Jump to content

Dostava poreznog akta - Budi frend sa svojim poštarom!!!


Grunf1

Preporučene objave

Kako bi se riješila posla u vezi dostave, PU je progurala u OPZ-u jednu divnu odredbu o dostavi, koje sam ja sada žrtva.

Naime, u slučaju dostave poreznog akta, dostavljač, ako vas ne nađe, ostavlja pisanu obavijest gdje, kada i kako možete podići porezno rješenje.

Rješenje se vraća u Poreznu upravu, i bez obzira što je rješenje kod njih u arhivi, poreznjaci smatraju da je dostava obavljena u roku od 15 dana od navodno ostavljene obavijesti (Čl 51 stavak 6 OPZ-a).

Meni je tako navodno ostavljena obavijest o prispjeću poreznog rješenja. Kažem navodno jer ju ja nisam nikada vidio.Poštar tvrdi da je obavijest ostavio. Poreznu upravu to se ne tiče. Ona ima papir od pošte da je obavijest ostavljena.

Nakon dostavljene im obavijesti poreznjaci ne poduzimaju ništa 9 mjeseci. Niti šalju opomenu, niti bilo kakvu obavijest iako imaju sve moje podatke, od adrese, telefona, adrese na radnom mjestu.

Naravno u tom roku PROŠLI SU SVI ZAKONSKI ROKOVI ZA IZJAVLJIVANJE ŽALBE. Nakon 9 mjeseci Porezna Uprava sastavlja rješenje o ovrsi, i njega za razliku od prvog rješenja dostavlja i na moje radno mjesto.

Za mene je bila sreća, što je u principu, rješenje koje sam trebao platiti bilo OK. Jedino me zakačile zatezne kamate i troškovi ovrhe. NO ŠTO BI BILO DA SAM ŽELIO OSPORAVATI RJEŠENJE??? PROPALI MI SVI ROKOVI. ŠTO AKO BILO TKO U BUDUĆNOSTI NA OVAJ NAČIN DOBIJE NEKO NEBULOZNO RJEŠENJE.

Pomaže li prijedlog za povrat u prethodno stanje? Pomaže li išta. Mogu li ikako osporiti zaračunane zatezne kamate i troškove ovršnog postupka. Ima li osnove za ovu odredbu (čl 51 OPZ-a) tražiti ocjenu ustavnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam slučaj da je omiljeni kvartovski poštar zamalo dobio otkaz zbog sličnog slučaja.

Neku preporučenu kovertu (poziv na sud, vjerojatno) zaprimila je djelatnica u obrtu, koja je bila zamjena za porodiljni. Poziv je bio za gazdu, vlasnika obrta, koji je izjavio da poziv nije primio.

 

Umjesto naslova 'budi frend sa svojim poštarom', možda prije vrijedi obrnuto?!

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Grunf, prošla su vremena kada je bilo dovoljno ne potpisati rješenje i gotova priča ,

porezni ste obveznik i znate da trebate platiti isti, a priča o dostavi je već ispričana priča da ne pričam dalje ....

 

- i u poreznoj sjede ljudi koji su se dosjetili stati na rep domišljatim obveznicima

- da vi niste izbjegavali primiti rješenje ne biste sada bili u ovakvoj poziciji

- otiđite kod njih i pokušajte dogovoriti obročno plaćanje duga

- to je po meni jedino razumno rješenje

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija