Jump to content

siguranje me tuzi pomoc


grom1

Preporučene objave

pozdrav , imam veliki problem imao sam sao. nezgodu neznase jos ko je kriv ali osiguranje me tuzi za naknadu stete, imam skoro sud , ukratko ja sam skretao ljevo a auto mi je iz zavoja dosao i u mojoj radnji skretanja me je lupio u zadnji kraj ,stime da je policija navela da je vozac drugoga vozio preko ogranicenja kakve imam sanse da svako sebi plati stetu? ima li neki povoljni advokat koji bi me zastupao u tom predmetu hvala na pomoci

kakva su vasa iskustva i kakva je praksa suda sa takvim slucajevima oduzimanja prednosti ali zbog zavoja i njegove brzine nisam bio u mogucnosti da dobro to ocjen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnika potražite ovdje http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=38

 

Zaista će vam trebati.

 

Očito je da ste bili pod uticajem alkohola ili bez vozačke dozvole.

 

Ništa bez uvida u zapisnik i vještačenja.

 

Samo vještak može dokazati da u vrijeme kad ste započeli radnju skretanja u lijevo drugo vozilo nije bilo na vidiku.

 

Osiguranje može isplatiti štetu oštećenom i prije pravomoćne sudske presude, ali ne i od vas regresno potraživati ako je postupak u toku.

 

Zastara regresnog potraživanja nastupa 5 godina nakon isplate.

 

Potraživat će i 14% godišnje zatezne kamate od datuma njihove isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija