Jump to content

Kako to radi CZSS...


znatizeljka21

Preporučene objave

Muz i zena se rastaju. Imaju mlt dijete od 5 god.

Na prvom rocistu majka se izjasnjava da ne zeli da kcer zivi s njom te otac zelju

da dijete zivi s njim. Zbog greske u komunikaciji sa Sucem otegne se to 9 mj.

Nakon cega slucaj ide na CZSS kao proces posredovanja.

CZSS uvjerava majku da je za dijete nuzno da zivi s njom

(bez ispitivanja cinjenica, uvijeta i dr.), otac se ponovno izjasnjava da zali da dijete zivi s njim.

Posredovanje zavrsava (bez dogovora), CZSS predlaze da dijete zivi s majkom

i da se otac SLAZE s tim. Otac obavlja poziv CZSS-u, upozorava da nije pristao da

dijete zivi s majkom i navodi razloge kao sto su pokusaj samoubojstva majke te

prijetnje ubojstvom djetetu od strane majke za sto je i bila na

odjelu psihijatrije 2 tjedna, zasto je za dijete bolje da zivi s njim.

CZSS mu odgovara kako na zapisnik sa posredovanja pisu

"nedovrseno" i da nakon sljedeceg rocista na Sudu opet dolaze k njima.

Odrzava se rociste, otac iznosi svoje neslaganje sa prjedlogom

i cinjenice da se nije slozio na posredovanju da dijete zivi s majkom.

Sudac izrazava nezadovoljstvo CZSS-om i informira oca kako je to zavrsena prica,

ako se ne slaze mora trazit vjestacenje. Otac koji misli najbolje za svoje dijete isto i trazi.

Sudac trazi CZSS da se ispitaju stambeni i drugi uvijeti.

CZSS obavlja trazeno s majkom i kako navode u drugom prijedlogu kontaktiraju s njom vise puta.

Isto ne provode s ocem i ne pokusavaju ga kontaktirat.

U tom istom 2. prijedlogu pisu da kad su pokusali obavit ocevid kod ocu, nije zatecen

kod kuce (nikavu obavijest nisu ostavili) i toliko o ocu u prijedlogu.

Odrzva se ponovno rociste, otac upozorava da nisu pokusali obavit ocevid. Nakon dvosatnog

razgovora, Sudca sa predlagateljem i predlagateljicom (sporazumnog razvoda), utvrduje da je potrebno

daljnje ispitivanje situacije zbog iznesenih cinjenica na tom rocistu.

Sudac takoder upozorava CZSS da je obvezno provesti ocevid

i kod oca (jer oni ocito ne znaju koji im je posao).

Taj isti ocevid se, vec 2 mjeseca pokusava dogovorit, a CZSS-om. Ali

nekako uvijek imaju pune ruke posla, pa blagdani, pa godisnji...

 

Pa vi meni recite do koje granice ide CZSS-ova pristranost majci.

To su samo neke kruto iznesene cinjenice, a koliko gluposti i netocnosti

su iznosili u prijedlozima je za nepovjerovat (da ne spominjem presucivanja -

kao psihicka nestabilnost majke).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogu samo reč da sam zgrožen...u utorak mene čeka prvo ročište u centar za socijalnu skrb a moja situacija je skoro pa slična vašoj ...volio bi da dijete živi sa mnom jer mislim da bi to bilo puno bolje za njega...al bojim se kako če to završiti sa ovima u centru...i moja je priča druga pa objašnjavati ju ovdje malo je teško...al nikako nemam povjerenja u centar i u našu istituciju al sve na kraju ostaje na njima... što onda učiniti ?????????????????????????????????'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo bas je u ponedjeljak otac poslao dopis CZSS-u gdje

navodi cijelokupnu situaciju, tako da moze imati dokaz njegove izjave posto razgovre interpretiraju

kako oni zele i navode ono sta je njima u interesu (interesu

majke).

 

Takoder zaboravila sam navesti da

je otac prijavio majku CZSS-u za zlostavljanje djeteta, na sto su mu rekli da oni nista tu ne mogu, a u prijedlogu navode kako su ga pozvali na razgovor, a da on nije dosao na taj razgovor, te da majka demantira uporabu fizicke kazne.

 

GRINGO - Nazalost dokaza nemamo osim rijeci oca,sto ce se promjeniti

ako i nakon dopisa nista ne poduzmu i ponovno pokusaju sakriti cinjenice. U tom dopisu otac upozorava CZSS da ce nadalje kontaktirat nadlezno misnistarstvo ukoliko se nista ne poduzme uvezi nastale situacije (koja je preeeeeduga da pisem o tome).

Naravno dopis je potkrijepljen dokazima, svijedocima itd.

 

 

MANCI - Moj savjet je da CZSSu posaljete pismeno zasto je za dijete bolje da zivi s vama, umjesto s majkom. A na razgovoru zamolite da po tom dopisu vodite razgovor.

 

Usput, ispricavam se zbog c,z,s imam englesku tipkovnicu bez slova sa kvacicom...:):)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj dio mi malo pojasnite

 

"Takoder zaboravila sam navesti da

je otac prijavio majku CZSS-u za zlostavljanje djeteta, na sto su mu rekli da oni nista tu ne mogu, a u prijedlogu navode kako su ga pozvali na razgovor, a da on nije dosao na taj razgovor, te da majka demantira uporabu fizicke kazne."

 

Dali je otac dopisom obavijestio nadležni Centar o zlostavljanju djeteta?

Dali imate zapisnik u kojem majka demantira uporabu sile, odnosno dali je otac vršio uvid u spis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljka21 je napisao:

Evo bas je u ponedjeljak otac poslao dopis CZSS-u gdje

navodi cijelokupnu situaciju, tako da moze imati dokaz njegove izjave posto razgovre interpretiraju

kako oni zele i navode ono sta je njima u interesu (interesu

majke).

 

Takoder zaboravila sam navesti da

je otac prijavio majku CZSS-u za zlostavljanje djeteta, na sto su mu rekli da oni nista tu ne mogu, a u prijedlogu navode kako su ga pozvali na razgovor, a da on nije dosao na taj razgovor, te da majka demantira uporabu fizicke kazne.

 

GRINGO - Nazalost dokaza nemamo osim rijeci oca,sto ce se promjeniti

ako i nakon dopisa nista ne poduzmu i ponovno pokusaju sakriti cinjenice. U tom dopisu otac upozorava CZSS da ce nadalje kontaktirat nadlezno misnistarstvo ukoliko se nista ne poduzme uvezi nastale situacije (koja je preeeeeduga da pisem o tome).

Naravno dopis je potkrijepljen dokazima, svijedocima itd.

 

 

MANCI - Moj savjet je da CZSSu posaljete pismeno zasto je za dijete bolje da zivi s vama, umjesto s majkom. A na razgovoru zamolite da po tom dopisu vodite razgovor.

 

Usput, ispricavam se zbog c,z,s imam englesku tipkovnicu bez slova sa kvacicom...:):)

 

razumijem i hvala na savijetu..al osim razloga zašto bi bilo bolje da dijete živi kod mene u dopisu sam naveo sve situacije i ženino ponašanje od početka mislim da i to može ostati u dopisu al neznam na kraju o čemu čemo mi sve pričati na tom prvom ročištu ...ej ako budemo pričali o svemu šta piše u dopisu žena če napraviti kaos tamo a mislim da če se poslije inatiti do bola više neznam šta je pametno a šta ne...i dal če uopče taj dopis u centru donijeti išta dobro...šta ako se odluše na njega ili ako se ne ovbaziru na moj dopis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GRINGO - Obavijestio ih je osobnim odlaskomu CZSS, te su mu tada i rekli da nista ne mogu. Ali svejedno su nesto "poduzeli" a to je da su upitali majku dali koristi fizicko kaznjavanje.

Otac ima samo prijedlog i misljenje CZSS-a koji su poslali sudu.

A u ponedjeljak poslanom dopisu ih obavijestava ponovno, sa cinjenicama (jer ga nisu ni poslusali kad je dosao osobno), o zlostavljanju dijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MANCI - Naravno, sve sto smatrate potrebnim za odluku CZSSa s kim da dijete zivi pisite u dopisu, sve potkrijepite cinjenicama i dokazima, sto manje pisite o svojim emocijama da nebi slucajno po dopisu procijenili i vase psiholosko stanje (desavalo se i to).

Na prvom sastanku procesa posredovanja razgovarat cete o svemu, od vaseg i zeninog djetinjstva, vasih roditelja, zdravlja, vaseg braka jer je taj prvi sastanak i pokusaj mirenja.

U svakom slucaju dopis saljite preporuceno sa povratnicom tako da budete sigurni da su ga primili. Ako se kojim slucajem ogluse, prvo ih upozorite te i zaprijetite da cete dopis dostavit sudu.

Mozda u prvom dopisu ne morate iznijeti bas sve cinjenice, vec ih posaljite nakon prvog razgovora, ako situacija na razgovoru bude isla u korist vase supruge, jer ce i CZSS vjerojatno vise vjerovat vasoj supruzi a ne vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je već bilo rečeno, sa Centrima se komunicira isključivo pisanim putem (2 načina). Zlostavljanje djeteta je preozbiljan problem da bi neki djelatnik Centra odgovorio "i rekli da nista ne mogu".

Neka otac odmah pošalje dopis kojim obavještava nadležni Centar o zlostavljanju djeteta i ako oni u skladu sa svojim ovlastima ništa ne poduzmu onda se opet javite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GRINGO - nazalost o tome kako se s Centrima komunicira, i ja i dijetetov otac, naucili smo kasno. Odnosno nakon sto smo procitali sve blogove, postove po forumima i sl. Nismo mogli vjerovat do kuda ovo ide.

 

Pa kazem da je otac ponovno obavijestio CZSS o zlostavljanju pismenim putem i to ovaj ponedjeljak. U dopisu im daje 15 dana za reakciju te pise kako ce, ako nista ne poduzmu, o tome obavjestit ravnatelja te nadlezno ministarstvo.

 

Upravo tim rijecima su odgovorili "da oni nista ne mogu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas 10.veljace napokon CZSS odradio posjet ocu radi utvrdivanja stabenih uvijeta.

Gospoda se zadrzala vise od pola sata. Vodila s

ocem razgovor o stanovanju te brizi za djete

i o dopisu u kojem otac obavjestava o zlostavljanju dijeteta

od strane majke.

O uvijetima stanovanja ispisala je stranicu i pol. A o

zlostavljanju dijeteta, o cemu se razgovor vecinom vodio nije upisala nista. Na upozorenje oca da pise o cijelom razgovoru, odgovara kako je ona ovdje da utvrdi uvijete

stanovanja te da ostatak razgovora nije bitan. Cemu onda

razgovor o tome?

Takoder otac je tada dobio na uvid u izjavu majke gdje

negira uporabu fizicke kazne i navodi kako je kcer lupila po

guzici samo jednom kada stvarno divljala i nije se htijela smiriti. Takoder je nakon svega gospoda upozorila oca da su optuzbe za zlostavljanje ozbiljne. A nije li lupanje po guzici fizicko kaznjavanje dijeteta?

Iz spisa posjeta majci, koji ima dobrih 5 stranica sa svakakvim u njegovom slucaju nebitnim cinjenicama, otac je procitao netocne navode te na njih upozorio socijalnu radnicu, no to takoder nije upisivala.

 

Sto je ocu ciniti dalje? Zaliti se na njihov rad ministarstvu? Odlazak na policiju jer je majka navela da je "jednom" lupila dijete?

Molim Vas za pomoc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada ću napisati nešto što sam odavno primijetio u ovakvim postupcima,nije usmjereno protiv nikoga,nemam nikakvih predrasuda,ali jednostavno se previše puta ponavlja da bi bilo slučajno

naime po mome mišljenju u centrima za socijalnu skrb rade uglavnom žene dijelom i zato što žene uglavnom studiraju socijalni rad ali samo dijelom i onda se osjete pozvanima tumačiti i tvrditi da dijete pripadaju uvijek majki kao i da otac nije roditelj i kao da se muško ne može brižno i s ljubavlju brinuti o djeci,problem je što uglavnom nisu u stanju objektivno ocijeniti svaki slučaj jer negdje je djetetu bolje s ocem neegdje s majkom,zaboravljaju da im je zadaća,obveza dobrobit djeteta a ne ekstremni feministički ispadi kao u ovom slučaju ako je sve ovo točno što ste napisali pozovite pisanim putem nadzor dopisom ministru,podnesite kaznenu prijavu radi krivotvorenja zapisnika i nikada ali baš nikada ne odustanite od borbe za vaše dijete, njega radi

ovo je rezultat predrasuda i kao uvijek kod predrasuda stereotip je jači od obrazovanja,majčinski nagon usmjeren protiv samog sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi prigovori na rad djelatnika CZSS-a šalju se na Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi

Odjel za predstavke i pritužbe

Ksaver 200 a, Zagreb

Ako to učinite meni je jako bitna povratna informacija, što su učinili i u kojem roku. Na sastanku održanom 08.02. razgovaralo se i o brzini njihove reakcije pa mi slobodno dajte materijala da ih prozovem u medijima ako kojim slučajem ne budu reagirali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljka21 ta predstavka nebi smjela biti duža od 2 stranice u kojima treba navesti najbitnije. Evo ja ću vam probati pomoći sa ključnim riječima, a vi razmislite dali su one prisutne i u vašem slučaju: predrasude, pristranost, diskriminacija, nepridržavanje zakona, nerad, najbolji interes djeteta, zlostavljanje, korupcija, šikaniranje ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

 

ovo je kao da kazes da u brodogradilistima rade uglavnom muskarci

 

Usporedba je potpuno promašena.

 

Gradnja broda nije rodno osjetljiva djelatnost.

Posredovanje i odlučivanje CZSS u postupcima razvoda i u vezi djece itekako je rodno osjetljivo. Bar jednako osjetljivo kao Ustavni sud, ili druge institucije gdje se propisuje zastupljenost pojedinog spola minimalno 40 %.

 

Nije pritom toliko bitno vodi li pojedini slučaj osoba jednog ili drugog spola (da su u velikoj većini nekompetentne i nezainteresirani/e da 'stvarno' odrade posao, to je uglavnom poznato.

 

Problem je što se u takvoj sredini nameću stavovi, dogme i predrasude prevladvajućeg spola. Ne čuju se i ne uvažavaju stavovi i mišljenja suprotnog spola.

Otprilike jednako kao što su sa podsmjehom i sprdnjom upravni odbori kompanija do prije 15-20 godina doživljavali žene u svom 'članstvu'. Jer su tamo bili gotovo isključivo muškarci.

 

Ali kompanije i upravni odbori odgovaraju vlasnicima/dioničarima, koje zapravo i nije briga jesu li u poslovodstvu muški ili ženski članovi dok tvrtka radi dobro.

Kad ne rade dobro, postave se drugi, opet je spol manje bitan od sposobnosti.

 

 

 

Ali tko kontrolira rad i odluke CZSS, i tko sankcionira njihove greške?

 

U praksi, nitko.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GRINGO - Hvala Vam puno. Novi smo u svemu ovome i ne zelimo

izostaviti bitne cijenice, ali ni pisat nebitne.

Puno pomazu kljucne rijeci i sad imam u glavi sto bi u predtavki trebalo otprilike pisati.

 

Ako mi netko moze dat odgovor koliko bi u svemu ovome trebao sudjelovat ocev odvjetnik brakorazvodne parnice? Nekako mi se cini da ni njega, kao i sve ostale, ne zanima cijelokupna situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da djetetov otac ima najboljeg odvjetnika, bez obzira, puno toga mora sam odraditi.

Za tako nešto postoji puno razloga, a ja ću vam navesti samo nekoliko:

- i odvjetnici su samo ljudi i treba ih kontrolirati

- jeftinije će proći

- riječ je o njegovom djetetu

 

Dakle, u ovo ne treba biti uključen odvjetnik, ali bi bilo poželjno da ga o tome usmeno obavijestite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas prošlo sudsko vještačenje oca od strane psihijatrice, koje je tražio otac.

Koja također od početka zalaže "da dijete bude uz majku, jer je ona majka". Ističe SVOJ stav "da je djetetu do 6 godine mjesto uz majku, zbog zdravog psiho-fizičkog razvoja".

Na činjenicu da je dijete fizički zlostavljano, što je po riječima psihijatrice i majka priznala, psihijatrica iznosi "kako je dijete potrebno svako malo laganio lupit po guzi."

Na činenicu da je supruga pokušala izvršit samoubojstvo (radi čega je i provela dva tjedna na psihijatriji) iznosi "kako se to dogodilo dok su još živjeli u bračnoj zajednici", čime apelira da je on kriv za to.

 

Otac je izvan sebe, ne vidi nikakav način da zaštiti svoje dijete i omogući zdrav i pravilan odgoj. A i ja sam obeshrabrena u potpori oca da dijete živi s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam. Moram pitati oca djeteta.

 

Moj savjet je i bio da to traži, no već je umoran od stalnog natezanja, branjenja majke od svih ustanova i slušanja "majka je majka" jer gdje god se pojavio dobio bi isti odgovor izravno ili neizravno. Da ne spominjem novce koji su potrebni za vještačenje, uplatio je 3000 kn, a sad dobio račun za još 2000 kn. Financijski ne može podnijeti veće troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje.

Majka je također oca prijavila za nasilno obiteljsko ponašanje (naravno lažno) prema njoj. Pozvan je na razgovor sa stručnom djelatnicom policije (psihologica ili pihijatrica) koja je utvrdila da nema obiteljskog nasilja (valjda, pretpostavka jer je rekla da više neće morat dolazit), također kao svjedoci su pozvani njegovi roditelji, jer su za vrijeme bračne zajednice živjeli s njima. Dali se može tražiti zapisnik s svjedočenja, jer su iznešene činjenice i situacija koja je važna za slučaj dodjele djeteta na život i skrb?

Molim Vas za pomoć jer već smo očajni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je psihijatrica pravilno postupila da je majku pozvala s djetetom na razgovor, otac o tome nije obavješten. Nego tek kad je on prvi i jedini put pozvan na razgovor obavješten od strane psihijatrice da je razgovor s djetetom već obavljen i da se s majkom odlično slaže. A moguće manipiulacije? A "gledanje" oca i dijeteta nije obavljeno.

Dijete provodi 7 dana kod oca, 7 kod majke. Tako da ne znam kako je majka imala prednost da dovede dijete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo od mene još loših vijesti..:(

Danas je CZSS bio u uvidu stambenih uvjeta kod očeve majke

(Pošto je dijete često na čuvanju kod bake i pošto su za vrijeme bračne zajednice živjeli kod očevih roditelja).

Ispričala ona sve što zna pa tako i postupke majke prema djetetu.

Da ne idem u detalje...

Socijalna djelatnica je imala izjave poput "mi radimo po svojim zakonima" na upit kojim, "pa to vam ne smijem reć",

Kad je pričala o majci prije braka i njezinim psihološkim problemima djelatnica odgovara "nije bitno što je bilo prije braka, nego što se događalo za vrijeme braka i ovo zadnje vrijeme"... Na pitanje kakve su posljedice za CZSS ako majka naudi djetetu "pa mi samo dajemo prijedlog, Sud donosi odluku", prebacujući krivnju sa sebe.

 

:-?:-o:-(:palacdolje::place::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina je da oni daju samo svoj prijedlog, a sud donosi odluku;ali je odluka suda uglavnom prepisano mišljenje czss. tražite pismenim putem od czss da Vam dostave presliku tog mišljenja(prijedloga) kako bi se mogli na vrijeme o svemu očitovati ukoliko bude potribno.

ta djelatnica CZSS očito se bavi skupljanjem tračeva, a ne važnih informacija vezanih za dite...nikakvo čudo na to smo se već naučili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete obavijestit ministarstvo ali nemojte od njih puno očekivati, CZSS niste dužni obavijestit. ono što možete je tražiti pismeno s povratnicom da o budućim razgovorima s ditetom budete pismeno obavješteni, da se razgvori djeteta i psih. snimaju, a čak i da budu oba roditelja prisutni na što czss ne mora pristati.

 

što se tičesvih razgovora sa CZSS, zapisnika... na sve se imate i tribate pismeno očitovati(preporučeno pismo s povratnicom ili 2 primjera jedan njima drugi vama s njihovim pečatom i ur. broj);a ukoliko smatrate da nisu poduzeli, zapisali ono što je bitno u vašem predmetu,ili postupili sukladno zakonima.

 

Nažalost MZSS ih uglavnom štiti pa se nemojte čuditi ako budete čekali nekoliko mjeseci kako bi vam odgovorili, a uglavnom izbjegavaju dati odgovore na postavljena im pitanja(kad je neštošto im ne odgovara), pa čak nekad uopće ne odgovore na više dopisa(osobno iskustvo)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

znatizeljka21 je napisao:

Ovaj put dijete nije zadobilu masnicu na oku od majke već od njezinog dečka. A po nogama ima masnice od kuhače koje je zadala majka. Također i majka ima masnicu na licu, navodno dobivenu od dečka. Na policiji je sad da istraži.

 

podnesite kaznenu prijavu općinskom državnom odvjetništvu zbog obiteljskog nasilja nad maloljetnom osobom-zlostavljanje djeteta protiv majke a i protiv njezinog dečka.

 

možda tražiti od suda - czss uvođenje nadzora nad izvršavanje rod. skrbi ili tražiti da se susreti odvijaju uz nadzor stručne osobe u prostorijama czss ili dr.

svakako pročitajte zakon o zaštiti od nasilja u obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko roditelji diteta ne mogu biti prisutni razgovoru tražite da se razgovor s ditetom snima npr.video kamerom, kako ne bi bilo manipulacija s odgovorima djeteta ili pitanja u kojima psiholog czss nudi neki svoj odgovor...

 

dužni ste se odazvati njihovim pozivima

 

ukoliko dođu do zaključka da je dite zlostavljano dužni su obavijestiti po službenoj dužnosti nadležne institucije, poduzeti mjere za zaštitu djeteta od daljnjeg zlostavljanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BPD nastaje u ranoj odrasloj dobi vjerovatno zbog nasljedne predispozicije za poremećaj mezencefalona i prefrontalnog režnja i drugih struktura....

 

muž je eventuzalno mogao okinuti koji triger za ( definicija ) - očajničke pokušaje izbjegavanja istinskog ili zamištljenog napuštanja..

 

Ono što ona uvjerava je dio proširene kliničke slike: kampanja ocrnjivanja bliske osobe odnosno partnera u negativnpj fazi splittinga, s ciljem da svoje postupke projecira na drugog i time izbjegne bol koji navire iznutra zbog osjećaja nevrijednosti

 

ovce ne bi dao čuvati psihijatrici, kao ni večini ( velikoj ) zaposlenih u tzv. timovima za obitelj CZSS

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija(nekakav tim/stručna osoba za mladež,obitelj...)će vjerojatno nakon vaše prijave pozvati majku djeteta i njenog dečka na razgovor.

da,vjerojatno će se razgovarati i sa ditetom bez obzira na razgovor u czss.

 

u mom slučaju czss je obavio razgovor s ditetom bez prisutnosti roditelja,ali su majku djeteta(kojoj je dite povjereno) unaprijed obavjestili o razgovoru djeteta sa psih.

 

policija je obavila razgovor sa ditetom( majka i baba prisutne pri razgovoru-jer navodno policija nema ovlasti saslušavati dite u odsutnosti roditelja)s time da je majka nekoliko dana ranije pozvana da dovede dite...naravno time daju puno prostora za manipulacije djetetom

 

2. razgovor diteta sa psih. czss je bio najavljen meni i majci djeteta8na moj zahtjev) ali je u zadnji tren otkazan(bez razloga)odgođen pa obavljen bez obavijesti meni!!!

 

ponavljam još jednom otiđite u ODORH-u i podnesite kaznenu prijavu,jer postupanje policije i czss bi se moglo još dugo razvlačiti.oni moraju obaviti sa svima razgovore,napraviti službene zabilješke, pa onda tek proslijediti ODORH-u,koji će opet vjerojatno (a iz osobnog iskustva) to razvlačiti nekoliko miseci da bi podnili optužni prijedlog općinskom sudu koji će čekati 3-4 miseca da bi zakazalo ročište....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na savjetima.

Nego, jos pitanja,

ne zelimo pogrijesiti u ovoj situaciji.

Dijete je do sada po tjedan dana bilo

kod jednog pa tjedan kod drugog roditelja,

otac u nedjelju ne misli predati dijete majci,

jer se boji i zeli zastititi svoju kcer.

Na CZSSu je i rekao da neda malu

te da je majka moze posjetiti

kad zeli kod njega uz nadzor. Psiholog

i socijalna radnica koji su ispitivali dijete

rekli su da na to ima pravo. No poznavajuci

njihov rad do sada nekako nemamo

poivjerenja u njihove rijeci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

glupa, nestručna i nesposobna...ne možeš zamisliti koliko je takvih..

 

mislim da nije pristrana, samo je ispranog mozga kao i 98,7 % javnosti ( muškarci su uglavnom zlostavljači..i.t.d.)

 

 

borderline majka je uvijek borderline majka neovisno o dobi i spolu svog djeteta - uvijek će svojim postupcima, ponašanjem, specifičnim odbrambenim mehanizmima uništiti dušu svog djeteta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kome je dite povjereno?ako je majci tražite izmjenu te odluke odnosno da se dite povjeri ocu.a ako još nije donesena presuda obavijestite sud o nasilju nad ditetom

ono što morate je napisati dopis sudu,czss,PU i odorh-u u kojemu ćete navesti da zbog nasilja nad ditetom otac želi zaštiti svoje dite od daljnjeg nasilja a dok nadležni ne poduzmu mjere za zaštitu prava i interesa diteta.taj dopis uruđbirati kod svake prije navedene institucije i sačuvati kao dokaz.pazite jer je uskraćivanje susreta kršenje prava diteta, nepoštivanje odluke suda kazneno djelo...zbog toga tražite pismeno od czss poduzimanje hitnih mjera za zaštitu djeteta.neka uvedu mjeru po kojoj će se susreti majke s ditetom odvijat pod njihovim nadzorom(ili nadzorom nekog njihovog vanjskog suradnika)

tražite od psihologa i soc.radnice napismeno da otac ima pravo to napraviti...ne vjerujem da će to dati u pismenom obliku...izbjegavajte usmenu komunikaciju s njima jer je to uvijek samo vaša riječ protiv njihove.tražite od czss službenu zabilješku razgovora czss i diteta(pismenim putem s povratnicom)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljka21 je napisao:

Otac je rekao da neda djete

ali da majka moze kad zeli doci

vidjeti kcer kod njega uz

njegovu prisutnost.

 

Ako je to već učinjeno, to nije bila najbolja odluka. Jer, kako vam je marlino već rekao, niti jedan djelatnik CZSSa vam takav savjet ne bi potpisao.

Bilo je bolje tražiti nadzor nad roditeljskom skrbi, a ako djelatnici CZSSa ne spadaju u skupinu kvalitetno angažiranih, barem bi se dalo papirološki prikupiti ono što vas čeka riječ-na-riječ...

Naravno, paralelno uz cijeli postupak razvoda braka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljka21 je napisao:

Dijete nije sudskom odlukom nikome povjereno,

ni privremenom mjerom,

internim dogovorom izmedu roditelja

dogovoreno je po 7 dana kod jednog i

kod drugog roditelja..

Otac je rekao da neda djete

ali da majka moze kad zeli doci

vidjeti kcer kod njega uz

njegovu prisutnost.

 

Imao sam slicnu situaciju, bivsa je napustila dijte, ubiti ostavila ga je kod svoi i otisla sa drugim dok sam ja bio na terenu, ja sam dosao i uzeo dijete i dijete je zivjelo kod mene 3 mijeseca majka nije ni pitala za dijete da bi sae nako 3 mijeseca sijetila da ima dijte i htijela ga je nazad sto ja naravno nisam dao, obratila s centru, polici ali nitko nista nije mogao dok se ne pokrene rastava braka i dok sud ne odredi sa kim ce dijte zivjet, naravno CZSS je apelirao da dopustim majci da vidi dijete, dozvolio sam ali samo uz moje prisustvo, na sudu je njoj dodjeljena privremena mijera do okoncanja rastave sto je potrajalo 2godine, ja sam se nastavio borit i dobio sma dijete ali mukama jos nije kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozno kako sve ovo ide.

Nadam se da ce pravda na kraju pobjediti.

 

Ne znam dal sam spomenula, majka zivi sa svojim

deckom, koji je i udario malu,

mozda je to razlog sto je CZSS podupro oca u naumu

da dijete neda. Stvarno ne shavacam

zasto nesto kazu a nebi trebali.

 

Takoder od Centra smo saznali da svaki put kad je otac

njima prijavljivao zlostavljanje - razgovarali

s majkom i upozoravali je da to ne radi.

No kad smo tada pitali nije nam nista receno.

 

Dijete kad je bilo u Centru na razgovoru

naravno dobilo je i nesto za crtanje, odnosno bojanje.

Nekakvo stablo s oblicima ljudi bez ikakvih odredenja spola i slicno.

Svoga oca i mene obojala je da se grlimo,

a maminog decka kako ga nosi na ledima

dok mama mase rukom ili nesto pokazuje.

:-?

 

Strasno je takoder da kad je otac pitao svog odvjetnika

da zatrazi privremeno mjeru da dijete zivi s njim,

on ga usmjerava CZSSu - da u ovakvoj situaciji oni moraju reagirati, a na upit Centru kazu preko odvjetnika. ???????

:-?:-?:-?:-?:-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u cijeloj toj situvaci najvise ispata dijete.

jesteli sve to prijavili polici jer i oni bi trebali poduzet neke određene mijere.

Ja imam veliki problema sa bivsom i stalno sam se obraco centru, centar je obavljo razgovore sa bisom i samnom, ali pomak nije bilo dok se nisam obratio polici, oni su kontktirli centar i rekli sta ce poduzet i da traze njihovu suradnju i od tad se sve promjenilo.

jednostvano za dobrobit dijeteta sam ovaro sva vrata, dosta su mi pomogli savjetima forumasi i ja im se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da najvise ispasta djete.

Mala ima nocne mora i ne zeli spavati,

pocela je kakati u gace a prije to nije radila.

Vec smo se obratili njezinoj ljecnici,

i dala joj uputnicu za psihologa HITNO,

dodemo narucit, naruci je za mjesec dana!!!

Dok di god bi dosli sa uputnicom hitno (kirurgija, okulist) bi nas primili istog trena.

Takoder tek kad je ta lijecnica obavjestila

CZSS o svemu, reagirali su odmah i vec sutra dan

pozvali oca sa kcerkom u Centar.

 

Policija je obavjestena jos u nedjelju,

no od njih ni A. Otac je bio da pita sta je sa slucajem

kazu da je slucaj predat odjelu koji se bavi djecom i da ceka!

Da ceka!!!

 

Najgore je sta svugdje di stignemo sa djetetom poradi

ovog sta se dogodilo svi ispituju malu sta joj se dogodilo. Kad smo bili u nedjeljoj po hitnoj, cjelih 6 sati, od odjela do odjela, svugdje joj se postavlja isto pitanje

kao da ne znaju procitati sta pise na uputnici i ostalim lijecnickim potvrdama.

Ponovno su je ispitivali na CZSSu i sad vjerojatno i na policiji.

Stalno ju tjeraju da se svega prisjeca!!

Bar se mi trudimo da joj preokupimo misli drugim

ljepsim stvarima.

:-?:-?:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je i meni bilo na polici a onda sam osobno otiso na odjel za obitljeske probleme, koima sam donio svu dokumentaciju od suda i CZSS i sve im isprico sta se događa. oni su odma regirali, nazvali su centar, rekli im sta ce poduzet, i da ce se podnjet kaznena prijava protiv moje bivse, i zatrazili su od CZSS da im dostvae svu svoju dokumentaciju o onasem slucaju i to je sve otisslo na dzavno odvjetnistvo.

Zasto se ne obratite pravobraniteljici za dijecu? jer to je definitivno tesko zlostavljanje dijeteta, cak bi zbog interesa dijeteta mogli oganicit upotpunosti susret majke i dijeteta dok se situacija ne popravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

czss u slučaju propusta roditelja u odgoju i skrb za dite mogu(dužni su) poduzeti slijedeće mjere:

1.usmeno upozoriti roditelja

2. pismeno upozoriti roditelja

3.uputiti roditelja u savjetovalište za roditelje...

4. uvesti mjeru nadzora nad izvršavanje roditeljske skrbi

 

znači ako nije djelovalo njihovo upozorenje majci djeteta do sada su mogli i tribali poduzeti daljnje mjere, a to očito nisu.

 

tražite uvid i kopiranje spisa CZSS(pismeno s povratnicom).

mjeru zabrane pristupa djetetu (za nasilnika) tražiti od suda.

što se tiče onoga što kaže CZSS moram reći da oni puno toga kažu, malo naprave a često se ne pridržavaju ni zakona ni svojih obveza i dužnosti.sutra kad se otac bude pravdao time da mu je CZSS "dalo odobrenje" za nešto takvo oni će to negirati.spriječavanje susreta roditelja s mlt. je kršenje djetetovih prava,iako bi u ovom slučaju bilo "opradano" spriječavat susrete odnosno nasilje nad ditetom...ali zato donošenje takvih mjera su zaduženi CZSS, SUD, PU i ODORH a ne roditelji.

tražite drugog odvjetnika, jer vam taj očito samo uzima novac a ne radi ono što bi tribao.

ponavljanje torture ispitivanjem djeteta o tome što se dogodilo bi se izbjeglo snimanjem razgovora djeteta i psih. czss.koji je zaključak psihologa?da li je otac djeteta bio na razgovoru kod PU?nažalost tribate im dosađivati kako bi se pokrenuli i nešto napravili, inače će vam to jako dugo trajati(osobno iskustvo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

czss u slučaju propusta roditelja u odgoju i skrb za dite mogu(dužni su) poduzeti slijedeće mjere:

1.usmeno upozoriti roditelja

2. pismeno upozoriti roditelja

3.uputiti roditelja u savjetovalište za roditelje...

4. uvesti mjeru nadzora nad izvršavanje roditeljske skrbi

 

 

 

 

 

 

 

 

Koliko se sijecam sud nije jos odredio s kim ce dijete zivjet, tako da ni CZSS konkretno nemoze puno napravit dok sud ne rijesi s kim ce dijete zivjet, tek onda CZSS moze uvest mijere nadzora i slicno.

To znam iz iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na neku nasu srecu majka nije ni pokusala doc po dijete.

Nije nazvala a ni dosla.

Poznavajuci nju, mislim da je ljuta na svoje dijete.

Ima cesto takve ispade.

 

Zakljucak psihologa da je dijete zlostavljano

i od majke i od njezinog partnera.

Pa su prijavu policiji iako je vec prijavljeno.

CZSSu je predato sto je mala rekla kod lijecnika

ali su inzistirali da nju zele saslusati, da zele cuti njezinu stranu price...

:-?:-o

 

Policija jos nije razgovarala s ocem,

kad je isao pitati, rekli su da je predano na odjel za djecu

i da ceka da ce ga pozvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pelikan2 je napisao:

Koliko se sijecam sud nije jos odredio s kim ce dijete zivjet, tako da ni CZSS konkretno nemoze puno napravit dok sud ne rijesi s kim ce dijete zivjet, tek onda CZSS moze uvest mijere nadzora i slicno.

To znam iz iskustva.

Netočno.

Možda vam je iskustvo takvo jer nisu htjeli, a ne zato je nisu mogli.

Tim više što sud nije odredio termine kada će se dijete družiti s jednom od roditelja.

 

Jer, odluka koju sud donosi nije dozvola roditelju da dijete provede određeno vrijeme s njim, već zaštita jednog od osnovnih djetetovih prava ukoliko bi kome palo na pamet ga u tome svojevoljno zakine (bilo koji od dva roditelja).

 

Svaki roditelj bi morao biti svjesan da sve što čini, čini na korist i dobrobit djeteta.

CZSS je taj koji bi trebao poslužiti da djeca ne budu ugrožena sve do pravomoćnosti odluke suda.

Načina ima, a drugi je par rukava imaju li ih namjeru upotrijebiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Pelikan2 je napisao:

Koliko se sijecam sud nije jos odredio s kim ce dijete zivjet, tako da ni CZSS konkretno nemoze puno napravit dok sud ne rijesi s kim ce dijete zivjet, tek onda CZSS moze uvest mijere nadzora i slicno.

To znam iz iskustva.

Netočno.

Možda vam je iskustvo takvo jer nisu htjeli, a ne zato je nisu mogli.

Tim više što sud nije odredio termine kada će se dijete družiti s jednom od roditelja.

 

Jer, odluka koju sud donosi nije dozvola roditelju da dijete provede određeno vrijeme s njim, već zaštita jednog od osnovnih djetetovih prava ukoliko bi kome palo na pamet ga u tome svojevoljno zakine (bilo koji od dva roditelja).

 

Svaki roditelj bi morao biti svjesan da sve što čini, čini na korist i dobrobit djeteta.

CZSS je taj koji bi trebao poslužiti da djeca ne budu ugrožena sve do pravomoćnosti odluke suda.

Načina ima, a drugi je par rukava imaju li ih namjeru upotrijebiti.

 

Onda CZSS ne čini sve sto je u njihovj ovlasti.

Kad je mnei bivsa branila da vidim svoje dijete , i nisam ga vidio 2 mijeseca ,cesto sam sam se obraco CZSS oni su mi govorili da oni nemogu nista dok sud ne odredi sa koim ce roditeljom dijete zivjet.

Tako da sam se vrtio u krug, dok nisma poslusao neke savjete od forumasa i sad je donekle sve uredu ili je ovo samo zatisije pred buru.

U svkom slucaju mislim da CZSS malo toga cini kad je u pitanju otac pa i kad ima pravomocno rijesenje da dijte zivi sa njim.

Gdije se mozemo mi roditelji obratiti osim CZSS da nas upute u nasa prava i da nam objasne sto CZSS moze poduzet a sto ne? Da se prestanemo vrtit u krug i dansa prestanu "sutat" od jednih do drugih kao da smo lopte,a mi smo samo izbezumljeni roditelji koi zele znat svoja roditeljska prava, i koi zele samo zastitit svoju dijecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak, a i prije je bilo vrijeme, upoznati se sa Obiteljskim zakonom, a ponudit ću vam pročišćen Legalisov tekst klik-ovdje. Zbilja nije nerazumljiv, niti je predugačak, a morali biste biti upoznati s njegovim odredbama.

Upravo zbog toga što pitate je nastalo par udruga, ima i odvjetnika koji imaju iskustva s tim...

Između ostalog, i zato postoji ovaj podforum Legalisa na kojemu jeste. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Za početak, a i prije je bilo vrijeme, upoznati se sa Obiteljskim zakonom, a ponudit ću vam pročišćen Legalisov tekst klik-ovdje. Zbilja nije nerazumljiv, niti je predugačak, a morali biste biti upoznati s njegovim odredbama.

Upravo zbog toga što pitate je nastalo par udruga, ima i odvjetnika koji imaju iskustva s tim...

Između ostalog, i zato postoji ovaj podforum Legalisa na kojemu jeste. :namiguje:

 

Obiteljski zakon sam pročito još prije 2 godine kad sam krecu u "bitku" za svoje dijete, i kao sto svi znamo dase bas ustanove kao sto su CZSS ne drze tog zakona, pogotovo kad smo u pitanju mi ocevi, nzalost to je istina i toga smo svi svijesni.

Ali odkako sam na Legalisu uvidio sam da i majke cesto imaju problema sa CZSS koi bi trebali obavljat svoj posao ucinkovito pogotovo kad su upitanju dijeca.

Recimo da sam ja napravio to sto je moja bivsa bla napravila, odvela dijete i nije mi dopustala da ga vidim, niti cujem, i to je izjavila u centru da neda, ja bi vec bio optuzen za otmicu, nasilje i tko zna sta sve jos ne i bio bi vec iza resetaka, to je nazalost tako.

Ja kda sam vao policiju da mi bivsa neda dijte iako ja imam pravomcno rijesenje, i da me vrijeđa i ona i njen partner , mene je policajac prvo pito dali sam ja na nju fizicki nasrnu, halooo ona mene tako rec zlostavlja a mene policajac pita dali sam na nju nasrnuo i dali sam je vrijeđo, isto tako i kad je policija dosla isto su mu postavili pitanje na sto sma ja osto sokiran, jer ja joj nisam priso blize od 2 metra, i dok je policija sa njom obavljala razgovor ona je ispricila niz lazi u sto je policija isprva povjerovala jer ipak je ona zena a mi smo muskarci deklarirani kao obiteljski naslinici ali sreca imao sam 3 svijedoka koja su sve njene lazi demantirali.

u zakonu stoi da smo mi roditelji ravnopravni u pogledu dijeteta ali u praksi nije tako jos uvjek se leda ono da je majka majka.

Ali zbog nasi gresaka kao roditelja nasa dijeca ispastaju.

Uvjek jedn roditelj stvara probleme i otezava situaciju i samo pogorsava i tako skodi dijetetu, u vecini slucajeva su to naravno ocevi i o tom se uvjek prica ali rijetko se spominje kad majka to radi.

zakon kao zakon stoi, ali bilo bi dobro da s eon kao takav i primjnjuje u praksi i to neovsino jel se radi o ocu ili majki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad bi CZSS činio (u skladu s ovlastima) ono za što je plaćen, što mu je dužnost...onda vjerojatno se ne bi događalo ni vama/vašem djetetu, ni meni/mom djetetu a ni drugim roditeljima/djeci to što se događa.

 

što se tiče obiteljskog zakona i poznavanja istog-ne čudim se kad roditelji nisu upoznati njime ali me čudi što većina djelatnika koji rade "na zaštiti prava i interesa djeteta" o istom ništa ne znaju ili ne žele znati:

 

1.djelatnica PU(koja je specijalizirana za probleme s mladeži,obiteljskim nasiljem...)govori :"majka ima skrbništvo....i ona je ta koja odlučuje"- postoji presuda o zajedničkoj skrbi,a o povjeravanju djeteta majci na zajednički život...

2.djelatnica czss me poziva "na razgovor" jer me je majka djeteta prijavila iz razloga što sam kćeri bio u školi-informacije,iako je jedna od dužnosti roditelja i brinuti se o redovnom školovanju djeteta, te su roditelji dužni se odazvati na npr roditeljske sastanke...

zato što svi oni skupa rade svoj posao moja kćer ne dolazi svaku godinu po nekoliko mjeseci iako imam 2 rješenja o susretima(sa mnom i s polubraćom)2 rješenja o ovrsi(rješenje od općinskog a sada potvrđeno od županijskog)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajd' evo i benignijeg primjera (sasvim zanemarivog u odnosu na ove koje susrećemo ovdje).

 

Prije cca 6g na moje pitanje kada bi se moglo očekivati prvi poziv na posredovanje, CZSS-teta je objasnila da sigurno u sljedećih 6 mjeseci neće ni započeti jer im je gužva, u stilu što_vam_pada_na_pamet i ironični smješak. Pa je nakon pismenog obraćanja nadležnima najednom uvaženo uočavanje da u niti jednom stavku ObZ ne piše "ako nije gužva", "ako nitko nema pms" i sl. Započeli za 2 tjedna i odradili u zakonskom roku, čak upravo onako kako bi trebalo- do najsitnijeg detalja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatiželjka21, nalaz psihologa kopirati i dostaviti sudu-predmet o povjeravanju mlt. djeteta jednom od roditelja na zaj. život

kao što vam je ranije pisano morate(otac djeteta) biti dosadni i uporni-znači sutra otac triba otići u PU i tražiti sastanak s osobom koja radi na takvim predmetima.ne triba čekat prijavu dorh-u po službenoj dužnosti, već triba otići u dorh sa dokazima(npr. nalaz psihologa...) i osobno podniti kaznenu prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MARLINO- Hvala puno, sve to namjeravamo ucnit.

Nego kako smo "obicni" ljudi,

tesko je znati sto se sve moze uciniti i kojim redeosljedom,

ko ima koje ovlasti i zakonske obveze.

 

Bez ovog foruma svakako bi bili izgubljeni.

Jos jednom hvala svima na savjetima.

 

Pitanje:

Kad se zatrazi zabrana pristupa, koliko treba cekati i koliko dugo traje postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljka21 je napisao:

MARLINO- Hvala puno, sve to namjeravamo ucnit.

Nego kako smo "obicni" ljudi,

tesko je znati sto se sve moze uciniti i kojim redeosljedom,

ko ima koje ovlasti i zakonske obveze.

 

Bez ovog foruma svakako bi bili izgubljeni.

Jos jednom hvala svima na savjetima.

 

Pitanje:

Kad se zatrazi zabrana pristupa, koliko treba cekati i koliko dugo traje postupak?

 

I meni su forumasi pomogli svoim savjetima i zahvaljujem im se svima od sarca, mada cu vijerojatno trebat ponovno savjet jer vijerujm da je ovo sad sto se desava samo zatisije pred buru.

Hvala jos jednom od srca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xxxxxxxxxxxxxx editirala newbie

 

Otac je svog odvjetnika obavjestio o zlostavljanju djeteta te trazio da podnesu zahtjev za privremenu mjeru te zabranu prilaska (u ponedjeljak), odvjetnik je odgovorio kako sad nema vremena i da se cuju tokom tjedna, danas petak i nista!!

xxxxxxxxxxxxxx editirala newbie

 

Moram istaknut i veliko nezadovoljstvo institucijama (policija, czss).

Prosla su gotovo 2 tjedna a nitko nije ni prstom makunuo da zastiti djete, usprkos dosadivanju od strane oca!

 

Molim vas takoder ako netko moze reci po kojem clanku zakona moze otac dobiti kopiju spisa razgovora psihologa CZSSa sa djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kod nas sve po staro...

Policija nije obavila razgovore ni s ocem ni s djetetom.

Navodno ne mogu ništa dok im CZSS ne dostavi svoj izvještaj.

Oni još uvijek ništa...

Majka se ne javlja da vidi ni da čuje dijete.

Žao mi djeteta jer ipak voli svoju majku pa kakva bila.

Al opet napokon je pokazala pravo lice.

U porukama koje je slala ocu piše kako se odriče svih obaveza i odgovornosti, da je izbriše i zaboravi jer mu oko djeteta nikako neće pomagati. Prestrašno.

Koliko god želimo da otac dobije djete na život i skrb, ne želimo da to ide do ovih granica, pa da se majka praktički odriče djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majka/otac se ne može odreći obaveza prema djetetu...

to što majka radi zove zanemarivanje djeteta

policija priča priče jer oni mogu tj. moraju postupiti sukladno zakonu o zaštiti od obiteljskog nasilja te protokolu o postupanju u slučaju obiteljskog nasilja,požurite ih pismeno te požurite i taj Czss...ipak se radi o MLT. djetetu odnosno o zaštiti njegovih prava i interesa, a takvi predmetih su hitni!"sva nadležna tijela koja poduzimaju radnje vezane za nasilje u obitelji postupat će hitno"

 

rješenje o mjeri zabrane sud treba doniti u roku od 24 h od podnošenja prijedloga.

min. novčana kazna za počinitelj nasilja prema djetetu-7000,00kn kazna zatvora min. u trajanju od 45 dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

znatizeljka21 je napisao:

xxxxxxxxxxxxxx editirala newbie

 

Otac je svog odvjetnika obavjestio o zlostavljanju djeteta te trazio da podnesu zahtjev za privremenu mjeru te zabranu prilaska (u ponedjeljak), odvjetnik je odgovorio kako sad nema vremena i da se cuju tokom tjedna, danas petak i nista!!

 

Promjenite odvjetnika, ipak ga vi plaćate pa bi isti tribao imati vrimena!!!

 

CZSS samo pismeno s povratnicom pišite požurnicu, te tražite njihovo pismeno očitovanje o poduzetim mjerama za zaštitu prava i interesa djeteta...ukoliko i dalje ne budu reagirali na vaše dopise pismeno obavijestite MZSS u Zagrebu(pismeno s povratnicom)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa CZSSom komunicirramo samo pismeno.

Ništa ne reagiraju.

Pisali smo i zahtjev za kopije zapisnika, prošlo mjesec dana (pa i zakonski rok 15 dana)i ništa te mislimo obavijestiti ministarstvo nadležno za poslove opće uprave.

Tražili smo tada i pismeno očitovanje no i od toga ništa.

MZSS će biti obavješteno.

Mogu reć samo da nas uopće ne šljive.

Navodno su dostavili izvješće policiji.

 

Evo sad 25.5 je sudsko ročište,

pa i to budemo vidjeli.

Majka su uopće ne javlja,

dijete je kod nas i sad je puno bolje...:)

 

Odvjetnik je upozoren da ako neće obavljat svoj posao da će bit zamjenjen, e je nakon toga upregao zapregu.

Čak je ubrzao upis male u vrtić,

povukao veze u policiji i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za zapisnike koje tražite od CZSS tribate se pozivati na zakon o pravu na pristup informacijama,pročitajte o tome na stranici GONG-a i poštujte navedenu proceduru i rokove(zahtjev preporučeno s povratnicom,nakon 15 dana žalbu zbog izostanka odgovora, nakon 15 dana požurnicu,a nakon 7 dana tužbu upravnom sudu)-primjerke zahtjeva na prije navedenoj str.

pišite PU također požurnicu...

KP protiv majke zbog zanemarivanja i fizičkog zlostavljanja djeteta,a zb og fizičkog zlostavljanja i protiv mjčinog partnera...

pročitajte obiteljski zakon, zakon o zaštiti od ob. nasilja;može Vam pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo prošlo ročište..

Majka djeteta opet sa svojim pričama,

kaže da se smrtno boji i da zato nije došla

vidjet dijete,

te da joj otac i njegova obitelj spriječavaju kontakt.

 

Na sreću imamo poruke u kojima je očigledno da

se nikoga smrtno ne boji.

 

Slijedeće ročište nije zakazano.

No sudac kaže da se od sada usmjerava samo na dokaze,

a ne riječi roditelja.

 

Hvala na odgovorima i savjetima marlino.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

evo i nas sa novostima..

prošlo još jedno ročište zakazano nakon 9 mjeseci.

majka se nije odazvala i na sudu je konstatirano da izbjegava dizanje pošte te da je odvjetnik više ne zastupa..

u ovih godinu dana majka nikako nije kontaktirala ni viđala dijete. promijenila je broj tako da nije nikako dostupna, otac je u više navrata pokušao s njom kontaktirat, no neuspješno.

otac je bio na razgovoru u czss poradi toga no ni njima se nije odazvala.

također otac je u više navrata bio na policiji da se raspita što je sa slučajem zlostavljanja od strane majčinog partnera no svaki put su ga usmjeravali da se strpi a zadnji put su mu rekli da je slučaj prosljeđen općinskom državnom odvjetništvu..

ovaj tjedan je otac otišao na državno odvjetništvo da majku prijavi za zanemarivanje i da se raspita šta je sa slučajem zlostvaljanja na šta je dobio informaciju da oni taj spis nemaju a da imaju da bi to već bilo procesuirano jer zlostavljanje djece ide brzo.. :-?:-?

jeli moguće da je došlo do zametanja spisa????

također smo se uvjerili u neograničenu pristranost czssa koji i nakon svega brani majku. nakon što je otac telefonski kontaktirao centar i pozvan da za 2 dana dođe na razgovor imali su informacije koje su mogli dobiti samo od članova njezine obitelji.. da ne spominjem da je majčina teta jedna vrlo poznata psihologinja u zg.

kud ovaj svijet ide?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"jeli moguće da je došlo do zametanja spisa????"

 

Moguće je, ali morate znati da ovaj sustav drugačije gleda na zlostavljanje djeteta od oca, a drugačije kad to čini majka. Da je otac učinio to što čini ta majka, on bi dugoročno na "kapaljku" viđao dijete. Kad to čini majka sustav to tolerira, čak smatra i poželjnim.

 

Neka otac ustraje na prijavi za zlostavljanje i neka redovito pisanim putem ili sms-om ili mailom, kako god samo da ima pisani trag, obavještava djetetovuu majku da dođe obići dijete.

Vrlo često se događa u ovakvim situacijama da se majka nakon pola godine, godinu najednom sjeti da bi mogla početi obilaziti dijete, koje do tada nije željela viđati i najednom ponovo traži skrbništvo, pravdajući se da joj je do tada bilo onemogućeno viđanje djeteta od strane oca.

Zato obavezno učinite ovo što sam vam napisao i također sve pritužbe na rad centra slati na Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odorh je prihvatio prijavu za zanemarivanje i za zlostavljanje, te su izvijestili i u zapisniku prijave koju otac ima naveli da ukoliko kaznena prijava protiv majčinog partnera ne postoji bit će uključena..

 

majka je promjenila broj, obrisala sve profile iz društvenih mreža, isključila se iz društvenog života kao i što ne komunicira sa vlastitom obitelji (koja redovito posjećuje dijete kod oca), ne podiže poštu, u biti učinila je sve da bude nedostupna svima.

 

otac posjeduje poruke koje su prosljeđene czss, sudu i općinskomn državnom odvjetništvu od svibnja 2011 u kojima majka izričito izražava nezanimanje za dijete riječima: "evo ti je sad drži si je, a mene niš ne pitaj, zaboravi i izbriši".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

evo sutra je zadnje ročište na kojem će se donijeti odluka...

prošlo je psihijatrijsko vještačenje mene kao buduće supruge oca dijeteta, i napokon sve pozitivno.. :)

mišljenje psihijatrice je da je naš odnos zdrav i da je za dijete dobro da živi s nama (odnosno ocem). da je dijete zbrinuto itd.

nadam se da je napokon svemu kraj. mišljenje suda je da se sutra u svakom slučaju odluka mora donijeti zbog djeteta jer ove godine kreće u školu.

ima pravde na ovom svijetu i sva ta borba ipak nije bila uzaludna :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nije točno,niste u pravu,ja sam majka koja se bori za svoju djecu a gospođa socijalna radnica je od prvog razgovora stala na stranu mog bivšeg supruga i čak uzela njegov broj mobitela preda mnom a za moj broj nije niti pitala.......tako da ima svakakvih iskustava,ali žalosno je što zakoni koji pišu i oni koji se provode su jako različiti,tj rijetko tko odradi svoj dio posla kako treba i bez subjektivnih mišljenja.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Stara tema, ali dobra za ponavljanje i utvrđivanje gradiva:

 

- jako puno povuci-potegni od strane djetetovog oca za nešto što je od početka jasno i vrapcima na grani, a to je da je majka psihički labilna i da je glumica-šarmer, ali sve dok je u Dalmaciji novorođeno muško dijete "sin", a novorođena curica "dite" i sve dok je općenarodna deviza "majka je majka" na snazi, majka može valjda biti i dr. Mengele osobno pa će joj se svejedno htjeti povjeriti = povjerovati.

 

- djelatnice CZSS sustavno ignoriraju-zaobilaze-umanjuju očinska upozorenja

- djelatnice CZSS imaju tendenciju majčine interese stavljati u prvi plan. A ne djetetove!

- djelatnice CZSS na očinska upozorenja odgovaraju u pravilu s "ne možemo mi ništa", ali se zato rado odazivaju na svakojaka zlonamjerna iskrivljavanja od strane majki (Što drugo očekivati kad na stranicama MUP-a, na stranicama obiteljskih centara i sl. piše kako su muškarci "po prirodi" nasilnici, a ne sumnjam da se takva doktrina obilato i sustavno širi po raznim stručnim seminarima. Što bi bilo kada bismo u razmatranje uključili PSIHOEMOTIVNO nasilje? Kako bi onda izgledala statistika i kako bi u njoj stajale žene?)

- djelatnice CZSS, ako je suditi po svim ovim temama koje sam pročitao, u praksi ne odgovaraju za svoje postupke ni dragom Bogu, ni Vijeću Galaksije.

 

Sve u svemu, policija je gore pitala je li netko na nekog fizički nasrnuo, pa dok se ne pojave modrice kao dokaz fizičkog nasrtaja, slobodno možete svakodnevno maltretirati psihički i emocionalno, možete ucjenjivati, manipulirati, vrijeđati itd. koliko god hoćete jer, u konačnici, kao što je "majka majka" tako je i "modrica modrica".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija