Jump to content

Registracija automobila


tomlje

Preporučene objave

Dobar dan,

 

Zanima me ako mi netko može pomoći oko jednog pitanja. Dakle, ja sam pomorac i godišnje nisam u Hrvatskoj 6-8 mjeseci, a sada sam prisiljen prepisati automobil na moje ime. Ako se ne varam, registraciju vozila se mora obaviti u 12.-om mjesecu od zadnje registracije i to vlasnik osobno ili bilo koja druga osoba ali s vlasnikovom osobnom iskaznicom, ali to meni zbog nekih specifičnosti posla ne odgovara (ostavljanje osobne iskaznice). Nisam baš ni oduševljen predloženom varijantom opunomoćenja neke osobe od povjerenja (ukoliko je to uopće moguće). Stoga, zanima me je li moguće registraciju učiniti unaprijed ili kolike su poslijedice ukoliko automobil ostavim u garaži i registriram pri povratku?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomorci su u dosta toga u nemilosti države.

 

Na pomorce se nije mislilo pri izradi tog zakona, a neće ni ubuduće.

 

Moguće su 4 opcije, treba odabrati najmanje lošu.

 

1. Ostaviti osobnu iskaznicu nekom od povjerenja,

 

2. Odjaviti vozilo prije odlaska, ako istek registracije pada u mjesece kad nećete biti kod kuće,

 

3. Registrirati vozilo na samo 6 mjeseci,

 

4. Plaćati kazne.

 

Pod 1.

Rizik ako nemate tu osobu od povjerenja, odnosno ako je neugodno prikloniti povjerenje nekoj osobi koja nije u najbližem rodu.

 

Pod 2.

Skupo rješenje, ali najmanje loše. Košta i odjava i ponovna registracija. Ne samo da košta nego je i gnjavaža. Tada imate pravo na otkup neiskorištenog dijela obveznog osiguranja, naravno bez poreza, ako niste imali prometnu nesreću u predhodnom periodu osiguranja.

 

Pod 3.

Jednako kao i pod 2 i to i istom cijenom, ali važi samo pola godine. Dakle duplo skuplje na godišnjoj razini. Samo kasko može biti nešto jeftiniji za tih 6 mjeseci. Pogodno ako želite odjaviti vozilo prije odlaska.

 

Pod 4.

Ne može preko 700 kuna + trošak prekršajnog naloga.

 

Dakle, pravo rješenje vam nisam dao jer ga - nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija