Jump to content

čl.115 Zakona o radu


cigo1

Preporučene objave

Poštovani znalci ima jednu (između ostalih) dilemu! :-D

Radnik je dobio Odluku o redovitom otkazu ugovora o radu it poslovno uvijetovanih razloga sa ponudom novog ugovora o radu sa izmjenjenim uvjetima. Prihvatio je uvjete i potpisao novi ugovor. Međutim radnik se smatra oštečenim i sukladno

Članak 115.

 

(1) Odredbe ovoga Zakona koje se odnose na otkaz, primjenjuju se i na slučaj kada poslodavac otkaže ugovor i istodobno predloži radniku sklapanje ugovora o radu pod izmijenjenim uvjetima (otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora).

 

(2) Ako u slučaju iz stavka 1. ovoga članka radnik prihvati ponudu poslodavca, pridržava pravo pred nadležnim sudom osporavati dopuštenost takvog otkaza ugovora.

 

želi podnijeti ZZP. Da li iz st.2. ovog članka to znači:

1. da nemora prethodno podnosti ZZP poslodavcu?

2. u slučaju da ne treba ono pod 1. kako će nazvati taj dokument kojim će osporavati dopuštenost otkaza pri sudu: ZZP,Tužba ili kako drgačije?

Meni se čini "bedasto" podnositi ZZP poslodavcu samim tim jer je prihvatio novi ugovor i jer tak ne piše u Zakonu. Ali kaj ja znam? Neki put ono kaj se čini logićnim, u pravu (ko i u životu) i nemora tak biti.

 

Fala lepa,unaprijed.:-D

Floki care,daj me iznenadi,prosim lepo. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Poštovani znalci ima jednu (između ostalih) dilemu! :-D

Radnik je dobio Odluku o redovitom otkazu ugovora o radu it poslovno uvijetovanih razloga sa ponudom novog ugovora o radu sa izmjenjenim uvjetima. Prihvatio je uvjete i potpisao novi ugovor. Međutim radnik se smatra oštečenim i sukladno

Članak 115.

 

(1) Odredbe ovoga Zakona koje se odnose na otkaz, primjenjuju se i na slučaj kada poslodavac otkaže ugovor i istodobno predloži radniku sklapanje ugovora o radu pod izmijenjenim uvjetima (otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora).

 

(2) Ako u slučaju iz stavka 1. ovoga članka radnik prihvati ponudu poslodavca, pridržava pravo pred nadležnim sudom osporavati dopuštenost takvog otkaza ugovora.

 

želi podnijeti ZZP. Da li iz st.2. ovog članka to znači:

1. da nemora prethodno podnosti ZZP poslodavcu?

2. u slučaju da ne treba ono pod 1. kako će nazvati taj dokument kojim će osporavati dopuštenost otkaza pri sudu: ZZP,Tužba ili kako drgačije?

Meni se čini "bedasto" podnositi ZZP poslodavcu samim tim jer je prihvatio novi ugovor i jer tak ne piše u Zakonu. Ali kaj ja znam? Neki put ono kaj se čini logićnim, u pravu (ko i u životu) i nemora tak biti.

 

Fala lepa,unaprijed.:-D

Floki care,daj me iznenadi,prosim lepo. :smijeh:

 

 

 

Dakle našal sam na stranici Moj Posao sljedeće obrazloženje vezano za postupak prija obračanja radnika sudu vezano za ponudu sa izmjenjenim ugovorom o radu:

Ukoliko radnik prihvati zaključenje izmjenjenog ugovora o radu u roku koji mu ostavi poslodavac, a koji rok ne može biti kraći od osam dana, i dalje zadržava pravo pobijati odluku o otkazu.

 

Dakle,usprkos prihvatu ponuđenog ugovora radnik može pokrenuti sudski spor.

 

Radnik je i u ovakvim slučajevima dužan pridržavati se procedure propisane Zakonom o radu, a to je da se prethodno, prije pokretanja sudskog postupka, treba obratiti poslodavcu zahtjevom za zaštitu prava.

 

Propuštanjem ove radnje u roku radnik gubi pravo na sudsku zaštitu.

:amen:

Nemam dilema. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija