Jump to content

Reguliranje putnih troškova

bkavas

Preporučene objave

Pozdrav! Molio bi strucnjake da mi malo pomognu oko nedoumice vezane uz isplatu putnih troškova.

Firma A d.O.o. isplacuje radnicima naknadu putnih troškova za korištenje privatnog automobila u poslovne svrhe 1,75kn/km. Istrazivao sam NN i forume i nailazim na glasine da je odredjeno da poslodavac mora isplatiti 2kn/km.

Jedino sto sam nasao sto bi podupiralo ovu teoriju je Zakon o porezu na dohodak NN 95/05 clanak 13, tocka 5. Prema tom zakonu, neoporeziv je putni trošak DO 2kn/km, ali nigdje ne pise da je poslodavac duzan isplatiti zaposleniku putne troškove minimalno 2kn/km.

Moze li me netko uputiti u pravom smjeru gdje bi trebao traziti odredbu u kojoj je receno da je poslodavac duzan platiti 2kn/km?

Napominjem da se uredno vode putni nalozi i loko voznja.

Hvala!

Dijeli na drugim stranicama

Naknada putnih troškova nije pravo utvrđeno Zakonom o radu.

U slučaju da je naknada ugovorena Ugovorom o radu,pravilnikom o radu ili kolektivnim Ugovorom,radnik ostvaruje pravo na istu.

Često se pojavljuje iznos 2kn/km pošto je to neoporezivi iznos i večina poslodavaca isplačuje navedeni iznos. Također navedeni iznos može biti i veći i manji.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija