Jump to content

Dugogodišnji podstanar na crnjaka...


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno pitanje.

 

Imam podstanara u donjoj etaži obiteljske kuće, štono bi se reklo "na crnjaka", već 9,5 godina.

 

Uskoro planiram taj stan renovirati kao dva apartmana i krenuti u legalno iznajmljvanje privatnog smještaja turistima.

 

Zanima me kako (i da li ikako) zakon regulira taj podstanarov 9,5 podstanarski "staž" bez ugovora, papira, sklopljen samo "na riječ"?

 

Napominjem da sa postanrom nemam niti sam ikad imao nikakvih, pa ni najmanjih problema.

 

Je, je, znam da sam već u prekršaju jer je stan godinama iznajmljen na crno... Ne ponosim se s time, ali... tako se radilo prije deset godina...

 

Pitanja glase:

 

(1) Može li me podstanar zafrkavati kad mu kažem da bi za tri, četiri, pet mjeseci (neko razumno vrijeme dok ne nađe novi smještaj, premda imaju kuću na selu) trebao iseliti?

 

(2) Kakve su njegove pravne mogućnosti ako se zainati s iseljenjem?

 

Načuo sam na svakakve slučajeve od poznanika ali i po medijima, pa želim sve provjeriti ...

 

(3) Također mi nije kristalno jasan pojam zaštićenog stanodavca i kako se postaje zaštićenim stanodavcem?

 

Stvarno bi mi puno pomogli ako bi mi razjasnili ove nedoumice.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

Dalmatinac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija