Jump to content

Zastare u ovršnim postupcima


legal_2010

Preporučene objave

Kako je skoro svako pitanje u podforumu ovršnog prava vezano za zastaru, imam potrebu kratko napisati:

pri pokretanju ovršnog postupka ovrhovoditelji prvenstveno paze na zastaru (većinom se radi o velikim društvima koje imaju svoje punomoćnike a oni su školovani da paze na utuženje prije zastare), i šansa da će Vaše dugovanje ući u istu prije utuženja je minimalno ili ne postoji. Kada se ovršni porstupak pokrene, ovrhovoditelj ga promjenom predmeta ovrhe može stalno produljivati, i opet nema zastare. Moj zaista iskreni savjet svim ovršenicima je da, umjesto što se hvatate za slamke, bolje stupite u kontakt sa ovrhovoditeljima ili njihovim punomoćnicima i da malo po malo otplaćujete svoja dugovanja jer od njih ionako teško da možete pobjeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ipak preporučio da se ljudi javljaju, iako ima puno korisnika koji ne žele čitati stare postove nego samo postave pitanje.

Iako

(većinom se radi o velikim društvima koje imaju svoje punomoćnike a oni su školovani da paze na utuženje prije zastare), i šansa da će Vaše dugovanje ući u istu prije utuženja je minimalno ili ne postoji.

...isti ti ovrhovoditelji imaju i svoje računovođe, pa se prije otpisa pojedinih stavaka ovi javljaju pravnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legal_2010 je napisao:

Kako je skoro svako pitanje u podforumu ovršnog prava vezano za zastaru, imam potrebu kratko napisati:

pri pokretanju ovršnog postupka ovrhovoditelji prvenstveno paze na zastaru (većinom se radi o velikim društvima koje imaju svoje punomoćnike a oni su školovani da paze na utuženje prije zastare), i šansa da će Vaše dugovanje ući u istu prije utuženja je minimalno ili ne postoji. Kada se ovršni porstupak pokrene, ovrhovoditelj ga promjenom predmeta ovrhe može stalno produljivati, i opet nema zastare. Moj zaista iskreni savjet svim ovršenicima je da, umjesto što se hvatate za slamke, bolje stupite u kontakt sa ovrhovoditeljima ili njihovim punomoćnicima i da malo po malo otplaćujete svoja dugovanja jer od njih ionako teško da možete pobjeći.

 

Ovo zvuči kao neki apel naše Vlade. Lako je dugove vratiti kad imaš stalan posao i stalna primanja, kad nemaš posla jedini izlaz je to vaše "hvatanje za slamke".

 

Nije mi jasno zašto se prema čovjeku koji je ostao dužan svi odnose kao prema kriminalcu koji ne želi vračati svoje dugove a kad neka firma ode u stečaj onda je to zbog gospodarske krize.

Preporučijem ljudima da se hvataju za slamke samo da nečekaju zadnji čas već da se pravovremeno informiraju.

 

Imam i previše iskustva sa ovrhama i to ne svojom krivnjom i da nisam pisao prigovore i da se nisam koristio sa onim što mi je zakonom dozvoljeno danas nebi imao krov nad glavom.

Zato ljudi pitajte i pišite što vas muči jer vjerujem da će se na ovom forumu uvijek naći netko tko je imao sličan ili isti problem te da će te naći odgovor, na kraju krajeva zato i služi ovaj forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bravo! lijepo je spoznati da još netko čvrsto stoji na zemnlji iako je "pao smarsa". dodao bih da citirane članke zakona pokušate i narodskim riječnikom objasniti jer sam primjetio da većina nas običnih smrtnika koji trebamo savjet nerazumije pravnu stručnu terminologiju.

kada sam ostao bez posla i prihoda, zbog nesnalaženja u pravnim vodama i nestručnim i nepravovremenim postupanjem, ostao sam bez dijela kuće, auta i sl. nije mi žao materijalnih stvari koliko osjećaja nemoći i proganjanja poput kriminalca a sve zato jer nisam imao za vraćat dugove i platiti odvjetnika i nikad prije u 40 god. života imao susret sa pravosuđem.

zato je ovaj forum izmišljen i hvala svima koji se kače na njega i pravnom podrškom pomažu.

ako možete, bezuvjetno vraćajte dugove i pitajte baš o svemu.

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legal_2010 je napisao:

Kako je skoro svako pitanje u podforumu ovršnog prava vezano za zastaru, imam potrebu kratko napisati:

pri pokretanju ovršnog postupka ovrhovoditelji prvenstveno paze na zastaru (većinom se radi o velikim društvima koje imaju svoje punomoćnike a oni su školovani da paze na utuženje prije zastare), i šansa da će Vaše dugovanje ući u istu prije utuženja je minimalno ili ne postoji. Kada se ovršni porstupak pokrene, ovrhovoditelj ga promjenom predmeta ovrhe može stalno produljivati, i opet nema zastare. Moj zaista iskreni savjet svim ovršenicima je da, umjesto što se hvatate za slamke, bolje stupite u kontakt sa ovrhovoditeljima ili njihovim punomoćnicima i da malo po malo otplaćujete svoja dugovanja jer od njih ionako teško da mo

žete pobjeći.

 

Osobnog sam mišljenja i 100% uvjeren da se mogu na prste nabrojit osobe koje žele pobječi od ovrhe i ovršnog Zakona i koje su to učinile svjesno u namjeri prevare,zastare ili sl.osobito sada kada je FINA uzela stvar u svoje ruke.

Stvarno je teško ljudima koji nisu dobili nekoliko mjeseci plaču,a u kreditima su te školuju djecu,režije i da dalje ne nabrajam.

Sada je več Veljača i osobno znam pojedince koji su jednostavno blokirani od strane FIN-a sa 01.01.2011.

Predali OBAVJESTI u FINU,dobili posebni račun i nažalost još uvjek imaju blokadu u bankama.

Upravo je razlog neisplata plača na vrijeme ili su jamci,sudužnici,možda i koja Zadužnica itd.

 

Treba uvesti financijskog reda u plačanju računa,kredita itd....ali treba i poštenom radniku dati na vrijeme njegovu zasluženu plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije li pitanje "kada tražbina ulazi u zastaru" isključivo pitanje čovjeka koji želi svoje dugovanje izbjeći? Svaka čast ljudima koji pitaju konkretnija pitanja i pokušavaju svoja prava braniti i bez odvjetnika, koliko se god to činilo nemogućim.

No skrećem pozornost na to da se pitanja vezana uz zastaru u najvećem broju slučajva postavljaju kada se radi o teleoperaterima. Da li je to kruh, voda ili struja bez koje čovjek ne može pa se zbog njih mora ulaziti u dugove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za upite za zastaru, ostavlja se nažalost dojam "hrvati žele sve , a nebi platili" , "Uzet ću, ali ne vraćam"

I ja se pitam šta danas treba čovjeku 3 mobilna operatera ???. :-?

Iz iskustva znam hrpu ljudi koji doslovce NE ŽELE NITI JEDAN RAČUN PLATITI, nije razlog nemaju posao,ne primaju plaću...

 

Šta čovjeku uopće treba novi auto na kredit'Ok ,ostaneš bez posla, ali izvoli prodati taj auto i vratiti banci njezino! To je rješenje,a ne donijeti odluku -nemam posao pa ne moram ni vraćati dug!

Sve ovo kažem jer nema šanse da će ovrhovoditelj/banka dozvoliti da slučaj ode u zastaru.

 

treba trošiti onoliko koliko zaradiš,a većina troši na gluposti, a da se pošteno niti ne najedu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legal_2010 je napisao:

Nije li pitanje "kada tražbina ulazi u zastaru" isključivo pitanje čovjeka koji želi svoje dugovanje izbjeći? Svaka čast ljudima koji pitaju konkretnija pitanja i pokušavaju svoja prava braniti i bez odvjetnika, koliko se god to činilo nemogućim.

No skrećem pozornost na to da se pitanja vezana uz zastaru u najvećem broju slučajva postavljaju kada se radi o teleoperaterima. Da li je to kruh, voda ili struja bez koje čovjek ne može pa se zbog njih mora ulaziti u dugove?

 

Poštovani!

 

Izvinite ako se smatrate na bilo koji način prozvanim na temu.

Vas sam slučajno klikno.

Ostajem pri Vašem mišljenju kada se radi o teleoperaterima.Osobno mobitel nosim sa sobom u krajnjoj nuždi,telefon koristim minimalno,ali zato struje imam 400 kn na mjesec i ne žalim se.Ima čeljadi, 2 škrinje,frižider,bojler,čekićar itd.....Vode imam (bunar) i susjedi po ljeti nose od mene,kruha se nađe i mora bit.

Poštovani!

Režije me ubiju,....komunalna naknada,grobna naknada,vodoprivreda ( a livada u svaku jesen i proljeće pliva)što se tiče plina koristi se večinom ljeti za kuhanje.

Osobno smatram da je največe bogatstvo iškolovati djecu prema njihovoj osobnoj želji i znanju.

Još malo i to je riješeno.Živjelo se ...kako se živjelo.... potom dođe bolest... i doviđenja.

Još jednom bez zamjerke i pozdrav!

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija