Jump to content

Oduzimanje vozačke dozvole na godinu dana i novčana kazna


Luna000

Preporučene objave

Suprug mi je zaustavljen 07.09.2010. prilikom prebrze vožnje brzom cestom, gdje je ograničenje 80km/h..on je vozio 176km/h,što se umanji za 10% za brzinu veću od 100km/h pa iznosi u zapisniku 158km/h..zaustavili su ga presretači koji su ga pratili i snimili..napravljen je zapisnik i rečeno mu je da če mu se oduzeti vozačka dozvola na godinu dana i dobit če 3 kaznena boda i novčanu kaznu..Mene zanima sad..do danas još ništa nije došlo,niti mu je oduzeta dozvola..sad me zanima ako netko zna..kako ide taj postupak..dali ide prvo na sud..ili če prvo dobiti obavjest o oduzimanju vozačke..pa tek onda ići na prekršajni sud radi novčane kazne? Čula sam da se u biti vozačka ne oduzima već samo upišu u svoj komp da je nevažeća u tom i tom roku..Dali se može ikako žaliti na oduzimanje dozvole? Ili barem na novčani iznos koji dobije..s obzirom da ima malu plaću..supruga ne radi..dvoje maloljetne djece, treće na putu..Molim bilo kakav savjet!! Unaprijed hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit će poziv za sud, ne brinite. Na sudu neka kaže da se žurio po vas, vi kao trudnica ste bili loše, da vas preveze u bolnicu ili nešto neka slično. Kaznu mu neće oprostit sigurno, ali po mojoj procjeni može izvuć smanjenje zabrane upravljanja na 6-9 mjeseci. Novčanu kaznu bi mu u tom slučaju isto smanjili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez brige doći će,kad dobi doma poštom,tamo će sve pisati,te će morati odnjeto vozačku na policiju na kojoj će mu na stražnju stranu udariti štambil "zabrana upravljanja B kategorijom od xxxx do xxxx,imat će on vozačku,ali ne smije voziti,kada prođe ta god. dana ostaje štambilj i nikome ništa,a policajci kad zaustave i vide štambilj (mada je več prošlo odsluženje kazne) uvijek će ga zaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto mi o vuku..kazna na vrata...muž donio upravo optužni prijedlog koji je dobio i poziv da se odazove sudu...u optužnom prijedlogu se navodi da predlaže novčana kazna od 3000 kn (to je minimalna kazna za taj prekršaj)..i oduzimanje vozačke dozvole na 12 mjeseci...Zanima me sad kad on ode na sud dali se može žaliti na taj iznos? I s kojim opravdanjima...I dali treba žalbu donjeti na sud u pisanom obliku ili samo treba tamo izreći? Poziv je za okrivljenika da se odazove ispitivanju u vezi navedenog prekršaja!! Hvala na odgovorima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, prvo ovdje Vam se javljaju razni luđaci i pišu o štambiljanju vozačke koje se ne radi već godinama,zatim se raduju vašoj nesreći a čovjeka optužuju kao da nešto kuže i znaju. Kazna je neminovna,ali ostalo sve ne ovisi na svu sreću o Legalisu već o sucu.Znači navesti sve što može biti olakotno;prvi prekršaj, mala primanja, da li Vi radite ili ne, koliko djece ovisi o toj plaći,krediti itd,itd.

Prema zakonu zabrana upravljanja se ne izriče ako je osoba vozač po struci ili ovisi o toj vozačkoj nezin posao.

Kada bi suci samo tako slali ljude na biro najvjerojatnije ni za njih uskoro ne bi bilo plaće jer je dobivaju iz proračuna koji i Vaš muž (luđak) puni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš suprug je očito neodgovorna osoba koja uz svu tu situaciju vozi prebrzo riskirajući kaznu, nepotrebno trošeći vozilo i gorivo i osoba koja ima suprugu da rješava njegove avanture.

 

U toj situaciji mu je bolje da se niti ne pojavi na sudu.

 

Neka mu ta dobra supruga napiše dobar prigovor i osobno odnese u pisarnicu suda.

 

Moguće je predati pisanu obranu umjesto dolaska na sud.

 

Za pisanje prigovora treba upotrebiti svu svoju maštu i sastaviti neku srceparajuću priču.

 

Priznati prekršaj i opravdavati se tom pričom. Izraziti kajanje.

 

Predati dokaze o lošem imovinskom stanju, tj. dokaz o nezaposlenosti i potvrdu iz porezne o imovinskom stanju, te tražiti minimalnu novčanu kaznu ili sudsku opomenu.

 

Priložiti dokaze da je vozač nužan u obitelji. Opet probuditi maštu. Tražiti minimalnu zaštitnu mjeru ili njeno neizricanje.

 

Moje je mišljenje da će se bolji efekat postići kvalitetnim prigovorom sačinjen od svjesne i odgovorne osobe nego pojavljivanje na sudu one neodgovorne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dejan1978 je napisao:

Gospođo, prvo ovdje Vam se javljaju razni luđaci i pišu o štambiljanju vozačke koje se ne radi već godinama,zatim se raduju vašoj nesreći a čovjeka optužuju kao da nešto kuže i znaju. Kazna je neminovna,ali ostalo sve ne ovisi na svu sreću o Legalisu već o sucu.Znači navesti sve što može biti olakotno;prvi prekršaj, mala primanja, da li Vi radite ili ne, koliko djece ovisi o toj plaći,krediti itd,itd.

Prema zakonu zabrana upravljanja se ne izriče ako je osoba vozač po struci ili ovisi o toj vozačkoj nezin posao.

Kada bi suci samo tako slali ljude na biro najvjerojatnije ni za njih uskoro ne bi bilo plaće jer je dobivaju iz proračuna koji i Vaš muž (luđak) puni.

 

A netko ovdje otkriva i toplu vodu!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stručnjak sam svoje struke koja nije pravo ali iskoristit ću ovaj post da Vam ukažem i pohvalim gospodina "potpeticu" jer smatram da je jedina kompetentna osoba koja Vas može realno podučiti i dati Vam koristan savjet, ostalo su budalaštine koje će Vas samo nepotrebno uznemiriti i navesti na krivi put.Još jednom pohvaljujem čovjeka koji će te pokuditi ali i realno uputiti i savjetovati :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dejan1978 je napisao:

Stručnjak sam svoje struke koja nije pravo ali iskoristit ću ovaj post da Vam ukažem i pohvalim gospodina "potpeticu" jer smatram da je jedina kompetentna osoba koja Vas može realno podučiti i dati Vam koristan savjet, ostalo su budalaštine koje će Vas samo nepotrebno uznemiriti i navesti na krivi put.Još jednom pohvaljujem čovjeka koji će te pokuditi ali i realno uputiti i savjetovati :palac:

 

Ako nemaš odgovor koji se povezuje s ovom temeom, ne trebaš niti pisati. Tvoje mišljenje nas ne zanima, niti si ovlašten za davanje istih. Pa možeš :misli: negdje drugdje. Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se dosta toga može pitati, svačiji je odgovor dobrodošao, svi mogu napisati svoje mišljenje i iskustva.

 

Bar za to smo svi ovlašteni.

 

Ako se netko zabuni i napiše nešto pogrešno drugi će ga ispraviti na pristojan način i možda pokrenuti malu raspravu.

 

I mene su više puta ispravljali, najčešće griješim ako ne pročitam pažljivo pitanje i odgovorim u brzini.

 

Ajmo spustit loptu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija