Jump to content

pljenidba nekretnina - pomoć molim


Issytop

Preporučene objave

Poštovani, može li pomoć za jednog potrebitog?

Molim lijepo...

 

Čovjeku je zbog neplaćene kazne od 500 kn stigao od suda Zaključak kojim se određuje "uredovanje radi pljenidbenog popisa i procjene pokretnina u kući ovršenika" na adresi...na dan....

Protiv zaključka nije dopušten pravni lijek.

 

Kuća mu je u ruševnom stanju. Krov prokišnjava. U kući doslovno ima kauč, stol, štednjak, ormar, peć na drva, radio, nešto osnovnog alata.

 

Nema prihode.

 

Što će se desiti? Što učiniti?

 

Hvala, pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar doista nitko ne mari da odgovori onome koji je stjecajem (loših) životnih okolnosti dospio u takvu situaciju???

Da znam što čovjeku savjetovati i kako pomoći, ne bih pitala.

 

(Inače, prijatelji su se angažirali, skupili nešto građevinskog materijala za krov, sve otpad od nečije izmjene - ali može poslužiti; na proljeće ćemo u akciju... ali do tada???)

 

Bi li pomoglo da se sad plati? Koja je pravna procedura tada? Mislim, da se ne bi platilo, a ono prekasno, šta ja znam - nisam pravnica... (A tko zna bi li se i sakupilo novca?)

 

Molim vas. Savjetuje se sve i sva. I bahate i nemarne i...

 

U nadi..

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam kazne do 500kn se mogu odraditi kroz društveno koristan rad, međutim sad je prekasno.

 

Ukoliko želite spriječiti ovrhu bilo bi dobro napisati jedan dopis sudu gdje se navodi da je dug plaćen te zatražiti da se stoga ovrha obustavi, u prilog stavite kopiju uplatnice kao dokaz, i obavezno na dopisu navesti broj predmeta.

 

Ukoliko se dug neplati, doći će sudski ovršitelj, e sad u zakonu piše da su od ovrhe izuzete stvari koje su ovršeniku neophodne za svakodnevni život, znači ako Vaš prijatelj nema ničega osim onoga što ste naveli tj. ničega vrijednog nema mu se ništa ni popisati.

 

Ja nisam pravnik, sve ovo Vam govorim iz vlastitog iskustva i moj savjet Vam je da kaznu plati i sprijeći ovrhu jer samim uredovanjem će se nagomilati dodatni troškovi koji će brzo prerasti dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija