Jump to content

Susjed godinama prolazi kroz moje dvorište


anonimno

Preporučene objave

Molim pomagajte.

Moj susjed nema prilaz automobilom u svoje dvorište (jer je mu je put iza kuce preuzak) pa godinama prolazi kroz moje jer nije bilo ograđeno.

Moja je želja ograditi se pa me zanima dali ga trebam obavjestiti o tome jer je taj drugi put obrasao i on ga je čak zatvorio?

Moji pokojni preci su se oduvjek bunili protiv tog njegovog prolaza,ali se nisu ogradili.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vaše vlasništvo, put možete ograditi. Ipak, morate uzeti u obzir da i susjed ima nešto u ruci-može tužiti radi smetanja posjeda (posjed je dakle faktično stanje i nema veze s vlasništvom, a sud uzima u obzir posljednji mirni posjed), a i radi uknjižbe prava služnosti prolaza Vašim zemljištem, ako ga uz Vašu suglasnost (makar ona bila i prešutna) koristi više od 10, odnosno 20 godina (ovisno o kvaliteti posjeda-više o tome na samom početku Zakona o vlasništvu, u poglavlju koje govori o posjedu). Ako pak postoji mogućnost da susjed ima pristup svojoj nekretnini na drugi način, mislim da se unatoč svemu nemate zašto brinuti... Procijenite situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija