Jump to content

naknada za smetanje posjeda zbog popravka nakretnine

VestaHR

Preporučene objave

Stanujem u starom dijelu naselja gdje su se po starim običajima kuće gradile na rubovima parcela i naslonjene jedna na drugu. Moja kuća se užom stranom naslanja na susjedovu. Dvorište ispred obje kuće je jedna parcela u vlasništvu moje mame (5/8) i njene redbine (3 x 1/8). Dio dvorišta ispred susjedove kuće je u njegovom posjedu a ostatak u mom. ja prolazim preko dijela u posjedu susjeda do glavne prometnice a on preko dijela u mom posjedu do svog vrta. Nasuprot nasih zgrada nalazi se kuce drugog susjeda koja je takodjer napravljena tako da je straznji zid i jedan bocni zid na granici spomenute parcele. Otprilike 70% duljine zida nalazi se uz dio parcele u mom posjedu.

Taj drugi susjed namjerava na svojoj zgradi raditi fasadu.

To može samo ako postavi skelu u moje dvorište. Koliko mi je poznato ja moram istom dozvoliti radove na popravku svoje nekretnine (da li je to tako?). No smatram da imam pravo prije pocetka radova, u pismenom obliku dogovoriti način i trajanje izvođenja radova (na pr. radno vrijeme, način odvoza građevinskog materijala, zaštitu od prašine postavljanjem jute, zaštitnu ogradu jer se u dvorištu igra moje dijete itd.), naknadu zbog smetanja posjeda te polog radi osiguranja vracanja moje nekretnine u prijasnje stanje.

Molim za misljenje da li imam pravo to zahtijevati ili susjed moze raditi kada i kako hoce? Koja je pravedna visina naknade? Da li netko ima slična iskustva napr. s nekim vecim investitorom i kako je to regulirano?

Unaprijed zahvaljujem.

Dijeli na drugim stranicama

VestaHR je napisao:

No smatram da imam pravo prije pocetka radova, u pismenom obliku dogovoriti način i trajanje izvođenja radova (na pr. radno vrijeme, način odvoza građevinskog materijala, zaštitu od prašine postavljanjem jute, zaštitnu ogradu jer se u dvorištu igra moje dijete itd.), naknadu zbog smetanja posjeda te polog radi osiguranja vracanja moje nekretnine u prijasnje stanje.

Upravo tako i napravite.

Za naknadu (hoće li ju dati investitor ili izvođač vama je svejedno) je najednostavnije da vam na kući ili u dvorištu izvedu kakav manji posao/popravak - njima je to najlakše, a za dati lovu su teški.

:kavica:

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija