Jump to content

Otkaz i godišnji


Marles

Preporučene objave

Zaposlen sam preko 4 godine na neodređeno vrijeme! Netko će mi reć da nisam normalan davat otkaz, ali psihičko zdravlje sačuvat je neprocjenjivo!!! No, nema veze, radna atmosfera i okolina je nepodnošljiva, a bacam se u poduzetničke vode i tamo zatvaram vrata! Imam još 15-ak dana starog godišnjeg koji moram iskoristit do kraja 6. mj. to znam, ali neki mi kažu da imam pravo i na novi godišnji. Zato sam tu da provjerim informacije!

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo na razmjerni dio, 1/12 go za svaki navršeni mjesec rada u 2011. :D, jer Vam ugovor prestaje prije 1. srpnja.

 

Dakle:

 

broj dana na koliko imate pravo go kod tog poslodavca/12 x navršeni mjeseci rada u 2011. = na koliko dana imate pravo (s tim da se polovica dana zaokružuje na cijeli dan)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam mislio da imam pravo, nego da "novi počinje teći" od kada završi stari. Recimo da sam dao otkaz odmah nakon ljeta, iduće ljeto bih koristio u drugoj firmi recimo cijeli godišnji, a sada kad sam u istoj firmi radio od ljeta bez korištenja godišnjeg, pitam da li imam pravo na cijeli "novi" godišnji s tim da onda nemam pravo na godišnji do ljeta 2012.!! Ako sam previše zakomplicirao probat ću pojasnit: Na ljeto ću imat pravo na puni godišnji, mogu li ga ja iskoristit sada, cijeli, i onda ne imat godišnji do idućeg ljeta!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marles je napisao:

u najmanju ruku imam pravo na pola!

 

Malo ste zakomplicirali. Ukratko da objasnim najbitnije vezano za godišnji odmor.

 

1. Za svaku kalendarsku godinu imate pravo na minimalno 4 tjedna godišnjeg.

2. Poslodavac određuje raspored korištenja godišnjeg odmora.

3. Imate pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora za svakih navršenih mjesec dana rada, u slučaju:

a) ako u kalendarskoj godini u kojoj ste zasnovali radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnog roka (ukoliko ste promjenili poslodavca i prekid rada je bio duži od 8 dana) niste stekli pravo na godišnji odmor

b) ako radni odnos prestane prije završetka šestomjesečnoga roka

c) ako radni odnos prestane prije 1. srpnja.

 

Godišnji odmor se koristi u dijelovima (osim ako se s poslodavcem drugačije ne dogovorite). Prvi dio mora biti 2 tjedna neprekinuto u tekućoj godini, ostatak može do 30.06. slijedeće godine. Napominjem,poslodavac određuje raspored korištenja.

 

Znači ukratko odgovor na Vaše pitanje, Vi možete ove godine iskoristiti cijeli godišnji odmor za 2011 godinu, ukoliko poslodavac tako odredi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija