Jump to content

pronevjera-molim vas za pomoć


marina18

Preporučene objave

poštovani, radila sam za jednu firmu koja je sad protiv mene pokrenila postupak prijave zbog pronevjere novca . radi se o svoti od cca. 20 000 kn . dobila sam poziv u policijsku stanicu da dam iskaz , molim vas ako mi možete dati savijet šta da napravim.dali se ta situacija može riješiti bez uplitanja suda , ako ja pristanem platiti tu svotu novca ? i koje su kaznene mjere koje bi eventualno mogla oćekivati, dali mi prijeti zatvor... hvala vam unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijavu je očito podnijela firma, iz vašeg posta proizlazi i da prijava stoji jer priznajete da ste uzeli taj novac ćim ga želite vratiti..

pozivu se morate odazvati kako ne biste imali daljnjih neugodnosti..policiji možete ,a ne morate ispričati kako je to bilo i o čemu se radi..možete si uzeti i odvjetnika da bude prisutan tom ispitivanju...

ako već imate dobru volju vratiti novac, kontaktirajte firmu i s njima se dogovorite, a oni mogu, ali i ne moraju povući svoju prijavu..jer, radi se o kaznenom djelu za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti..ovo sve može utjecati na daljnje postupanje DO-a po toj prijavi, pa ako i dođe do kaznenog postupka svakako će imati utjecaja na sankciju..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još bih vas molila pomoć oko ovih pitanja, jučer sam bila dati iskaz i policija mi je savijetovala da kontaktiram firmu i da to pokušamo interno riješiti,ja sam se toj firmi već jednom obratila pismeno i u tom pismu sam se izjasnila da ću taj novac odmah vratiti samo da mi daju toćne upute o svoti novca i na koji nćin da to uplatim , međutim na to pismo nitko nije odgovorio. zanima me i koje su to toćno sankcije koje mogu snositi? i dali je moguće da ako ja sada uplatim taj novac oni povuku prijavu.. unaprijd hvala i molim vas za hitan odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne odgovaraju iz njima znanog razloga..možda ne žele na ovaj način već isključivo sudskim putem u kojem će opet i sigurno doći do svojih novaca..možda žele da dođete osobno, tko zna.

ako vi vratite novac, to će se naznačiti u prijavi koja će ići na odluku DO-u i oni će odlučiti što će sa tom prijavom...odbaciti ju ili ići u postupak..jer, već sam ranije napisala, radi se o kaznenom djelu za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti i ne ovisi o volji stranke...iako, cijeni se svakako da li imate oštećenika zainteresiranog za progon ili ne..

ako prijava stigne, a novac nije vraćen, ide se u postupak, i ovisno o svemu što se dogodilo, razlozima, motivima, vašoj osuđivanosti, ponašanju itd. bit će i presuda..ako ste do ovoga k.d. "čisti" bit će uvjetna, a sada kolika ne znam, ovisi o svemu ovome gore što će sud uzeti u obzir prilikom odlučivanja o sankciji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

do ovog kaznenog djela nikad prije nisam bila kažnjavana niti sam imala susreta sa policijom ni problema sa zakonom.šta je to toćno uvjetna kazna? proćitala sam u zakonu da ako se radi o maloj svoti novca u pronevjeri da se može dobiti novčana kazna i li 6mijeseci zatvora . dali uvjetna kazna znaći zatvor ili??'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali uvjetna kazna znaći zatvor ili??'

 

ne nuzno, presuda u kojoj bi pisalo otprilike to da se okr kaznjava zatvorskom kaznom od npr 6 mj., ali da se prema njemu primjenjuje mjera upozorenja uvjetne osude s rokom kusnje od npr 2 godine znaci da osudjenik nece u zatvor, ali da ako u tom roku kusnje (2 god) pocini novo kazneno djelo, onda sud moze opozvati uvjet i onda se ide u zatvor.

btw, cini mi se da gledas krivi st. kz-a, tko je rekao da bi 20.000kn, a koliko si drmnula, bila mala svota novca? tebi je izgledniji st.1 istog cl koji govori o rasponu kazne od 6mj do 5 god/

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija