Jump to content

Žalba Odboru za državnu službu

bombonina

Preporučene objave

Zanima me koji je rok za odgovor Odbora za državnu službu na žalbu podnesenu točnije 17.11. jer do danas nisam dobila nikakav odgovor.

Radila sam na razno razne ugovore u državnoj instituciji.

Dana 01.01.2009. raspoređena sam na rad kao zamjena za djelatnicu koja se nalazi na dugotrajnom bolovanju do njenog povrtatka.

Djelatnica se na posao vratila 01.06.2010., ja sam nastavila raditi, dolazila na posao, znaći 4 dana bez rješenja, da bi 04.06.2010. dobila rješenje, pisano 04.06. da od 01.06.2010. radim kao zamjena za drugu djelatnicu koja se nalazi na porodiljnom dopustu do njenog povratka.

Nisam li ja u ova 4 dana koja sam radila stekla pravo na ugovor koji se zasniva na neodređeno vrijeme???????????

Nadalje, djelatnica koju sam mjenjala podnjela je zahtjev u 10. mj. da se po povratku sa porodiljskog 16.11.101. premjesti u drugu organizacijsku jedinicu, a ja sam 04.11. dobila rješenje da mi 16.11.2010. isteće ugovor njenim povratkom,na posao se nije vratila jer je dobila premještaj u drugu jedinicu, a ja sam dobila otkaz iako je njezino radno mjesto prazno.

U roku sam poslala žalbu Odboru za državnu službu putem institucije u kojoj sam radila i još nisam dobila odgovor.

Imam li kakva prava?

Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu 4 dana koja ste kod poslodavca radili bez Ugovora stekli ste pravo na radni odnos na neodređeno.Međutim kako ste propustili zakonski rok od 15 dana, svoje pravo nemožete ostvariti niti putem suda.

Vi ste dobili riješenje da 16.11. ističe Vaš radni odnos jer je djelatnici završio porodiljni dopust te se vraća u radni odnos kod poslodavca. Nebitno je radno mjesto (premještaj). Bitno je da je porodiljni završio i da je ista započela s radom kod poslodavca.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija