Jump to content

Broj prodanih nekretnina u određeni broj godina.


btsoft

Preporučene objave

Poštovanje svima.

 

Evo ovako imam problem jer sam čuo da ima neki zakon o reguliranu broja prodanih nekretnina u određenom vremenskom periodu. E das mene zanima (naravno ja ne bih htio prekoračiti dopušteni broj - i kršiti zakon), gdje se može proučiti taj zakon NN? I od kaje se godine koristi ovaj zakon (ja sam za njega tek čuo nedavno). Fizička sam osoba i nemam tvrtku za obavljanje djelatnosti preprodaje nekretnina, nadalje nisam građevinski lobi sa 10 zgrada po XX stanova. Običan sam građanin koji je nasljedio kuću 2005 god. koja je etažiranjem nastala u 3 stana - koja sam prodao za 3 godine u 2008.

 

Molim pomoć oko tog zakona o količini prodanih nekretnina i u kojem roku. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbe su propisane Zakonom o porezu na dohodak koji je u primjeni od 1. siječnja 1994. Odgovor vezano uz VAše postavljeno pitanje možete naći u članku 18. stavak. 1. točka 3., čl. 19. stavci 2. i 3., članak 27. stavci 5. do 8. Zakona o porezu na dohodak (NN 177/04 do 80/10), zatim članci 20. stavak 3. i 4., članak 40. Pravilnika o porezu na dohodak (NN 95/05 i 123/10).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim Vas za pojašnjenje:

1.što se podrazumjeva pod stjecanje nekretnine? da li sam u tom smislu stekao nekretninu ako sam je izgradio?

 

2.da li mogu (hipotetski)izgraditi godišnje 3 nekretnine, darovati ih svojoj trojici sinova, a oni ih prodaju,svako svoju. i tako 3 godine zaredom što znači da: ja sam izgradio u 3 godine 9 nekretnina, kojih sam se ¨riješio¨tako da je svaki od sinova prodao 3 nekretnine u 3 godine.

Da li svi mi tada možemo bezbrižno na dvogodišnji odmor, pa opet sve ispočetka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija