Jump to content

Međuvlasnički ugovor


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Pitanje je na mjestu.

Nemate prisilnog propisa da potpišete takav ugovor ako se radi o zgradi/kući sa 2 samostalne cjeline (stana), već se morate dogovoriti.

Na upravljanje se tada odnose članci Zakona o vlasništvu koji uređuju upravljanje stvarju u suvlasništvu.

Ako se pojavi neki kvar koji je hitan tada ako druga strana ne sudjeluje u trošku je potrebno osim pismenog traženja iste da participira izvršiti i osiguranje dokaza, te sanirati o svom trošku, te tražiti regres od suvlasnika.

 

Mislim da je to jedini put.

Ako se varam volio bi da me tko nadopuni ili ispravi.

 

Međuvlasnički ugovor je zato dobar za sve, kao i nekakva pričuva iako Vas je samo dvoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dopuna

jedno od riješenja je etažiranje.Kod etažiranja se određuju zajednički djelovi i veličina istih(etažiranje je zakonska obveza a više o tome u Zakonu o vlasnišzvu .......U slučaju kada suvlasnici nisu u stanju riješiti problem ili ne žele isti se pokreće u IZVANPARNIČNOM postupku veano uz suvlasništvo i susjedske odnose.To su moja saznanja, može dopuna ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Dopuna

jedno od riješenja je etažiranje.Kod etažiranja se određuju zajednički djelovi i veličina istih(etažiranje je zakonska obveza a više o tome u Zakonu o vlasnišzvu .......U slučaju kada suvlasnici nisu u stanju riješiti problem ili ne žele isti se pokreće u IZVANPARNIČNOM postupku veano uz suvlasništvo i susjedske odnose.To su moja saznanja, može dopuna ....

Nema obveze za kuću sa 2 stana da se etažira, već odluka suvlasnika ili dioba... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija