Jump to content

vlasnička tužba


dadas

Preporučene objave

Kroz dvorište kuće koju sam kupio prolazi mi susjed s traktorom za potrebe svojih oranica. Ja sam mu to zabranio ,a on me tužio za smetanje posjeda. Dobio je sud, i naloženo mi je da se uspostavi prijašnje posjedovno stanje. Ja sam jedini uknjiženi vlasnik, čestica nema tereta, on otvara moju ogradu i prolazi kroz dvorište dužine 50 m. Ja sada ne smijem parkirati auto u dvorištu jer on ne može proći. On inače provozi i preko nekih oranica kada ide kombajnom jer je prolaz kroz moje dvorište preuzak za stroj. Zanima me da li vlasničkom tužbom ja mogu ukinuti njegovo pravo posjeda na mojem dvorištu. On bi tada ostao bez puta ,tj. mogao bi prolaziti preko njive treče osobe, ali ne znam kako bi sud gledao na to. Onda bi taj treči bio oštećen. Ali ipak je to njiva ,a meni je u pitanju dvorište, prolazi mi 50cm od kuće i od ulaza u kuću. Molim vas da mi odgovorite da li je vlasnička tužba dovoljan instrument za rješenje voga problema. Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija