

Da li postoji neki Zakon po kome Radničko vijeće čini prekršaj zbog toga i što uopće ne želi razgovarati samnom?

Što da radim?

Hvala lijepa unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Prekršaj je u tome što je radničko vijeće, a onda i sindikalni povjerenik (ukoliko nema radničkog vijeća) dužan paziti o poštivanju ZOR-a, pravilnika o radu, kolek. ugovora., zatim štititi i promicati interese radnika zaposlenih kod poslodavca

 

čl 165. st.2 ZOR-a Ako radnčko vijeće ili njegov član teško krši obveze dane mu Zakonom o radu, dr.propisom ili kolektivnim ug., sindikati koji imaju svoje članove zaposlene kod određenog poslodavca, mogu zatražiti od nadležnog sud da raspusti radničko vijeće ( može biti i 1 radnik u sindikatu)

 

a po čl. 155.st.3. ZOR-a Ako kod poslodavc nije utemeljeno radničko vijeće, sidikalni povjerenik ima sva prava i obveze radničkog vijeća propisane ovim Zakonom o radu.

 

a po čl. 161 ZOR-a Radničko vijeće ne smije pojedinačnog radnika staviti u nepovoljniji položaj

 

Znači, tužit sindikalnog povjerenika zbog kršenja vaših prava zajamčenih ZOR-om

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija