Jump to content

KRŠENJA PRAVA DJETETA


nezaustavljiv

Preporučene objave

Način: onemogućavanje susreta i druženja djeteta sa roditeljem s kojim ne žive

Posljedice : psihofizičko zlostavljanje djeteta ( kazneno djelo )

Tko onemogućava :

1. roditelj s kojim je dijete

2. službene osobe CZSS i nadležnog ministarstva, odnosno državne institucije za zaštitu interesa djeteta

Kako se onemogućava od strane CZSS : nedonošenjem odluke ( ovisno o bračnoj ili izvanbračnoj zajednici ) bilo konačne ili privremene o roditeljskoj skrbi s kojom se određuju susreti i druženja u zakonskom roku ( dva mjeseca – ZUP ), ne provođenjem mjera zaštite interesa djeteta – podnošenjem prijava nadležnom državnom odvjetništvu protiv roditelja koji onemogućava kontakte, ovrhe, upućivanjem djeteta na psihoterapiju radi uspostave kontakta ( u slučaju kad se tzv. roditelj koristi djetetom u svoje privatne svrhe – “ dijete odbija kontakt”), vještačenjem djeteta kod neovisnih vještaka ( CZSS koriste svoje vještake koji su ujedno i sudski vještaci i tu nema šanse utvrditi činjenično stanje), mijenjaju činjenično stanje koristeći se krivotvorenjem dokumenata ( dokumenti različitog sadržaja istih klasifikacijskih oznaka te istog urudžbenog broja ), odugovlaće s donošenjem odluka u slučajevima u kojima pretežno majke onemogućavaju susrete djece i oca zbog donošenja same odluke jer se dijete koristi u donošenju odluke načinom “ dijete odbija kontakt” itd. ).

 

I nakon bezbroj podmuklih varijanti, žalite se nadležnom ministarstvu, koji vaše zalbene navode i dokaze uopće ne razmatra a kamoli da iste obrazloži. Pitate se zašto? Računa i zna da upravni spor minimalno traje 3 godine i da ima mogućnost donjeti novo rješenje i opet 3 godine. Pitate se, gdje su djeca, postajete stresni nekontrolirani, ponekad agresivni, više ne znate kako uspostaviti kontakt s djetetom, doslovno vas se ignorira. Zaboravite bivšeg partnera, on ili ona ionako je bolestana osoba kad vam onemogućava susrete s zajedničkim djetetom,odbija zajedničku skrb, a sve radi vlastitog interesa a ne interesa djeteta.

Uzmite kazneni zakon, podnesite kaznene prijave protiv službenih osoba CZSS, Ministarstva, jer oni su odgovorni, odnosno odlučuju o sudbini vašeg djeteta obzirom da vrlo dobro znaju tko ga zlostavlja a nikakve mjere ne provode u cilju zaštite psihofizičkog razvoja djeteta.

Nakon što podnesete kaznenu prijavu, budite sigurni ( znam iz iskustva ) državno odvjetništvo je odbacuje, ali podnesite optužni prijedlog jer nastupate u kaznenom postupku umjesto državnog odvjetnika ( “zamjenjujete ga”, niste privatni tužitelj, a državni odvjetnik se u toku postupka uvijek može vratiti u predmet ).

Kako se odbacuje kaznena prijava od strane državnog odvjetništva ( praksa ): ne razmatraju se podneseni dokazi, činjenice, maniulira se sa činjeničnim stanjem ( vrlo su stručni s manipulacijom riječi, odredba zakona ), a u konačnosti samo se štite prijavljene službene osobe. Isto se nastavlja kad preuzmete progon podnešenjem optužng prijedloga sudu načinom mirovanja predmeta do zastare ( npr. za član 337 KZ RH apsolutna zastara 10 godina ). Netko će zaključiti “ pa onda nema smisla “. Itekako ima, nastaje kritična masa podnesenih prijava, optužnih prijedloga ( ali opravdanih ). Potrebna je prva pravomoćna presuda i medijska potpora.

Nikada službena osoba CZSS ili Ministarstva nije kazneno odgovarala za omogućavanja kršenja prava djeteta što uzrokuje psihofizičko nasilje nad djetetom te zakona. Nikada nadležno ministarstvo protiv službene osobe nije zbog kršenja prava djeteta pokrenulo disciplinski i kazneni postupak. Nevjerojatno i nemoguće da su sve službene osobe iz djelatnosti obiteljskih odnosa odgovorne, moralne i stručne i da štite interes djeteta.

U mom slučaju izuzet je ured nakon dvo godišnjeg kršenja prava djece na susrete i druženja samnom, nedonošenja rješenja o povjeravanju djece, pristranosti drugom roditelju, krivotvorenju dokumenata, prikrivanj dokaza. Umjesto da netko kazneno odgovara ( podnesen i zahtjev ministarstvu- nikad riješen), novo određeni ured prikriva dvogodišnji period, prikriva dokaze, krivotvori isprave, mijenja činjenice,sa drugom strankom mijenja izjave, donosi rješenja na koje stranka nije podnijela zahtjev a koji je obvezan, nastavljajući i dalje sa kršenjem prava djeteta , a sve da zaštiti izuzete službene osobe, koji iako su izuzeti iz nadležnosti postupaju nezakonito u sudskom postupku. I opet nitko ne odgovara jer sad se mora zaštititi ministarstvo i državno odvjetništvo. Postupak traje sada 6 godina. Tko želi da mu izuzete službene osobe iz mog slučaja odlučuju o sudbini djeteta ili službene osobe novog ureda koje štite izuzete. A svima nama u žalbenom postupku odlučuju iste osobe iz nadležnog ministarstva.

Ipak, drastično sam suzio ( jednostavno ga više nemaju ) manevarski prostor CZSS, ministarstva, odvjetništva, suda, pa kad krene EFEKT DOMINA, bit će nezaustavljiv.

 

Ne odustajte, idite do kraja, ne prepuštajte sve odvjetniku ( iskustvo ), proučite ZUP, Obiteljski zakon, Kazneni zakon, kazneni postupak, parnični postupak, Ovršni zakon.

Ako se obraćate ( očevi ) pravobraniteljci za djecu budite oprezni i konkretni u svojim zahtjevima.

Molim, da se jave svi koji su protiv službenih osoba podnijeli kaznene prijave,optužne prijedloge, dobili izuzeća ureda CZSS ( pod okolnostima nezakonitog postupanja ), podnijeli prigovore nadležnom ministarstvu na nezakoniti rad službenih osoba CZSS.

Moguć osobni kontakt sa svim zainteresiranim ( prijavljenim korisnicima ).

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog Nezaustavljivi!

Pročitao sam ovu tvoju kalvariju kroz koju prolaziš i nemam komentara osim......užas!

Viđaš li ti uopće svoje dijete?

Ja sam također otac sa dijetetom koje živi s "majkom".Upravo prošli vikend mi je objavila da mi više ne da dijete.Znači,došao je kraj!

Pročitao sam sve ovo što si napisao i uhvatila me panika!Zar ću se i ja morat gombat sa prasicama iz socijalnog 6 godina.Iz mog dosadašnjeg iskustva(brakorazvodna parnica,odlazak na socijalni itd) vidio sam da od njih nema mnogo pomoći.

Daj reci,postoji li kakav zakonski okvir koji bi moju bivšu natjerao da mi daje dijete?

Naime,ja uredno plačam alimentaciju koju mi je odrezao sud i ako ne platim sve se vidi.Kako se vidi da me ona zajebava i ne da mi moje dijete?

Ne mislim odustati.

Vidim da si prošao kroz pakao pa mi odgovori nekim savjetom da mnogo ne lutam.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam otac koji isto imam jako puno problema sa bivsom suprugom.Koliko ja znam...ne mozes nista. Moras redovno placati alimentaciju i ona te moze dalje zajebavati! Jedino sto mozes napraviti je zvati sudsku policiju da dodu kod nje ali opet tu nisi nista rijesio. Na zalost..nemas prava u hrvatskoj kao otac...samo "pravo" placati alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam samohrana majka čijoj djeci se ne plača alimentacija i čiji otac nije vidio svoju djecu dvije godine,mogu vam samo poručiti BORITE SE ZA SVOJU DJECU.Dala bi sve na svijetu da mogu svojoj djeci omogućiti redovite kontakte sa ocem jer vidim koliko pate i kakve psihičke posljedice to stanje ima na njih.Kad god vam je teško sjetite se da sve što radite,radite zbog djece i NESMIJETE odustati.

Imate moju moralnu podršku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne odustajte, idite do kraja, ne prepuštajte sve odvjetniku ( iskustvo ), proučite ZUP, Obiteljski zakon, Kazneni zakon, kazneni postupak, parnični postupak, Ovršni zakon.

Ako se obraćate ( očevi ) pravobraniteljci za djecu budite oprezni i konkretni u svojim zahtjevima.

Molim, da se jave svi koji su protiv službenih osoba podnijeli kaznene prijave,optužne prijedloge, dobili izuzeća ureda CZSS ( pod okolnostima nezakonitog postupanja ), podnijeli prigovore nadležnom ministarstvu na nezakoniti rad službenih osoba CZSS.

Moguć osobni kontakt sa svim zainteresiranim ( prijavljenim korisnicima ).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da ima još patnika koji muku muče sa svojim "bivšim" i sa našom hrvatskom.

Ja sa "hrvatskom" još nisam imao muke jer još nisam ništa ni počeo.

Po ovim slučajevima vidim da ste vi ljudi ogorčeni na sve a naročito na kaos u sistemu.Vidim i da nemate pozitivnih riječi na te dembele u socijalnom.Izgleda da su oni socijala koja postoji samo za sebe.

Kada sam se rastavljao i ja sam morao otići do njih-do socijale.Tamo sam pisao neke psiho-testove,koji bi njima trebali pokazati da li sam normalan ili ne.Ispitivala me jedna simpatična gospođica.Kako je pričala sa mnom učinilo mi se da je to možda ozbiljna služba i da će se možda ozbiljno pozabaviti mojim slučajem i da će možda dati neko svoje kakvo-takvo mišljenje.Bila je tu još jedna gospođica koja je uredno zapisala tko sam,što sam,gdje radim,tko su i što su moji roditelji i tako dalje.A bili su i kod mene kući da provjere da li negdje živim.I sve su to zapisali(moraju valjda opravdati da nešto rade).

Onda je došlo ročište a socijalci ne da se nisu pojavili(a bili su obavješteni) nego čak nisu ni dostavili svoje mišljenje.Jer ga vjerojatno nemaju,gutači izgubljenog vremena.To me naljutilo.Ponekad vidim onu simpatičnu gospođicu sa psiho-testa.Gura svoje malo dijete u kolicima.Kad me vidi,zacrveni se.Ali ona svoje dijete gura i ona prima plaču za posao koji ne radi.Gadura.

No,da nastavim.

Razvod je protekao kako treba.Sud je odredio viđanje,alimentaciju i sve što treba.

E to viđanje je bilo prava mora.Ja bih uredno došao i nikad ne bih znao hoću li dobiti dijete ili neću.Bivša je odbijala bilo kakvu komunikaciju.Tako nisam znao da li mi je dijete bolesno,od čega,koje ljekove pije itd.

Kada bi mi dala kćer rekla bi da je bolesna.Kada bih pitao od čega rekla bi "Eno ti doktor pa ga pitaj".Neću ni govoriti da mi ne bi dala ljekove koje pije niti bilo što drugo.Jedno vrijeme stalno je govorila da mi je kćer bolesna i da otiđem kod doktora po opravdanje.Otišao sam i pitao ga da li on o tome nešto zna jer ja ne znam što mi bivša priča.Izmišljala je.Doktora više nije spominjala.

Neću ni govoriti da je mala cijelu jesen,zimu i proljeće ili prehlađena ili je boli grlo ili uho itd

Jer kada nekoga viđaš s vremena na vrijeme ne vjerujem da se prehladi baš kada mene vidi.

Kada dođe kod mene preko vikenda ja je utoplim,spremim voćnu kašicu,nahranim je,skuham čaj i bude joj vidno bolje(neću reći da ozdravi u dva dana) pa zaključim da se tamo o njoj baš i ne vodi računa(poznavajući moju bivšu i kako živi i razmišlja ne bi me ni začudilo).

No,moja "draga" je odlučila da nema potrebe da mi daje kćer.

Malo sam se raspričao da izbacim svoju muku.

Sad konkretno.

Ja zakonski nisam još poduzeo ništa.Pročitao sam Obiteljski zakon i vidim da je po njemu Socijalno alfa i omega.To me malo deprimira.

E sad,iz vaših priča zaključio sam da ste puni bijesa,kao što sam i ja,i da bi se rado vratili na divlji zapad da malo brže pogurate stvari.No ne ide.Još će nas proglasiti nasilnicima.

Vidim da volite socijalno i da ste se zaratili s njime.To još pogoršava stvari jer neće država protiv svojih.Vrana vrani ne kopa oči.

Zanima me -da li je netko od vas imao odvjetnika i što je on napravio,koliko je napravio i što dobar odvjetnik može napraviti?

Da li netko ima nekakva pozitivna iskustva?

Da li postoji nešto poput trajnog naloga koji bi drugu stranu(uz pomoć policije) natjerao da se ne iživljava?

Da li mogu dobiti skrbništvo nad djetetom i na koji planet treba otići da to ostvarim?

Čujem da je u proceduri zakon koji bi socijalni eliminirao iz igre.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam zašto pristajete na psiho-testove, pa radno ste sposobni jer ako Vam nešto "fali" ne bi obavljali svoj posao . Osobno sam i ja odradio test ( 100 % ), za razliku od suprotne strane ( 50 % ), ali testova i sličnih gluposti više nema. Ako tzv. stručne osobe CZSS ( strašno se vole koristiti tim izrazom – počinje sličiti patološkom profesionalnom bolešću ) sumnjaju da ste skrenuli neka pokrenu postupak lišenja vaše poslovne sposobnošću, moraju navesti razloge zašto to traže, odnosno moraju Vas u jednu ruku optužiti, a onda znate koji postupak pokrećete Vi. Jeste li kad zapitali "stručne" da Vam pokažu svoj psiho test, jer tko kaže da su psihički stabilne osobe. Ja jesam drugi put i odmah je završeno.

Pitanje se postavlja samo po sebi : Kome bi tzv. stručne osobe povjerili dijete kad bi majka Vašeg zajedničkog djeteta umrla ( svojim kćerima to ne želim, trebaju oba roditelja i nisu kriva što im majka uskraćuje prisutnost oca, da zadovolji svoj privatni interes i frustracije preko djeteta ). Nama. Postali bi preko noći sposobni brinuti o svojoj djeci.

I ne pristajte na vještačenja kod D. H. Kocijan, igračica "stručnih" ( sklopila s njima ugovor da pobire lovu od vještačenja a nitko ne zna da li na ista plaća porez ), član vijeća ministarstva, i sudski vještak ( CZSS vam to neće reći ). Trebate li dokaze o njezinom stručnom feminizmu i stavovima tko je jedino sposoban skrbiti o djetetu ? Unaprijed ste eliminirani. Dolazi i ona na red u efektu domina . Od takvih osoba treba zaštititi djecu.

 

Kad kao pojedinac govoriš tzv. stručnim osobama CZSS, da ti se susreti s djetetom onemogućavaju izgovorima da ti je dijete bolesno, nalaze uvijek opravdanje prešutno Vam stavljajući u um "Vi ne možete skrbiti o bolesnom djetetu" . A nikome od njih " stručnih " ne pada na pamet zapitati se pa zašto je dijete stalno bolesno.

Dobro savjetovana majka od CZSS.

 

Moj primjer: Imam dvije blizanke od kojih jedna ima teža oštećenja u razvoju. Da li netko može vjerovati da u ovoj državi majka koja svom djetetu ne želi pružiti svakodnevnu rehabilitaciju , prema tzv. stručnim osobama CZSS na adekvatan način skrbi o svom djetetu. Glavno da je majka pobirala invalidninu djeteta i ostvarivala svoje pravo na dopust koristeći ga za kavice i posjećujući kockarnice trošeći djetetovu invalidninu.

Ipak godinu dana mi je trebalo da mi se kćeri omogući svakodnevna medicinska rehabilitacija.

Da li netko može vjerovati, da mi je kćer svaki mjesec bila na antibiotiku ( svaki put drugi ) pritom koristeći tri puta u godini dana sumamed ( koristi je jedanput u 6 mj. ),tri godine za redom, sve za vrijeme postupanja "stručnih" i opet se majka adekvatno skrbi o kćeri.

I onda nakon 4 godine onemogućavanja kontakta s djecom, bolest druge kćeri. U tolikom htjenju da se djeca silom odvajaju od oca bolest se pokušava pripisati ocu ( dijete ima dnevna i noćna mokrenja ), navodnim psihičkim traumama, a dijete gubi tjelesnu težinu, ima glavobolje s povraćanjem, sve traje godinu dana, i završava na hitnom odjelu s dijagnozom tumor na lijevom jajniku veličine 7x3 cm ( rastao od rođenja ) . I opet se majka adekvatno brine prema "stručnima" bez obzira što su se majka ( med. sestra ) i doktorica trudile prikazati stanje djeteta psihičkim traumama, umjesto ispitati zbog ostalih faktora kliničku sliku jer tumor kako se povećavao pritiskao je mokraćni mjehur.

 

Nikakav zakon , pa niti onaj koji je donesen ( u proceduri je čekanja jer zamisli čuda, sudovi nisu spremni preuzeti stvar u svoje rješavanje, jer kako su onda do sad rješavali. ) NE IZBACUJE "STRUČNE" IZ IGRE. I dalje oni daju svoja mišljenja, a da sud ne treba uzeti u obzir mišljenje «stručnih « je glupost.

 

Iz igre iz izbacuju samo pravomoćna presuda: KRIV

I vrane će si počet kopat oči.

 

Jedna "vrana iz narodne" sada kopa svoje oči ( pom. ministra ), dok ne počnu svi međusobno, jer loptica im je vraćena.

 

A druga "vrana" čeka na red : Da li možete vjerovati, da zaštitnica interesa djece , renomirana pravobraniteljica za djecu, bivša djelatnica socijale, bivša zamjenica državne odvjetnice bivša pravnica za žene, bivša odvjetnica ima toliko drskosti da u pismenim podnescima vrši lažno optuživanje da je učinjeno kazneno djelo a da još pritom koristi odluku suda za lažno optuživanje, a ista sudska odluka se zakonski provodi. A što rade "neovisni" - drže kaznenu podnesenu protiv nje ,pa je dodjeljuju sutkinji koja odlazi na porodiljini do zastare kaznene prijave. Vi klevećete i optužujete njih, rasprava za mjesec dana, a oni Vas rasprava nikad.

Nema veze, "prijavljena" ima drugi problem i to kako riješiti predmet i utvrditi kršenje prava djeteta činjenog od strane CZSS i nadležnog ministarstva u višegodišnjem trajanju, a indirektno je sudjelovala u istom dok nije postala pravobraniteljica. SUKOB INTERESA, ZAR NE.

 

Odvjetnika ? Zanimljivo ! Angažiraš ga očekujući da će zaštititi tvoj interes, a on u tvoje ime a ti to ne znaš , provodi postupak iako zna da se izuzet CZSS ne može pojavljivati na sudu kao stranka, pa te još zastupa u stadiju mirovanja postupka, pa još prvostupanjsko sudsko rješenje postane pravomoćno prije nego je isto zaprimljeno s uputom o pravu na podnošenje žalbe ……itd. I sve bi mu to još trebalo platiti. Riješite ga se, napravljena vam je nepovratna šteta, odete drugome, između ostalog kažete mu sve o predmetu i da ste kazneno teretite zamjenicu državne odvjetnice, a on Vam odgovara riječima. " Joj, pa ona mi je kolegica i prijateljica pa ne bi uzeo predmet ".

Sam si svoj odvjetnik.

Odvjetnici su samo da uzimaju novac ( novac naše djece ), jer da odgovorne institucije štite interese naše djece, a ne da samo melju gluposti, ne bi ih nitko trebao. Hoćeš pokrenuti neki postupak radi zaštite djeteta, moraš ga platiti prvo državi ( možda i zato ne štite interese djece ) u proračun, pa onda odvjetnika , pa drugog ovisno tko izgubi spor, pa opet državi za troškove postupka. Tko gubi osim naše djece.

 

 

Ovakav pravni sustav misli ići u EU.

 

 

NEZAUSTAVLJIV

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Siptuacija je sljedeca..

Zahvaljujuci mom i ostalim slucajevima ide u sabor izvjesce pravobraniteljice za djecu o krsenju prava djece od strane drzavnih institucija i zlostavljanje koje trpimo od majki zajednicke djece sto legaliziraju jos gori zlostavljaci u strucnim djelatnicama centara za socijalnu skrb loji ne salju zalbe i ne maju pojma o vodjenju upravnog postupka.

Osobno sam pokrenuo kazneni progon pravnika i opet idem privatnom tuzbom protiv majke nase djece i odgovornih osoba ureda socijalne skrbi te je zbog laznog izvjesca koji su predali Ministarstvu zdrastva kao nadleznom drugostupanjskom tijelu i pravobraniteljici za djecu na ministarstvu istraga.

Osobno cu se potruditi da djelatnice centra provedu min 40 dana u zatvoru prema Zakonu o obiteljskom nasilju a zbog Kaznenog djela po cl. K.Z. 337 i 339 i puno vise.

Novi obiteljski zakon stupa snagu nakon dva odugovlacenja 01.01.2006 a i bit ce rasprava o protuzakonitom radu CZSS-ova u Saboru a i predsjednik vlade je obavijesten a isto tako i Ministarstvo obitelji koje ce preuzeti nadlznost iz te domene 1.1.2006.

Treba podnositi kaznene prijave i skuplajati dokumentaciju i sa socijalnom na sud sa privatnom tuzbom.... :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam "zla maćeha" koja se bori skupa sa ocem za dobrobit njegovog djeteta.kad otac nema nikakvih prava a što da mi kažemo?

:-?

wrote:

ja sam samohrana majka čijoj djeci se ne plača alimentacija i čiji otac nije vidio svoju djecu dvije godine,mogu vam samo poručiti BORITE SE ZA SVOJU DJECU.Dala bi sve na svijetu da mogu svojoj djeci omogućiti redovite kontakte sa ocem jer vidim koliko pate i kakve psihičke posljedice to stanje ima na njih.Kad god vam je teško sjetite se da sve što radite,radite zbog djece i NESMIJETE odustati.

Imate moju moralnu podršku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Kada čitam ove članke, pitam se da li stvarno postoje takve "grozne" majke?

Ja sam samohrana majka. Bivši suprug ima pravo viđanja djeteta svaki drugi vikend bez spavanja.

Do 18. 12. 2004. bilo je relativno O.K. Bivši supug često me je vređao kad god bi imao priliku i prijetio, često pred djetetom (sin-8 godina). Sin je nerado išao ocu i tražio da ga isti vraća kući ranije. Predlagala sam bivšem da mu dovede prijatelja iz škole, da bi ga nekako privolio. Jedno vrijeme je bilo O.K. Iako mi se sin žalio da ga tata ispituje i muči pitanjima: Gdje mama spava? i ostalo... Jednom prilikom dijete je primjetilo da ga otac u tim ispitivanjima snima kamerom.

Inicijator sam svoje rastave braka, jer više nisam mogla opstajati na takav način. Bivši se nikad nije pomirio sa činjenicom da sam ga ostavila.

Kad god bi me sreo, pred djetetom govorio bi da sam kurva ustaška, đubre, da će me ubiti kad-tad itd. Čini mi se da ga je sin kroz sve to omrznuo.

Pomenutog 18. 12, 2004. došao je po maloga, ponovo mi rekavši da sam đubre i udario me pred djetetom. Zvala sam policiju (po tko zna koji put), konačno je dobio nasilničko ponašanje. Nakon 18. 12. 2004. došao je po maloga 01.01.2005. Dijete je odbilo ići ocu. Poslala sam dopis u CZZS, te zatražila ODMOR DJETETA NA 6 MJESECI, dok ne završi ova školska godina, točnije ZABRANU susreta sa ocem. Zatražila sam Nadzor, i dobila ga.

Da bih vam olakšala sad dobro čitajte: VANJSKI SURADNIK MI JE NAREDIO DA MORAM DIJETE PRISILITI NA SUSRETE I DRUŽENJA!!! Napravio je dopis i uručio mi, u kojem govori da smatra da ja manipuliram djetetom tj. da dijete od 8 godina ne može samo odlučiti da neće ići ocu.

Bivši je sina ostavljao zaključanog u kući, te je mali skakao sa balkona, preskakao kapiju i lutao ulicama bez nadzora. Za takve stvari nije mali?

Tražila sam izuzeće vanjskog suradnika i dobila ga. Sad čekam novoga. Muka mi je od toga. Od kada smo dobili nadzor, bivši me tom jednom prilikom izudarao, i još mi nogom otkinuo retrovizor na autu i to pred školom u koju ide dijete, te su ga svi pitali zašto mu je tata to uradio.

Ovakve stvari su jako teške. Bivši ne učestvuje u izdržavanju. Razmišljam se da li da ga tužim. Grozim se sudova. Bojim se novih problema.

Majka sam. Ne bavim se lažima. Djete mi se žali da strahuje da će ga otac (što je bio slučaj) ponovo OTETI iz škole, strpati u auto i odvesti. Kada se to dogodilo djete je bježalo, a otac ga je vijao po školi, uhvatio, ubacio u auto, nazvao mene i rekao (pred djetetom da ga više nikad neću vidjeti. Djete je plakalo, molilo da ga tata vrati mami-uzalud. Tek je svekar našavši bivšeg supruga uticao, vratio djete, koje je dobilo temperaturu 39 C, iz "čistog mira".

Tko tu manipulira?

Ja sam nakon rastave otvorila firmu u svom gradu.

Živim 35 km daleko od mog grada, jer sam tamo mirnija. Mislim da mi je pametnije da preselim i firmu, te prebacim djete u taj drugi grad u školu, jer su susreti mene i bivšeg supruga NEIZDRŽIVI.

Centar bi bio zadovoljan da prisilim djete, a ja djete ne mogu još jednom razočarati ("moraš ići da mama nema problema").

Centar ne podržava Zabranu viđanja.

Za nasilje koje vrši bivši, kažu da su to sitnice. Čak kažu da se tuku i u brakovima-pa šta!

Kao i vi, niti ja ne odustajem. Svi troje idemo na psihijatrijsko vještačenje. Vjerujte mi da bih voljela čuti ono što ne očekujem od svog djeteta, jer ono što očekujem je grozno. Znam da nije u redu da djete zamrzi oca, da govori kako će ga ubiti kad naraste itd. Nažalost često to doživljavam..

Ne znam kako će se sve završiti.

Htjela sam Vam samo reći da ja kao majka imam isto mišljenje o CZSS, kao i Vi kao otac.

Vrana vrani ne izbija oči. Živim u malom gradu, znam sve privatne probleme soc. radnika i smiješno je da takvi ljudi rješavaju moje. Vanjski suradnik koji je došao da mi priča što je za moje djete najbolje ima 50 god., nije oženjen, nema svoju djecu. Jednom rječju NEMA POJMA ŠTO JE DIJETE!

Hrpa govana, što primaju plaću za mlaćenje prazne slame! Pozdrav :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

U daqnasnjem Jutarnjem listu je nasa stovana ospodja Ljubica Matijevic Vrsaljko izajvila da je u pripremi novi zakon o nasilju,odnosno da djeca mogu sama nakon 18.godine podnijeti tuzbu jer nece biti zastare protiv recimo oca koji ih je recimo seksualno ili ino zlostavljao.

Pitanje za vas na legalisu koji pratite te teme...

Hoce li djeca koji ce biti punoljetna ikad im se predoce dokazi pokretati sudske tuzbe recimo protiv svoji majki koje su im krsile prava djece,oduzele djetinstvo i lazno prijavljivale svoje supruge kako bi od centara mogle dobiti rjesenje o zabrani kontakata a nakon pravomocnih presuda protiv tih istih majki,lazno prijavljivanje za sek.nasilje,prijetnje smrcu,obiteljsko nasilje,davanje laznih iskaza itd....

sto kad se djeca jednog dana zapitaju,mama a zasto ja nisam bio sa tatom,itd....

drugo.....

Sto radi pravobraniteljstvo za djecu po cl.14 Zakona o Pravobranitelju za djecu kada na osnovu prijave te uvidom u dokumnetaciju utvrdi krsenje prava djece,ceka pravomocne brakorazvodne parnice,kriminalisticke istrage drugih tijlea ili pravomocne sudske presude po pitanju privatnih tuzbi,.....

hoce li djeca tuziti isvoje majke sto nisu imale djetinjstvo sa ocevima a morali su biti sa majcinim ljubavnikom preko vikenda umjesto sa svojim tatom...

ajdmo malo o tome

znaci tema je KRSENJE PRAVA DJETETA

ajdmo novinaru K.R u daljnja istrazivanja sto je bilo prije sprecavanje kontakta,rjesenje ili mailovi ili mozda neodgovaranje na telefonske pozive pametnjakovicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"....lukavo i slatkorječivo. Još uvijek mogu ti podvaliti ljubav..."

Protiv vas ne postoje LAŽNE prijave, postoje samo manjkave i prerijetko prijavljivane prijave.

Lako se je praviti pametan i zlostavljan pred nepoznatim ljudima. Svi poznati bježe što dalje od vas.

Hvala Bogu što stručni ljudi vrlo brzo uviđaju pravo stanje stvari i pravu istinu, što vaša svakako nije.

Hvala Bogu na ipak nekoliko stručnih ljudi u CZSS, Ministarstvu zdravstva, Pravobraniteljice za djecu i dr.

Neki, vidim, nisu imali sreće u suradnji sa CZSS, no nisu svi nestručni. U svakom poslu, pa tako i u ovom, postoje stručni ljudi koji rade svim svojim srcem, a postoje i oni koji rade samo da dobiju plaću. Svuda je to tako. Takvi su, na žalost, ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna MAMA..... neplaca mi se alimentacija pune tri godine,otac ima novce ali ne zeli placati...Njegova mala curica ga voli puno i ja ga yovem svaki drugi dan da bi se njih dvoje malo culi popricali..... Ja volim svoje dijete i neyelim joj oduyeti njeno pravo da nema oca...novaca dok ima ima kad ne bude bice...Molim sve mame da im dijete bude na prvom mistu...Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj sin ima 16 godina. Tata je s njim u tih 16 godina proveo 1 popodne. Htio mu je kupiti jaknu, ali je jadni tata shvatio da je jakna skupa, pa mu je rekao da ima i jeftinijih.

Tata ima luksuzni Mercedes cc SLK i živi u inozemstvu.

Mali za njim pati. To je za mene najgore životno iskustvo. Htjela bi mu to nadoknaditi, ali ne mogu.

Mislim da se zbog tog momenta ljudi svadjaju oko alimentacije, jer nije sve ni u tim poganim novcima.

Nego, iz gnjeva, iz muke tužakaš se po sudovima ali samo zbog tog stava što ih nije briga.

Jedan rodjendan, i to 14. mu je čestitao s zakašnjenjem ... Gadi mi se :rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto se tice pjesme,

projekcija ova ljubav je bila laz,

pobrini se za sebe ja imam,stan,auto i dijete ...

majnkav je tvoj smisao za pravdu,,,

pa onda dopunite te manjkava prijave,

tipa : neosporno je da je doslo do sukoba te je tom prilikom policija intervenirala.

odo sesvete

zupanijsko drzavno odvejtnistvo...

KZ 339 za doticnu drzavnu odvjetnicu

KZ 214,izdavanje laznog nalaza i misljenja,itd...

hvala bogu da postoje strucni ljudi kao ti...

PA DAJ SI JU VISE ZEMI DOMA KAD TI JE TAKO DOBRA!!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

klasični feministički portal, nisam t2s , nesporno je da istina smeta pravni sustav i one koji su ovaj portal osnovali. Genijalni pavnici , a na cijom portalu nisu odgovorili konkreno niti na jedno pitanje.

 

briši briši,mogli ste i cijelu temu.

 

A da?

 

Vidite, to je najmanje sto mozemo uciniti za jednog anonimusa. Naime, od prizeljkivanog brisanja dijele vas samo dva klika misem...a zahtjevi korisnika su nam svetinja...osobito onih anonimnih.

:bonk:

 

Ostali, budite ljubazni i preselite nepravne lamentacije u caffe. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija