Jump to content

poništenje predbracnog ugovora


ivana321

Preporučene objave

pitanje: prije sklapanja braka sam radi suprugove majke morala potpistai predbracni uvovor za iznos novca koji on je ulozio u stan, koji jos i nije moj...međutim on vc 2 god ne zeli raditi i doslo je do toga da bi smo se razveli no on ne zali izaci iz stana dok mu ja to ne isplatim, i iskreno neznam kako ..da li i ja imam pravo na neku odstetum ili nmakar odgodu palćanja jer na ugovoru pise godina dana... molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko stan nije u vašem vlasništvu, onda mu vi niste ništa dužni platiti jer ne možete plaćati odštete za nešto što nije vaše, i prema tome ugovor bi bio ništavan (nevažeći).

 

Ukoliko stan jest u vašem vlasništvu, i ugovor ima sve bitne sastojke i valjan je onda ste mu vi kod razvoda dužni isplatiti novac koji je za kupnju stana / najam stana uložio.

 

U svakom slučaju: Novac koji vam je vaš muž dao, a da ga nije stekao radom ili u vezi s radom za vrijeme trajanja vaše bračne zajednice, je njegova vlastita imovina. Prema tome, on ima pravo na povrat te imovine u svakom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je vlasnik stana .

vlasnik stana može poslati (pismeno preporučeno i sa povratnicom )ponudu za sklapanje ugovora o najmu stana .

ako muž neće potpisati ugovor o najmu stana

vlasnik stana tužbom traži njegovo iseljenje i plaćanje stanarina (do 5 godina unazad, od tužbe)uvečanoza zakonske kamate 14%/g + troškovi režija

stjecanje bez osnova.

 

ili može neisplačenu stanarinu prebiti sa ulaganjem u stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija