Jump to content

Bolovanje od 2 mj. 2010 - neisplaćen


miaanama

Preporučene objave

Pozdrav svima , sve već upitano u pitanju teme , ali da pojasnim...

Obrtnik sam koji ima 40 god . 17 god staža , žensko , vlasnik i jedini uposlenik u obrtu , trenutno u mirovanju ( od prije 10 dana )... i do današnjeg dana nisam dobila ni kune bolovanja od HZZO , s tim detaljom da sam 3 PUTA NOSILA DOZNAKE JER SU IH GUBILI NA ŠALTERU ???

 

Koji je moj sljedeći korak ?

 

Kome da se obratim , po zakonu netko mora biti odgovoran ?

 

cca 20. 000,00 kn plus kamate ? - kolike kamate ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

koliko ja znam na kamte možete zaboraviti. Kada mi dugujemo onda uredno obračunavaju kamate , a kada oni duguju nikome ništa.

Što se tiče neisplaćenih naknada za bolovanje, ja bih na Vašem mjestu uzela doznake i potvrde na kojima se vidi kada ste ih predali u HZZ- i pravac k voditelju-ici. Inače HZZO je dužan isplatiti naknadu u roku od 45 dana računajuči od dana kada zaprime doznake pod uvijetom da je sva dokumentacija ispravno ispunjena i da imaju novaca na računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miaanama je napisao:

Pozdrav svima , sve već upitano u pitanju teme , ali da pojasnim...

Obrtnik sam koji ima 40 god . 17 god staža , žensko , vlasnik i jedini uposlenik u obrtu , trenutno u mirovanju ( od prije 10 dana )... i do današnjeg dana nisam dobila ni kune bolovanja od HZZO , s tim detaljom da sam 3 PUTA NOSILA DOZNAKE JER SU IH GUBILI NA ŠALTERU ???

 

Koji je moj sljedeći korak ?

 

Kome da se obratim , po zakonu netko mora biti odgovoran ?

 

cca 20. 000,00 kn plus kamate ? - kolike kamate ?

 

Kad ste predali doznake za bolovanje? Imate li kakav dug po osnovi doprinosa za zdr.osiguranje? Jeste li predali kompletnu dokumentaciju uz doznake?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

sve je uredno predavano , no, na šalteru su gubili moje doznake čak tri puta , a što se tiče dugovanja , navodno je 180,00 kn duga kojeg bi mogli "kompezirati" , ali neće ...

 

ali prema mojoj evidenciji , ja sam doprinose pretplatila , jer sam nastavila plaćati doprinose još 6 mjeseci iako sam bila na bolovanju ???

 

NISAM ZNALA

 

A , sad odjednom to ! Međutim , imam sve uplatnice i to sam spremila da im odnesem ovaj tjedan , ali toliki haos vlada dolje ... neće da mi kažu gdje i kod koga da se obratim ... ma sve čine da odustanem i da me odbiju po svim člancima zakona ...

 

upomoć !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miaanama je napisao:

sve je uredno predavano , no, na šalteru su gubili moje doznake čak tri puta , a što se tiče dugovanja , navodno je 180,00 kn duga kojeg bi mogli "kompezirati" , ali neće ...

 

ali prema mojoj evidenciji , ja sam doprinose pretplatila , jer sam nastavila plaćati doprinose još 6 mjeseci iako sam bila na bolovanju ???

 

NISAM ZNALA

 

A , sad odjednom to ! Međutim , imam sve uplatnice i to sam spremila da im odnesem ovaj tjedan , ali toliki haos vlada dolje ... neće da mi kažu gdje i kod koga da se obratim ... ma sve čine da odustanem i da me odbiju po svim člancima zakona ...

 

upomoć !!!

 

Kompenzacija duga u HZZO zakonski ne postoji, a ne da netko neće izvršiti kompenzaciju.

 

Uplatnice za zdr.osiguranje trebate odnijeti u Poreznu upravu koja vrši naplatu doprinosa za zdr.osiguranje. Tražite usklađenje analitičke kartice u nadležnoj Poreznoj upravi, kad to napravite, neka Vam izlistaju novo stanje dugovanja ili preplate i to odnesite u HZZO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija