Jump to content

čekanje na poslu a posla ima


darima01

Preporučene objave

pitanje

radim u firmi gdje sam svako malo na čekanju kao nema se posla itd.Međutim svi drugi rade i za njih ima posla i to je umješan i kao predsjednik sindikata firme.Firma je d o o i to se događa već treći mjesec tako da ja moram uzimati bolovanje jer fima nam ne plaća čekanje ali se to uredno dobije napapiru kad se dobije plaća.AKZ virovitica rijeka.razmišljam uzeti pravnika jer je to mafija u sindikatu a ovo neka neko pošalje savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darima01 je napisao:

pitanje

radim u firmi gdje sam svako malo na čekanju kao nema se posla itd.Međutim svi drugi rade i za njih ima posla i to je umješan i kao predsjednik sindikata firme.Firma je d o o i to se događa već treći mjesec tako da ja moram uzimati bolovanje jer fima nam ne plaća čekanje ali se to uredno dobije napapiru kad se dobije plaća.AKZ virovitica rijeka.razmišljam uzeti pravnika jer je to mafija u sindikatu a ovo neka neko pošalje savjet

 

darima,

kaj god. kak ti to misliš moraš UZIMATI bolovanje? Toga nema.Bolovanje se ne uzima. Ti možeš dobiti naknadu za privremenu nesposobnost za rad temeljem zakona o socijalnom osiguranju ako si bolesna a to neme veze sa tim kaj kod tebe za tebe "nema" posla.

Ti uputi poslovdavcu u tom smislu zahtjev za zaštitu prava i ustvrdi da te stavlja u neravnopravan položaj sa ostalim radnicima te da izbjegava izvršiti svoju obvezu i dati ti posao i za to plaću prema članku 5. zakona o radub i tvom ugovoru o radu.

Tu mu priprijeti da ćeš se obratiti nadležnim državnim tijelima ,inspekciji rada i u konačnici sudu, ako i odmah ne vrati na tvoje ili kakovo istovjetno drugo radno mjesto.

ZZP mu odnesi na ruke i nek ti potpiše na tvom primjerku da je isti preuzeo.

Uz put evo ti taj čl.5 iz zakona o radu .

Temeljne obveze i prava iz radnog odnosa

 

(1) Poslodavac je obvezan u radnom odnosu radniku dati posao te mu za obavljeni rad isplatiti plaću, a radnik je obvezan prema uputama poslodavca danim u skladu s naravi i vrstom rada, osobno obavljati preuzeti posao.

Svašta ima kod nas.....stvarno :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a je...ga evo od srijede ne radim i danas čujem da svi rade a meni se govori pada kiša i šta onda a o kakvom zakonu je riječ kad mi glavni za sindikat u firmi tj predsjednik sindikata to govori a on je i šef gradilišta i raspoređuje ljude na poslu a kao zastupa radnike .Isti su ti svi oni samo seru a deset milja svaki mjesec u džep,kakav sindikat kakvi bakraći vidiš kakvi nas likovi zastupaju,a ja nekako moram par dana nadoknaditi sjediš kući i šta imaš a doktorice imam glavobolju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darima01 je napisao:

a je...ga evo od srijede ne radim i danas čujem da svi rade a meni se govori pada kiša i šta onda a o kakvom zakonu je riječ kad mi glavni za sindikat u firmi tj predsjednik sindikata to govori a on je i šef gradilišta i raspoređuje ljude na poslu a kao zastupa radnike .Isti su ti svi oni samo seru a deset milja svaki mjesec u džep,kakav sindikat kakvi bakraći vidiš kakvi nas likovi zastupaju,a ja nekako moram par dana nadoknaditi sjediš kući i šta imaš a doktorice imam glavobolju.

 

Darima,zakaj si ti tu postavila svoje pitanje. da ti se pomogne,jel? Onda zakaj ti ne čitaš kaj ti savjetujemo?

Daj ti čitaj kaj sam ti napisal. Nemoj kukati. Od toga nema koristi. Kakv poslovođa,kakav sindikalist? Kaj sam napisal? napisal sam sljedeće:

"Ti uputi poslovdavcu u tom smislu zahtjev za zaštitu prava i ustvrdi da te stavlja u neravnopravan položaj sa ostalim radnicima te da izbjegava izvršiti svoju obvezu i dati ti posao i za to plaću prema članku 5. zakona o radub i tvom ugovoru o radu.

Tu mu priprijeti da ćeš se obratiti nadležnim državnim tijelima ,inspekciji rada i u konačnici sudu, ako i odmah ne vrati na tvoje ili kakovo istovjetno drugo radno mjesto.

ZZP mu odnesi na ruke i nek ti potpiše na tvom primjerku da je isti preuzeo." Ako mu ne želiš uručiti ZZP na ruke kako sam opisao pošalji ga poštom na adresu poslodavca i na odgovornu osobu (direktora) preporučeno poštom sa povratnicom.

Tako učini i neidi sa posla.Niko te sa posla nemože "izbaciti" bez valajnog i PISANOG obrazloženja Ako ti daju otkaz kao tehnološkom višku onda ćemo dalje .Pa ako treba i tužiti.

I kako ti smije liječnica obiteljske medicine davati potvrdu da si privremeno nesposobna za rad kad nije tako? Ima da te poslodavac vrati na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darima01 je napisao:

pitanje

radim u firmi gdje sam svako malo na čekanju kao nema se posla itd.Međutim svi drugi rade i za njih ima posla i to je umješan i kao predsjednik sindikata firme.Firma je d o o i to se događa već treći mjesec tako da ja moram uzimati bolovanje jer fima nam ne plaća čekanje ali se to uredno dobije napapiru kad se dobije plaća.razmišljam uzeti pravnika jer je to mafija u sindikatu a ovo neka neko pošalje savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija