Jump to content

bolovanje na zavodu za zapošljavanje


okobabino

Preporučene objave

prije 10 dana liječnička povjerenica je rekla kako nezaposleni imaju pravo biti na bolovanju do max 30 dana, i to ide na teret HZZO

što se tiče pitanja stvarno, ako primaš novčanu pomoć zašto bolovanje?? možda samo da se osoba opravda da je privremeno nesposobna za rad??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon 29 godina staža imaš pravo 3 mjeseca na 70 % primanja

nakon toga 50 % neznam sad ali mislim još 12 mj? doktorica kaže da se s bolovanjem to prolongira što mislite dali bi

vi to iskoristili ? to mi je suprug koji je u priličnoj "komi" i male su vjerojatnosti da će se zaposliti

a da ne pričam o kreditu :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon toga ima i pravo na godinu dana bolovanja u slucaju bolesti kojom je sprijecen za trazenje i obavljanje posla-ovo znam iz iskustva jedne zene kojoj niko isto tako nije znao reci na zavodu nista nego je sama slucajno procitala neku obavijetst-mislim da se to nije promjenilo.

Ja bi kaznila sve sluzbenike koji savjesano ne obavljaju svoj posao i nece da upute stranku na prava po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate otici do referenta -savjetnika koji vodi konkretno vaseg muza i njega treba pitati a ako nis drugo zaprjetit mu da cete se pozalit sefu ili kome vec jer ne zna pravnu problematiku. Necete telefonom nista rjesit. UGl znaci trebate potvrdu od doktora da je bolestan i s njom na zavod-jedino ako nesto po novom nisu promjenili.

Mojoj poznanici je referentica rekla "Mi to ne dajemo na VELIKA zvona" kad ju je pitala zasto je nije obavjestila da ima pravo na jos godinu dana nadoknade preko zavoda jer je sprecena zbog bolesti a bila je upoucena u njenu bolest. (Boze mi prosti ja bi to sve po kratkom postupku kako neki ljudi primaju placu bez savjesti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija