Jump to content

Zaštita vlasništva


anonimno

Preporučene objave

Pošto sam sudjelovao pri potpisivanju i ovjeravanju potpisa na darovnom ugovoru čitajući ugovor (govorim o ugovoru iz narodnih novina) shvatio sam da se cijeli taj postupak darivanja vrti oko jednog ovjerenog potpisa ! Pored toga sastavni dio te kupljene šprance je i tabularna izjava kojom se darovatelj svojim potpisom u potpunosti odriče daljnjih odobrenja i obavijesti pri upisu daroprimatelja u gruntovnicu, nekad se to radilo odvojeno pa je pored ovjerenog potpisa na darovnom ugovoru tu bio i ovjereni potpis na tabularnoj izjavi. Zar to ne otvara vrata mogućnosti prevare, po mom viđenju stvari dovoljan je samo jedan pokvareni javni bilježnik ili službenik koji radi za njega da izgubiš vlasništvo nad nekretninama, ili se dovedeš do toga da se godinama parničiš i dokazuješ da nekome nisi nešto darovao, ( sjetimo se nedavno one sutkinje koja je prepisivala vlasništva nad zemljištem na zaboravio sam kojem otoku), tu je mogućnost i falsificiranja i zlouporabe potpisa. Ne želim crniti javne bilježnike ali ovdje govorim o mogućnostima. Možda sam paranoičan ali tu govorimo o nekretninama koje mogu vrijediti i nekoliko stotina tisuća eura nekoliko miliona kuna a kad znaš da se ljudi danas pljačkaju i ubijaju za par stotina eura dođe ti da se malo zapitaš. Moje pitanje je da li postoji nekakva mogućnost zaštite svog vlasništva nekim sredstvom ili nam jedino preostaje visiti na digitalnim zemljišnim knjigama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija