Jump to content

Neisplaćena posljednja plaća

rosy444

Preporučene objave

Poštovani,

molim za pomoć.

Radila sam mjesec i pol dana u jednoj stranoj firmi (Engleska firma) u njihovom uredu u Budimpešti. Za prvi mjesec sam dobila plaću, međutim na pola drugog mjeseca (nakon 14 radnih dana) šef mi je dao otkaz jer sam se razboljela. Kad sam ga nazvala da mu kažem da sam bolesna on mi nije povjerovao, mislio je da izmišljam jer mi se neda doći na posao (što nije bio slučaj) i dao mi otkaz preko telefona. I iako su ostali radnici iz tog ureda dobili plaći još prošli tjedan, ja nisam dobila nikakvu naknadu za tih 14 dana koje sam odradila.

Problem je još veći jer nisam bila prijavljena, odnosno firma nije plaćala nikakve doprinose za mene mađarskoj ali ugovor imam potpisan. Ovo je već tko zna koji put u životu da me tako pokušavaju preveslati i nemam namjeru samo se okrenuti i zaboraviti na to.

Mogu li ja njih tužiti i ako da, kome da se obratim?

Hvala vam unaprijed za svaki savjet koji mi možete pružiti.

Ružica

Dijeli na drugim stranicama

"Našim" Zakonom o radu uređuju radni odnosi u Republici Hrvatskoj. Pretpostavljam da kod Vas nije slučaj da je poslodavac u Hrvatskoj a da ste Vi upućeni na rad u inozemstvo.

Vaš Ugovor je sklopljen temeljem Zakona o radu republike Mađarske te temeljem njega ostvarujete prava.

Potrebno je obratiti se obratiti se institucijama u Mađarskoj koji se bave ovim pitanjima.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija