Jump to content

pitanje za pravnike


lucana

Preporučene objave

naime..ja i muž smo se vjenčali kod matičara u njemačkoj.nikada nismo živjeli skupa,a od prije više od dvije godine nismo više uopće zajedno.od 8 mjeseca prošle godine se vodi brakorazvodna parnica kod nas.već smo imali 3 ročišta i u biti smo na početku.imamo malu curicu od nepune 4 godine.ona također nikad nije tamo živjela,već je povremeno odlatila u njemačku.u dvije godine je bila tamo možda 4 puta po 3 do 5 tjedana.i početkom prvog mjeseca ju je odveo po dogovoru kod sebe ali ju je i trebao po dogovoru vratit do 19.1.još uvijek je tamo.moj otac je 19-og išao po nju i ja sad neki dan.međutim on je napravio sljedeće:otišao je na njemački sud i dao izjavu pod prisegom na temelju koje su mu oni donjeli privremenu odluku o djetetovom boravku tamo, što znači da ukoliko bilo ko od mojih ili ja dođe tamo na sud nemože ju odvest doma bez njegove dozvole.uglavnom sve i jedna njegova rečenica u toj izjavi je lažna(to mogu dokazat na sve načine).u biti su oni njemu donjeli tu odluku da bi zaštitili djete,jer je po njegovom iskazu djete tu ugroženo,ja sam alkoholičarka(to mu je jedna od jačih izjava),djete nema zajamčen tu smještaj niti sigurnost,ja ju ostavljam stalno kod nekih trećih osoba...i bla bla.s tim da nigdje na tim papirima ne piše da se brakorazvodna parnica vodi na našem sudu i to već 7 mjeseci.i sad mene zanima da li njemački sud uopće može i smije donjet takvu odluku pošto je cijeli taj slučaj na hrvatskom sudu i hrvatski sud je nadležan za donošenje odluka.jer kolko ja vidim njihov sud očito ni nezna da se mi tu rastajemo, pošto to nigdje ni ne piše

 

ukoliko netko bilo kaj zna vezano za ovo bila bih vrlo zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija