Jump to content

A što nakon diplome


Sparkly

Preporučene objave

Evo ja diplomirao prošli mjesec ! I sad kad je slavlje napokon gotovo tek počinju problemi!

Toliko sam se želio maknut sa faksa a sad bi sve dao da se mogu vratit negdje na drugu godinu!

 

Trebam pomoć;

naime,pojma nemam što i kuda nakon diplome!

Kome slati molbe za pripravnički?

Treba li čekati da raspišu natječaj ili se šalje i bez toga?

Koje su sve opcije na raspolaganju ako izuzmemo odvjetištvo i sudstvo?

Dal je pravosudni u svakom slučaju obvezan i nužan?

Što je sa radom u upravnim odjelima pojedinih firmi,dal je to rezervirano za upravne pravnike i dal nakon toga se može na pripravnički?

 

Imam pitanja bezbroj,molim nekog ko ima iskustva ili saznanja na ovom području za pomoć!

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam bogato iskustvo u traženju posla pa se nadam da mogu pomoć.

Pratite narodne novine redovito jer svi važniji natječaji budu upravo u njima,zatim pratite stranice moj posao ili posao.hr te stranice hzz-a.

Ja nisam slala molbe kad nije bilo natječaja,jer od toga baš i nema koristi,bar iz moga iskustva.

Poslala sam nebrojeno molbi na koje mi nikad nitko nije odgovorio.npr.odvjetnici čak su mi neki bili kolege na faksu,zato se oboružajte strpljenjem.

Samo da znate za sudove i državna odvjetništva vam se provodi pisano testiranje koje se održava u Zagrebu.

Dobro bi vam bilo da izvadite potvrdu o nekažnjavanju jer vam ona treba,tako da je imate spremnu,jer za izvadit nju treba nekoliko dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam bogato iskustvo u traženju posla pa se nadam da mogu pomoć.

Pratite narodne novine redovito jer svi važniji natječaji budu upravo u njima,zatim pratite stranice moj posao ili posao.hr te stranice hzz-a.

Ja nisam slala molbe kad nije bilo natječaja,jer od toga baš i nema koristi,bar iz moga iskustva.

Poslala sam nebrojeno molbi na koje mi nikad nitko nije odgovorio.npr.odvjetnici čak su mi neki bili kolege na faksu,zato se oboružajte strpljenjem.

Samo da znate za sudove i državna odvjetništva vam se provodi pisano testiranje koje se održava u Zagrebu.

Dobro bi vam bilo da izvadite potvrdu o nekažnjavanju jer vam ona treba,tako da je imate spremnu,jer za izvadit nju treba nekoliko dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medonja je napisao:

Nije mi jasno kako imate bogato iskustvo u traženju posla i onda kaćete da za "potvrdu o nekažnjavanju" treba nekoliko dana....ona se dobije za 5 min na Općinskom kaznenom sudu...

I da, nije potvrda o nekažnjavanju već uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka....

 

Grad u kojem ja živim uopće nema Općinski kazneni sud! :-D

Da nema takvih pametnjakovića kao vi nitko ne bi znao kako se zove dotična potvrda. :kavica:

Kad ste tako pametni eto dajte savjet odakle da čovjek krene tražiti posao! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija