Jump to content

žalba na ukidanje alimentacije?

ttt

Preporučene objave

U 5. mjesecu 2000. godine (13 godina) CSS je po službenoj dužnosti donio rješenje i počeo mi isplačivati alimentaciju u iznosu 50% najniže plaće RH.

Od tada pa nadalje ponavljaju se revizije, nova rješenja povišenja alimentacije u skladu s mojim rastom i sudskim presudama.

U svakom od tih rješenja ponavlja se da "Centar" tj. Ministarstvo ima pravo tužbom tražiti povrat novca od obveznika uzdržvanja (nisu nikad tužili).

U zadnjoj reviziji (preispitivanju činjenica i okolnosti) piše: privremeno uzdržavanje iz točke 1 dispozitiva ovog rješenja odobrava se danom 7.12.2007. i traje sve dok otac, obaveznik uzdržavanja, ne počne udovoljavati svojoj obavezi.

Ono što me zanima; Imaju li pravo ukinuti mi uzdržavanje (po izmjenama i dopunama zakona) iako mi u zadnjoj reviziji nisu naglasili?

Naglašavam da su mi 2007. rekli da imam sreće da mi je sud povećao uzdržavanje te da po izmjenama zakona od 2008. nebi imao pravo na isto - zbog punoljetnosti.

Redovni sam student uz plačanje punog iznosa školarine, svaka kuna mi je važna, mogu li se, i kome žaliti na ukidanje alimentacije, s obzirom da zbog obaveza na fakultetu (obavezna pristustva na predavanjima) nisam u mogučnosti raditi a šanse da otac počne plačati alimentaciju su ravne nuli.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija