Jump to content

prometna nezgoda prilikom pretjecanja kolone vozila


DiF

Preporučene objave

Prilikom pretjecanja dva automobila iz drugog smjera je naišlo vozilo,kako bi ga izbjegao počeo sam kočiti i gurati se između dva auta koja sam pretjecao.Kako je sve prošlo u redu,nastavio sam vožnju.Stao sam sa strane ceste,kako bi došao k sebi i u taj momenat mi je prišao čovijek koji mi je rekao da sam uzrokovao prometnu nezgodu.Ona dva auta koja sam pretjecao su naglo kočila kako bi me propustili između njih,te su se prilikom toga kočenja sudarili druga dva auta koji su bili iza.Gospoda koja su se sudarili jedan u drugog,traže da ja(moja polica) snosim svu nastalu štetu.Kakva je sad procedura i što mi je sad činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste prouzročili prometnu nesreću.

 

Onaj zadnji koji je udario u vozilo ispred sebe koje je kočilo radi vas nije održavao potreban razmak od vozila ispred sebe.

 

Jeste počinili prometni prekršaj iz čl. 66. ZSPC-a.

 

Očito da nitko nije zao policiju. Razlog tomu je što je netko od vozača vozila koja su se nalazila iza vas bio pod uticajem alkohola.

 

Sad oni traže da se vi javite svom osiguravatelju, pa to i napravite. Time ste ispunili svoju moralnu dužnost.

 

Pravna služba tog osiguranja će odbiti taj zahtjev za isplatu štete, što nije vaš problem.

 

Ukoliko bilo tko od vas pokuša prisilom iznuditi novac, sve smjesta prijavite policiji.

 

Vozač vozila koji se kretao odmah iza vas može nadležnom prekršajnom sudu podnijeti optužni prijedlog, ali ne možete dobiti više od 1.000 kuna + troškovi postupka.

 

Vozač onog zadnjeg vozila vas može tužiti privatnom tužbom zbog štete, ali nema šanse za uspjeh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru.

Prometna nesreća se dogodila u Sloveniji,malo prije naše granice,ali smo se dogovorili da ne zovemo policiju,te da se svi nađemo u Hrvatskoj kako nebi bilo većih problema.U međuvremenu vozač koji je oštetio svoje vozilo,kontaktirao je svog osiguravatelja,te mu je rečeno da ispunimo Europsko izvješće o nezgodi.Međutim svi smo se dogovorili da se nađemo gdje se procjenjuju štete i da tamo sve ispunimo i da se dogovorimo kako bi bilo za svih najbolje.Kontaktirali su me oba vozača,koji su već bili kod svojih osiguravajućih kuća,te su mi rekli da se moramo naći kod moga osiguravatelja-Euroherc-gdje se procjenjuju nastale štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi kod svog osiguravarelja, a neka se oni bore s njim.

 

Reći golu istinu i ne bi trebalo biti problema.

 

Za počinjen prekršaj u Sloveniji vas se ne može teretiti načinom iz odgovora pod #2 jer se Prekršajni zakon primjenjuje samo na teritoriju RH, te našim brodovima i zrakoplovima kada se nalaze u inozemstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija