Jump to content

Opet taj alkohol i vožnja 0,73 (0,63)


mirni0803

Preporučene objave

Pozdrav ljudi!

 

Da Vas ne davim pričom, kriv sam, potpisao sam zapisnik, nisam se ništa svađao ni tumačio. Sramim se zbog toga...sad je lako reći, da mi je vratiti vrijeme.

 

Sjeo sam u auto pod dojmom da mi nije ništa, zaustavili me, napuhao sam 0,73, umanjeno, 0,1 = 0,63 g/kg.

 

Dali mi Zapisnik o ispitivanju te mi dali Naredbu o određivanju mjere opreza u trajanju od 3 dana. Uzeli mi vozačku te za 3 dana mogu po nju.

 

Zanima me što će dalje biti, odem u policijsku postaju po nju i dalje slijedi - što?

 

Gledao sam po netu i vidio da je kazna 1000-2000 kuna. Da li je to točno?

 

Da li će mi "uzeti vozačku"? Ako da, mogu li kako to izbjeći, na koliko dugo?

Auto mi treba, putujem 30 km u jednom smjeru na posao, a lokalnog prijevoza nema.

 

Molim Vas odgovor, malo mi je muka od svega toga, svoje gluposti i toga neznanja kako ću odgovarati za svoje posljedice.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novčana kazna kao što ste i naveli, za tu količinu alkohola vjerovatno će vam uzeti vozačku na 3 mj. plus tri kaznena boda. dobit ćete doma prekršajni nalog, imate pravo prigovora. u prigovoru priznati krivnju, navesti neke olakotne okonosti koje smatrate da vam mogu ići u korist, moliti umanjenje kazne, u poreznoj upravi izvaditi potvrdu o imovinskom stanju te tražiti oslobađanje od troškova postupka (ovo zadnje samo ako nemate nikakvih (većih) primanja ili vrijednije imovine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru Sepolco!

 

Molim te još nešto.

 

Novčanu kaznu, kakva će biti namjeravam platiti - kriv sam.

 

Jedino na što bi se htio žaliti je zabrana upravljanja. Znam da je sad lako biti general poslije bitke i reći zašto si vozio. Sad to vidim.

 

Da li je to 3 mjeseca najduži period na koji mi mogu oduzeti vozačku i da li postoji najmanje - 1 mjesec ili da mi ju ne oduzmu?

 

Jer, ako ju oduzmu, mogu se pozdraviti s poslom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak nećete izgubiti posao, bar ne radi vozačke dozvole.

 

U tijeku je "akcija", čudnovato tumačenje odredaba Prekršajnog zakona od strane Visokog prekršajnog suda radi čega policija na tu količinu alkohola izdaje obvezni prekršajni nalog i ne izriče nikakvu zaštitnu mjeru.

 

Kad dođe uplatnica, nemojte pisati nikakav prigovor već odmah u poštu to platite i prekršajni postupak je završio.

 

Bit će vam određena i dva negativna prekršajna boda koji će se "otopiti" ako u naredne dvije godine ih ne zaradite devet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e to se meni isto desilo u puli

napuhao sam 0.85

tolerancija 10%

znaci 0.75 promila

znam dobio si 2 uplatnice od 1000kn. i jednu od 80kn. za puhanje

sada ovako gledaj ako si stariji od 24 god. nece ti oduzeti vozacku to jest samo na 3 dana

ubiti ti platis kaznu ili se zalis kako oces i to je to i cak ne dobivas ni kaznene bodove kuzis

i podignut ces je naravno nakon 3 dana

dobio si OBAVEZNI PREKRSAJNI NALOG jelda???

ako si mladji od 24 god. onda ti ide vozacka na 3 mjeseca

i 2 kaznena boda

100% znam

jer su meni rekli da nema poziv od suca bas na policiji to sve govorim ako si stariji od 24god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petpetica, hvala!

 

Samo mi nije jasno, odakle razlika u tvojem da mi neće biti oduzeta vozačka odnosno dami neće biti izrečena mjera zabrane i od Sepolcoa koji kaže da ću ostati bez vozačke (dobiti zabranu).

 

Hvala Cbr100!

 

Stariji sam od 24, nemam nikakvih drugih prekršaja već 5-6 godina, a i to je bila sitna brzina.

Nisam dobio nikakve uplatnice, dobio sam:

Zapisnik o alkotestu i

Naredbu o određivanju mjera opreza - ističe sutra ujutro pa mogu po vozačku.

 

Nikakve uplatnice ni Obavezni prekršajni nalog nisam dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stari gle nema sanse da ti oduzmu vozacku zvao sam policiju da pitam kao koliko imam kaznenih bodova i ova mi je rekla 0 niti jedan i kao da nema prekrsajnih prijavi protiv mene

ali moro si dobit OBAVEZNI PREKRSAJNI NALOG

i onaj sta si napuha

i jednu ono sta su ti oduzeli vozacku na 3 dana

znaci sve ukupno 3 papira

ti si stariji od 24 god. znaci ko i ja tebe kaci stariji zakon kuzis

mladji izgube dozvolu ti ne

do 1.0 promila ti je kazna 1000kn. to je to

od 1.0-1.5 promila gubis na 3 mjeseca 2 kaznena boda i 2000kn. kazne

gle 100% znam iz iskustva vjeruj mi

a mladji od 24god.

mogu imati do 0.5

od 0.5-1.0 im je 2 kaznena boda vozacka na 3 mjeseca i 1000kn. kazne

prijatelj koji radi samnom je dobio

napuho je 0.70 tolerancija 0.60

i izgubio ju je na 3 mjeseca i 1000kn. kaznei 2 kaznena boda

ali on je mladji od 24 god. ima 21 kuzis kako ti to sada ide

ne da te tjesim nego je tako znam iz iskustva

vjeruj mi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je naveo g. Selpoco jest zakonito i logično.

 

To što sam naveo ja, nije ni zakonito, ni logično, već "čudnovato" tumačenje VPS-a kojeg se policija pridržava.

 

Odluke VPS-a se ne objavljuju javno, oni nisu nikakva tajna, ali dođu na uvid ljudima koji svakodnevno rade s tim.

 

To što je g. Cbr naveo je zastarjelo. Ustavni sud je poništio odredbe ZSPC-a koje mladim vozačima uskraćuju konzumiranje alkohola u količinama koje su ostalim dozvoljene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dakle, da ne otvaram novu temu pošto je situacija slična.

 

 

Zaustavio me presretač, kada sam išao vani. Nije mi snimao brzinu nego samo me testirao na alkohol. Rekao sam da sam prije 5 minuta bio i popio dvije pive jer sam čuo da bi trebali pričekati 15 minuta od konzumacije Alkohola da bi dreger ispravno pokazao. No on mi je dao odmah da pušem. Napuhao 0.86, smanjeno na 0,76.

 

 

I uz sve on mi je dao uplatnicu na 1000 kn. I uzeo vozačku na 3 dana. I kaže mi plati kaznu i nećeš iči na sud i neće ti se oduzimati vozačka.

 

Nego sada mene zanima pošto sam trenutno nezaposlen i nemam 1000 kn sada odmah za platiti, što se događa ako pošaljem žalbu.

 

Neki kažu da se onda pokrene prekršajni postupak i tada mi mogu oduzeti vozaku 3 mjeseca pogotovo iz razloga što sam prije nekih godinu ipo dvije dana več kažnjavan zbog alkohola.

 

A ja bi htio poslati prigovor, barem da prođe nešto vremena jer trenutno nemam 1000kn, pa da mi sudac ili sutkinja smanje ili podijele na rate.

 

 

Što da radim, dali će mi oduzeti vozačku ako šaljem prigovor...ako je tako rađe ću se negdje zadužiti pa platiti odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav ljudi!

 

Da napišem što je bilo pa možda nekome pomogne.

 

Nakon mjesec i pol od nemilog događaja poštom mi je stigao obavezni prekršajni nalog. U kojem piše:

 

- da sam postupio suprotno odredbi čl. 199 st. 2, kažnjiv po čl. 199. st.8 te se kažnjavam sa 1000 kunića;

- moram platiti i 80 kuna za troškove upotrebe alkometra;

- "temeljem članka 287 ZOSPC vezano za članak 80 Prekršajnog zakona određuju mi se 2 boda.

 

Kako ste mi i rekli, ništa ne piše u vezi zabrane vožnje, odnosno oduzimanja vozačke.

 

Hvala Vam na pomoći i nadam se da sam nekome pomogao tko je u sličnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isti slucaj ko i ja

ja sam imo 0.85 tolerancija 0.75

1000kn.+80kn. za drager i to je to

plati ili se zali kako oces

dobio si obavezni prekrsajni nalog i tamo nisu naveli za oduzimanje vozacke dozvole znam tako i meni

nema oduzimanje vozacke dozvole jer da ti oduzimaju dobio bis preksajni nalog i tamo ti napisu na koliko mjeseci

kuzis

samo platis kaznu i to je to i rijesio si i vozacka ti i dalje ostaje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija