Jump to content

Vježbenica na porodiljnom


anonimno

Preporučene objave

Molim, ako je nekome poznato, da mi odgovori.

Naime, vježbenica sam u jednom ministarstvu,dakle na određeno vrijeme, 16 mjeseci, što mi ističe 1.1.2005.

U rješenju nam piše da smo obavezni položiti državni ispit do isteka vježbeničkog staža ali sad nam stiže informacija da ispita neće biti do polovice siječnja (dakle nakon isteka onih 16 mjeseci).

E, sad, ne bi to mene tako mučilo (jer ima nas dosta pa kud svi, tu i ja) da nisam trudnica s terminom poroda polovicom siječnja.

Od ovog tjedna sam i na komplikacijama u trudnoći i iz jednog izvora sam čula da mi se sad "zamrzava" vježbenički ali konkretnan odgovor iz svog ministarstva nisam dobila. U Zakonu o drž. službenicima i namj. ništa takvog ne piše, a ni u našem kolektivnom.

Znam da sam "malo" razvukla ali molim, ako je netko upućen u problematiku, da mi pojasni moju situaciju ako rodim prije nego uspijem izaći na ispit.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što sam saznala:

- ništa konkretno, osim da ljudi misle kao i ja, a na pitanje što bismo učinili da nam se dogodi takva situacija, odgovor je bio - snašli bismo se, žena ima sva prava prema Zakonu o radu, i našao bi se način da se to riješi...pozitivno za nju, naravno...

 

 

Žao mi je što nisam bila od veće koristi..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, trudnice,

Odmah na pocetku da ti kazem da ni ja, nazalost, ne znam gdje to ima "crno na bijelom", ali znam iz prakse na mom sudu. Zena koja je zapocela vjezbenicki staz i u medjuvremenu zatrudnila, ostvarila je pravo na mirovanje svih prava i obveza iz radnog odnosa, i to do navrsene godine dana zivota djeteta. Nakon toga, nastavila je tamo gdje je stala, dakle, "odradila" do kraja vjezbenicki staz i zatim polagala pravosudni ispit. Naposljetku se vratila na rad jos sest mjeseci (nakon polozenog pravosudnog).

Mislim da, strogo uzevsi Zakon o radu, ova prava ne bi imala jer ovaj Zakon ne stiti trudnice ako je Ugovor o radu sklopljen na odredjeno vrijeme. Dakle, Ugovor bi ti prestao istekom roka na koji je sklopljen. Srecom, izgleda da ipak ljudi imaju razumijevanja i za zene, odnosno trudnice pa im "izlaze u susret". Evo bila sam malo opsirnija, nadam se da te nisam "udavila". I jos samo nesto, umjesto P.S. Ne razbijaj glavu sada s nikakvim problemima, uzivaj koliko mozes u stanju u kojem jesi i pripremaj se za najsretniji trenutak u zivotu. Sve ostalo ce se rijesti samo od sebe. Vjeruj mami dvoje djece koja je pred polaganjem pravosudnog. Sretno! :-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da Vas obje ohrabrim - i ja sam bila vježbenik, i uz dvoje male djece ( i trećeg djeteta - supruga - najzahtjevnijeg od njih!) položila pravosudni i ostala i dalje raditi...bez baka servisa i sl. stvari...

Bilo me je frka, više strah i neugoda što ako to ne položim, a svi od mene to očekuju, pa je to bila dodatna injekcija...

I...isplatilo se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija