Jump to content

Što sve nositi od zakona?


DorisSt

Preporučene objave

meni je kolegica koja je položila prije par rokova savjetovala da si obavezno ponesem Kazneni zakon s komentarom ako ga imam i to od Garačićke i Zakon o obveznim odnosima s komentarom

tu su sve izmjene pojedinih članaka tako da ćeš moći pratiti ukoliko se dobije stariji spis, a s obzirom da su to sve spisi koji su pravomoćni pretpostavlja se da su stariji

npr. ona je dobila raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju po Zakonu o nasljeđivanju, a ne po ZOO-u

ljudi su kaže masovno griješili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je kolegica koja je položila prije par rokova savjetovala da si obavezno ponesem Kazneni zakon s komentarom ako ga imam i to od Garačićke i Zakon o obveznim odnosima s komentarom

tu su sve izmjene pojedinih članaka tako da ćeš moći pratiti ukoliko se dobije stariji spis, a s obzirom da su to sve spisi koji su pravomoćni pretpostavlja se da su stariji

npr. ona je dobila raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju po Zakonu o nasljeđivanju, a ne po ZOO-u

ljudi su kaže masovno griješili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti lijepa, da imam upravo te Zakone sa komentarom. Pozdrav,

 

kikador je napisao:

meni je kolegica koja je položila prije par rokova savjetovala da si obavezno ponesem Kazneni zakon s komentarom ako ga imam i to od Garačićke i Zakon o obveznim odnosima s komentarom

tu su sve izmjene pojedinih članaka tako da ćeš moći pratiti ukoliko se dobije stariji spis, a s obzirom da su to sve spisi koji su pravomoćni pretpostavlja se da su stariji

npr. ona je dobila raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju po Zakonu o nasljeđivanju, a ne po ZOO-u

ljudi su kaže masovno griješili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nemojte se previše opterećivat, ja sam nosila sve i svašta, stare i nove verzije, sve te male zakone i na kraju sam koristila samo osnovne zakone poput ZKP-a, ZV-a, ZOO-a i sl.

Ako slučajno nemaš neki zakon ne zamjeraju, bitno je da svoju odluku dobro objasniš, to je bit svega.

Ja uopće nisam navodila puno članaka kojima sam potkrjepljivala svoje odluke...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ti i imala samo pročišćene tekstove....a i s time sam nosila na pismeni putnu torbu :-)

Ali dobro, naravno da je dobro imat šta više..

Nama su napominjali da ako nemaš zakon iz određene godine u zagradi navedeš broj narodnih novina da oni vide kojim si se koristila, jer je, u krajnju ruku, važno da znaš pravilno primjenit određene odredbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inspire je napisao:

Molim za savjet.

Nabavila bih Komentar ZOO-a. Koji komentar kupiti?! :-? Molim informaciju o autoru i godini izdanja.

Unaprijed zahvalna. ;-)

 

E ovo i mene zanima...I također jel koristan Komentar zakona o kp-u Ane Gračić, jel su to one 2 knjige koje sadrže opći i posebni dio, te proćišćeni tekst kz iz 2009? Thx!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja učim iz zakona i to sam skoro sve skinula s www.zakon.hr

no, za pismeni sam imala ZOO (novi) Gorenca iz 2005. godine i jako mi je pomogao, posebito jer nisam nikada radila rentu, a ima sudske praske

također sam posudila i Garačićku za kazneno, i opći i posebni dio, no to mi baš i nije tako jako pomoglo,

puno ljudi na pismenom ima te knjige tako da ako vam nije neophodno za učenje ili posao uvijek si možete od nekog posuditi prije pismneog ili na samom pismenom od nekoga uzeti pa samo pročitati ono što vam je tema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija