Jump to content

rezultati pismenog?


calamari91

Preporučene objave

dakle, prošlo je gotovo mjesec dana od pismenog dijela pravosudnog, a gospoda još nisu uspjela objaviti rezultate..vrlo kolegijalno i korektno od njih, budući da se radi samo o ispitu koji je apsolutno najvažniji u cjelokupnom profesionalnom životu jednog pravnika.. da ne spominjem kakvo je psihološko stanje tih istih pravnika koji čekaju rezultate a ne znaju hoće li proći i kako pod cjelokupnom psihozom učiti za usmeni, koji je prigodno, nakon božićnih i novogodišnjih blagdana.. bolje im je da početak usmenih stave od 17.1... u svakom slučaju.. p.... im m......! p.s. ako netko treba dodatnu kvalifikaciju onoga što se krije iza točkica, slobodno se javi na PM! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš krasno od njih, do petka, što ne objave na staru godinu a usmeni da počne 6.1. zakonska im je obavijest da obavijeste najmanje 15 dana prije usmenog ispitivanja kandidata pismenom obavijesti.. pa će vidjeti, ja neću prihvatiti primitak bar 3 dana kad mi donese, ako vidim da odgovaram 10 pa ću pokrenuti upravni spor..na zadnjem roku su ispravili 186 x 3 presude u roku od 3 tjedna a sada mjesec dana ništa, a bilo nas je manje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je Svenda rekao da nije bas izvjesno da ce biti ovaj tjedan. Inace, Pravilnikom je odredjeno da je rok za ispravljanje radnji 6 dana. S obzirom da ce rezultati biti mjesec dana od pismenog, ispada da su prekoracili rok za tricavih 400-500% vremena. I to je krema hrvatskog pravosudja... A sve je kriv onaj luftinspektor Simonovic koji nam je ostavio ovakav pravosudni (i ZKP '08) i onda zbrisao u New York brinut se o ljudskim pravima, on i Man Ki Ba Bun. Jadna zemljo, tko te gazi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege najprije da svima, a osobito supatnicima na pravosudnom poželim sve najbolje glede prošlih, a i nadolazećih blagdana, uz naravno želju da sve dobro završi što prije s pravosudnim!

 

Vidim da to nitko nije napisao, pa pošto imam informaciju iz prve ruke, od kolege koji je sudjelovao na priprema u HOK-u u ovom mjesecu, jedan od razloga iz kojeg je nastao problem s presudama na ovom roku je i taj što je po okončanju ispita zadnjeg dana u Pučkom učilištu u WC-u pronađena jedna radnja iz radnog prava. Naime, očito je netko služeći se indigo papirom ili na neki drugi način napisao dvije radnje iz radnog prava pa jednu odnio nekom drugom kolegi ili kolegici na WC, a taj ju je tamo i ostavio iz samo njemu poznatog razloga. Sve to skupa nije baš najbolje sjelo ispitivačima koji su se i ranije žalili na dosta sličnih pismenih radnji ili radnji koje su kolege zajednički izrađivale što je izgleda samo po sebi izazvalo dosta strožu kontrolu svih presuda na ovom roku.

 

Nisam ovo napisao da posijem paniku, ali mogu reći da je informacija sasvim sigurno točna i provjerena od kolege s kojim sam i studirao i koji sasvim sigurno nema nikakvog interesa da nešto izmišlja u vezi ovog našeg roka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Vidim da to nitko nije napisao, pa pošto imam informaciju iz prve ruke, od kolege koji je sudjelovao na priprema u HOK-u u ovom mjesecu, jedan od razloga iz kojeg je nastao problem s presudama na ovom roku je i taj što je po okončanju ispita zadnjeg dana u Pučkom učilištu u WC-u pronađena jedna radnja iz radnog prava. Naime, očito je netko služeći se indigo papirom ili na neki drugi način napisao dvije radnje iz radnog prava pa jednu odnio nekom drugom kolegi ili kolegici na WC, a taj ju je tamo i ostavio iz samo njemu poznatog razloga. Sve to skupa nije baš najbolje sjelo ispitivačima koji su se i ranije žalili na dosta sličnih pismenih radnji ili radnji koje su kolege zajednički izrađivale što je izgleda samo po sebi izazvalo dosta strožu kontrolu svih presuda na ovom roku.

 

Zanimljivo je u svemu tome što su kaznene i radne presude ispravljene, jedino građanske nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaj se tiče ove kopije presude radnog, imaju ispravljači dovoljno mogućnosti da vide tko je to uradio..mogli su to već davno uraditi, koliko je teško iskopirati tu presudu i podijeliti svima koji ispravljaju pa da usporede.. a ljude koji su pošteno pisali svoje presude ne zanima njihova sporost,jer je zakonski rok 6 dana.. pa onda ću im na usmeni doći tri tjedna poslije nego me odrede ( ako prođem )..gluposti..ne znaju kako bi ocijenili građansku presudu a sad je problem jedno prepisivanje, a mi neka čekamo Godota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moram priznati da apsolutno ne vidim nikakvu poveznicu između pronađene radnje u wc-u i ovakvog otezanja sa ispravljanjem presuda

 

prvo, prepisivanja jednih od drugih, pa i direktnih prepisivanja od riječi do riječi iz stvarnih presuda koje su pribavljene prije ili tokom ispita, oduvijek je bilo i biti će...dakle, nikakvo iznenadjenje ili nešto što se još nikada nije dogodilo, komisija to vrlo dobro zna

 

dapače, i puno "skandaloznijih" stvari je bilo na prošlom roku, kada je masa njih popadala iz radnog (zvjezdice kraj ocjene iz radnog) jer su mudrijaši prepisivali od riječi do riječi iz originalnih presuda, pa je svejedno komisiji trebalo cca 3 tjedna da isprave gotovo dvostruko više radnji nego što je to bilo na ovom roku, koje niti nakon 5 tjedana nisu ispravljene

 

prema tome, nikakva "stroža kontrola" nije u pitanju, nego indolentnost i nekorektno ponašanje komisije koja će i na ovom roku debelo prekoračiti zakonski rok unutar kojeg bi trebala ispitati kandidate (2 mjeseca od završetka pismenog dijela ispita)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija