Jump to content

Pomoć pri izračunu mirovine Hrvi


Mika555

Preporučene objave

Mika555 je napisao:

Molim vas da mi netko od vas pomogne pri izračunu mirovine.Bio sam pripadnik gardijske postrojbe od 1991.DVO.Imam status dragovoljca u činu sam natporučnika.Imam 100% opću nesposobnost za rad.Imam status HRVI 20% trajno- 100%posljedica rata.Imam 42 god. i 28 god.staža.Unaprijed zahvaljujem! :-?

 

 

42 god. i 28 godina staža :-o dobar si!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ovim putem bih vas zamolio za pomoć oko izračuna mirovine.

U hrvatskoj vojsci sam od 1991 do 30.4.2004 godine,tada mi prestaje djelatna vojna služba sa statusom branitelj dragovoljac hrvi-30posto uz 50-50 profesionalno, vojnik,koju sumi odredili u tvtkovoj 5....sveukpni staž je izračunat i on je 33 godina,trenutna mirovina je 3010kn,po svim pravima mislim da bi se mirovina trebala povećati samo me zanima koliko?

lječim se od ptsp od 1997g

 

Molim sve koji mi mogu pomoći oko izračuna da mi odgovore. hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ovim putem bih vas zamolio za pomoć oko izračuna mirovine. U hrvatskoj vojsci sam od 1991 do 30.4.2004 godine,tada mi prestaje djelatna vojna služba sa statusom branitelj dragovoljac hrvi-30posto uz 50-50 profesionalno, vojnik,koju sumi odredili u tvtkovoj 5....sveukpni staž je izračunat i on je 33 godina,trenutna mirovina je 3010kn,po svim pravima mislim da bi se mirovina trebala povećati samo me zanima koliko? lječim se od ptsp od 1997g Molim sve koji mi mogu pomoći oko izračuna da mi odgovore. hvala unaprijed

 

Ovisno o tome što vam piše u liječničkoj dokumentaciji tj. ako je došlo do pogoršanja vašeg zdravstvenog stanja i ako ste redovno išli na preglede kod psihijatra možete u dogovoru sa svojim izabranim liječnikom tražiti ponovnu procjenu radne sposobnosti i ukoliko vam vještak i povjerenstvo HZMO daju opću nesposobnost sa istim omjerom 50-50 mirovina bi se mogla povećati do 25%.

 

Trebali bi prethodno otići i na psihološko testiranje.

Možete se naručiti u bolnici ali na to se čeka i po tri mjeseca ili otići privatno (tamo se ne čeka ali se plaća).

 

Ne bi bilo naodmet da ste kroz liječenje (od vremena odlaska u mirovinu) imali "odrađenu" dnevnu bolnicu, ležanje ili grupne psihoterapije iako je ovo zadnje najlošija opcija prilikom procjene radne sposobnosti jer u nalazima grupne psihoterapije ne piše ništa osim dijagnoze i podatka da ste nazočili terapiji pa se iz toga malo može zaključiti o liječenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vjerojatno nije invalidska mirovina propisana dijelom iz ZOPHRB već invalidska mirovina izračunata po načinu propisanim ZOMO-om (civilna).

 

Bez statusa HRVI se od 1. studenoga 2009.god. ne može u braniteljsku mirovinu", jedino u najnižu "braniteljsku mirovinu nakon što napunite 65 godina starosti, a iznos te mirovine je 2389,95 kn mjesečno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani srdačno se zahvaljujem na odgovoru.

Vidio sam šta mi predlažete, ja sam već u fazi skupljanja papira naime imam odrađenu dnevnu bolnicu u ljetu 2010, redovno se javljam psihijatru,te imam specijalistički nalaz u kojem se vidi da je nastupilo pogoršanje kao i iz svih drugih nalaza, pa me zanima ovaj postotak od 50-50 da li se može on mijenjati jel sam prije rata bio aktivan sportaš 15 godina, pa me zanima kako su mogli staviti 50-50?

Ako mi je potreban još kakav nalaz od nekog drugog molim vas da mi kažete. Hvala vam puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dali mi možete izračunati iznos mirovine prema sljedećim elemetima:

Dragovoljac sa HRVI trajno (ranjavanje)opća nesposobnost 20% vojno i 80% civilno, čin narednika, 47. godina starosti, trenutno se nalazim u prijevremenoj invalidskoj mirovini 6a (2200,00 kn).. neznam još samo dali u izračun mirovine ulazi i zapovjedna dužnost

 

Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći i izračunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

sumar48 je napisao:

ja sam novi na forumu, sa tvojom mirovinom stvari ovako stoje pošto imaš 20% vojno i 80% civilno + ćin i +Hrvi oko 4800kn

 

ja imam 70% vojno i 30% civilno, + Hrvi, nemam ćin 34g. civilnog staža imam 4800kn

 

tebe spašava samo ćin :-D

 

 

 

 

Molim vas ako je moguće da mi izračunate mirovinu prema slijedečem;

1. Dragovoljac, 55 god. starosti, HRVI 30%trajno - 55 mjeseci u vojsci, čin poručnik ( obavljao dužnost časničkog namjesnika)

2. Mirovinski staž od 1977-1991.( i dalje radni odnos do 1996. otkaz kao tehnološki višak uslijed bolesti PTSP)

3. Vojni staž: 15.08.1991. do 28.02.1996.

4. Priznat omjer invalidnosti 30% vojno 70% civilno

5. Invalidska mirovina kao opća nesposobnost

Primio rješenje za invalidsku mirovinu od 01.01.2005. 3.400,00 (nakon povećanja mirovina sada 3.998,00 kn. ( rješenje primio 12.mj.2007.)do tada primao novčanu naknadu

Mislim da sam zakinut u obračunu mirovine. Može li mi netko pomoći i objasniti. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mrljo molim te za pomoć još jednom.dosad sam imao profesionalnu mirovinu 40 % rat-60 %civilno....kao vojnik ,rvi 30 % ,dragovoljac, 23 g.radnog staža (sve zajedno sa vojnim i civilnim stažom)dobio mirovinu 3200.

sad sam dobio opču sa istim postotkom i idem u opču kao policajac..dali mi možeš reći kojlika je razlika u mirovini između vojnika i policajca i za koliko bi mi se mogla povečati mirovina ..HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

mamabathory je napisao:

Mrljo molim te za pomoć još jednom.dosad sam imao profesionalnu mirovinu 40 % rat-60 %civilno....kao vojnik ,rvi 30 % ,dragovoljac, 23 g.radnog staža (sve zajedno sa vojnim i civilnim stažom)dobio mirovinu 3200.

sad sam dobio opču sa istim postotkom i idem u opču kao policajac..dali mi možeš reći kojlika je razlika u mirovini između vojnika i policajca i za koliko bi mi se mogla povečati mirovina ..HVALA.

 

Ako je došlo do promjene samo u općoj a postotak rat - ostalo ostalo isto, računaj oko između 20 do 25 % većeu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim lijepo nekog s iskustvom za izračun mirovine:

-dragovoljac u negardijskoj postrojbi

-28.06.1991.-30.06.1996. 12/24

-01.07.1991.-24.04.2009. 12/15

-hrvi 20 % trajno

-omjer rat/mir 40/60

-mirovinski staž 30 godina i nešto sitno dana

-osobni čin bojnik, prije umirovljenja proveo na dužnosti pukovnika više od 12 mjeseci

-profesionalna mirovina

Unaprijed zahvalan na odgovoru i poseban pozdrav dragim ljudima koji nesebićno pomažu savjetima braniteljima na ovom portalu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bonnyy je napisao:

Molim lijepo nekog s iskustvom za izračun mirovine:

-dragovoljac u negardijskoj postrojbi

-28.06.1991.-30.06.1996. 12/24

-01.07.1991.-24.04.2009. 12/15

-hrvi 20 % trajno

-omjer rat/mir 40/60

-mirovinski staž 30 godina i nešto sitno dana

-osobni čin bojnik, prije umirovljenja proveo na dužnosti pukovnika više od 12 mjeseci

-profesionalna mirovina

Unaprijed zahvalan na odgovoru i poseban pozdrav dragim ljudima koji nesebićno pomažu savjetima braniteljima na ovom portalu.

 

između 4000 i 4500 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
mozete li mi reci koji je iznos naknade za cin casnicnog namjesnika ako sam procjenjen 50 %/50%

oko 4.300 kn ukoliko pod nazivm naknada smatrate mirovinu,ali premalo ste podataka iznjeli za točniji izračun-status hrvi,dragovoljac,DVO,gardijska postrojba ili prevođenje od MUP-a......tako da dosta toga fali za konkretni izračun pozzz....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, sutra cu detaljno da vam napisem kada vidim u rjesenju, hvala vam jos jednom

 

Ma nema problema tu smo koliko možemo pomoči.....

 

Inače časnički namjesnik sa statusom Hrvi-a i u opčoj mirovini 100% u svezi rata te sa statusom dragovoljca 8.660,00 kn minus 10% (s čime su nas počastili za zasluge u DR)znači oko 7.880,00 krznenih glodavaca

 

Eto pa okvirno znate na čemu ste....ako je 50-50 to je tu negdje oko iznosa koji sam naveo ali može biti i povoljnije do 5.000,00 kn pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje, moj susjed je imao tužbu jer mu čin nije bio priznat, dobio je odgovor da mu se tužba u uvažava 13.09.12 sada ga zanima, ako tko zna koliko se čeka rješenje jer u odgovoru je dobio da mu se tužba uvažava i da će dobiti novo rješenje. Ako mi može netko reći da li mi susjed ima pravo na izostatke jer je čekao na presudu 4 godine.

Unaprijed hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Bok!Vidim da su problemi slični kod svih pa zato molim nekoga da mi odgovori dali su mi dobro obračunali mirovinu.Dragovoljac,hrvi 30 trajno,33 godine staža,profesionalna 30 rat-70 civilno nije ptsp nego stradavanje,čin časnički namjesnik u mirovinu iz MUP-a i izračun mi je 3600 dali je to u redu.Sada mi doktor priprema obradu za ponovno vještaćenje na hzzmo te mi je došlo do pogoršanja stanja kralježnice u toj mjeri da je opet za operaciju a i godinu dana se lijećim kod psihijatra diagnoza43.1 i f 54 a zbog kralježnice sam bio i hospitaliziran nekoliko dana.Dali imam šanse povećati omjer ili bar doći u opću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!Vidim da su problemi slični kod svih pa zato molim nekoga da mi odgovori dali su mi dobro obračunali mirovinu.Dragovoljac,hrvi 30 trajno,33 godine staža,profesionalna 30 rat-70 civilno nije ptsp nego stradavanje,čin časnički namjesnik u mirovinu iz MUP-a i izračun mi je 3600 dali je to u redu.

 

.Dali imam šanse povećati omjer ili bar doći u opću.

 

Izračun je po meni u redu. Tako je bilo i u mom slućaju dok sam imao profesionalnu nesposobnost, čin satnik, isti omjer-rat 30-mir 70 % i hrvi 30 % ptsp, imao sam 3750 kn.

 

Kod obnove postupka je isto sve moguče i da prođe i da ne prođe. Meni 2 puta nije prošlo onda je 3. puta prošlo, pa sam dobio opću 50 %-50%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija