Jump to content

promjena ugovora o radu na neodređeno

Pravica

Preporučene objave

Pozdrav veliki, svima!

Molim za pomoć, pošto nas nekolicina u firmi nezna kako postupiti i što nam je za raditi...

U firmi smo, kako tko, ali od 6 mj.do 4 god na ugovoru na neodredjeno.Firma odlazi u stečaj, dolazi nam novi gazda, preuzima nas, i sad nam nudi sporazumni prekid starog ugovora na neodredjeno,daje novi,isto na nedredjeno, ali mi sa sporazumnim gubimo sva prava na burzi, zar ne?Tko nam garantira da nam neće za cca mjesec dana reći otkaz?Recite,koliko se mora biti na ugovoru na nedredjeno, da bi se dobivala naknada s burze, i o čemu ona ovisi?Ja konkretno imam 20 god staža, ali u ovoj firmi sam 6.mj na ugovoru na nedredjeno, da li bi imala prava i kako se to obračunava?gledaju se sve godine staža i ova plaća, ili ne?

Navodno, on ostavlja sve uvjete iste, ali nekako sa ovim sporazumnim prekidom mu ne vjerujemo.Kako se drukčije još može ukinuti stari ugovor i napraviti novi, u njegovom slučaju a da mi nismo zakinuti?Na što da još pazimo?

Hvala puno

Nina

Dijeli na drugim stranicama

Pravica je napisao:

U firmi smo, kako tko, ali od 6 mj.do 4 god na ugovoru na neodredjeno.Firma odlazi u stečaj, dolazi nam novi gazda, preuzima nas, i sad nam nudi sporazumni prekid starog ugovora na neodredjeno,daje novi,isto na nedredjeno, ali mi sa sporazumnim gubimo sva prava na burzi, zar ne?Tko nam garantira da nam neće za cca mjesec dana reći otkaz?

Potpisivanjem sporazumnog otkaza Ugovora gubite prava na zavodu za zapošljavanje,gubite pravo na otpremninu.

Recite,koliko se mora biti na ugovoru na nedredjeno, da bi se dobivala naknada s burze, i o čemu ona ovisi? Ja konkretno imam 20 god staža, ali u ovoj firmi sam 6.mj na ugovoru na nedredjeno, da li bi imala prava i kako se to obračunava?gledaju se sve godine staža i ova plaća, ili ne?

Za dobijanje naknade s burze vrlo je bitno da do raskida Ugovora nije došlo krivnjom radnika ili sporazumom.

Navodno, on ostavlja sve uvjete iste, ali nekako sa ovim sporazumnim prekidom mu ne vjerujemo.Kako se drukčije još može ukinuti stari ugovor i napraviti novi, u njegovom slučaju a da mi nismo zakinuti?Na što da još pazimo?

Postoji i opcija prenošenje ugovora na novog poslodavca gdje Vi zadržavate sva prava iz prethodnog radnog odnosa.

Ukoliko se radi o firmi u stećaju,prava se mogu i umanjiti.

Pravica,

1.može soprazumni PRESTANAK (vex-ne otkaz)ugovora o radu ukoliko isti ćas potpišeš novi ugovor ili ukoliko je takva klauzula navedena u SPORAZUMU.Dakle nema potrebe da se ide na Zavod.Nema potrebe za naknadom.

2.Drugu opciju je rekao vex:"Postoji i opcija prenošenje ugovora na novog poslodavca gdje Vi zadržavate sva prava iz prethodnog radnog odnosa." :palac:

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija