Jump to content

MULTANOVA


anonimno

Preporučene objave

Koliko je vremena prošlo? Pa zaslikali su me 25.08.04. a obsvijest sam primila oko 15.10.04. Napisali su ukupan iznos kazne ali na policiji su rekli da čekam ček. No pitanje je da li su me morali i

policajci zaustaviti te upozoriti na prebrzu vožnju (20 prekoračenje navodno) ili ne! Načula sam da za takve slučajeve, ako te ne zaustavi policija ne

moraš platiti kaznu!?!?!? Pa zato pitam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogodio mi se slican slucaj nedavno.

 

Zbog navodnog prekoracenja brzine slikan je(pretpostavljam Multanovom) bez zaustavljanja od strane policije jedan od automobila clanova moje obitelji, kojim se i sam ponekad posluzim. Kako nas je policija samo obavijstila o prekrsaju, bez da nam je dostavila snimku i indentitet vozaca, a po opisu vremena i mjesta prekrsaja nismo mogli locirati da li smo, i ako jesmo, tko od nas je prekrsaj pocinio, odlucili smo se na prigovor prekrsajnom sudu.

 

Zakon o sigurnosti prometa na cestama u clanku 306 propisuje slijedece: Novcanom kaznom od --- kuna kaznit ce se NA MJESTU IZVRSENJA prekrsaja:

 

Kako nitko od clanova moje obitelji nije bio zaustavljen i kaznjen na mjestu izvrsenja prekrsaja, smatrao sam da nije zadovoljen opis obiljezja djela na nacin kako to predvida clanak 306 te da stoga ne moze postojati ni osnova kaznjavanja predvidjena tim clankom.

 

U prigovoru Prekrsajnom sudu na to sam se pozvao.

 

Na raspravi pred sudom sam ostao kod navoda iznesenih u prigovoru.

 

A sud je postupak obustavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema puno rupa u zakonu, ali zahvaljujuci glupanima u policiji uvijek se moze izvuci.

Npr. kod pogresnog parkiranja: samo se treba pozvati na to da policajac nije utvrdio identitet osobe koja je pogresno parkirala vozilo i to je rijesena stvar.

On zapise registraciju, a ona glasi na vlasnika, no sto ako vlasnik nije parkirao vozilo - zasto bi onda on platio kaznu.

A sto se multanove tice , ako te ne zaustave, nista od toga. A kod nas pravnika i ako nas zaustave opet nista od toga jer se onda napise takav prigovor da zaboli glava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP je znao poslati formular na kojem se traze podaci o osobi koja je upravljala motornim vozilom kojeg je multanova uslikala tada i tada ,a ako u roku 30 dana ne javite, saljemo vas na prekrsaj. U svakom slucaju treba istaci prigovora da nije utvrdjen identitet vozaca a naravno nitko se ne sjeca tko je tada vozio jer je vlasnik kriticne zgode bas bio u inozemstvu!!! Ili nesto mastovitije ako se sjetite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

molim za savjet.

 

snimila me multanova navodno u naseljenom mjestu 78km/h. vozio sam u koloni i to čini mi se puno sporije od toga a mene su nakon par kilometara izvukli iz kolone i svečano mi objavili da sam prebrzo vozio, ali ću račun dobiti tek poslije. slučajno sam jedini bio ZG a ostali BJ, KC...

Žalio sam se ali kažu da aparat sam bira.. nece mi vidjeti lice (atermičko staklo) ali su me zapisali.

da li mogu dokazati da su me snimili na otvorenoj cesti , a ne u naselju jer mislim da je i to moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija