Jump to content

Banka sumnja na firmu


jakov22

Preporučene objave

Pokusavam podignut kredit u jednoj banci. Svi papiri su iz firme poslani, banka je naravno upoznata o kojoj se firmi radi, i nije bilo nikakvih problema do jucer, kada sam primio poziv sluzbenice banke da postoji jedan problem a taj je da firma u kojoj radim u zadnje vrijeme djeli puno otkaza i da bi trebao imat suduznika. :-?:vrti::misli:

Imam ugovor na neodredeno zar to banci nije dokaz da necu nigdje pobic ili mozda ne platit ratu kredita.

Jel netko mozda zna dali je to opce nekakav moguci razlog da ti ne odobre kredit. Zahvaljujem se unaprijed i ocekujem odgovor bar jedan. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jakov22 je napisao:

Pokusavam podignut kredit u jednoj banci. Svi papiri su iz firme poslani, banka je naravno upoznata o kojoj se firmi radi, i nije bilo nikakvih problema do jucer, kada sam primio poziv sluzbenice banke da postoji jedan problem a taj je da firma u kojoj radim u zadnje vrijeme djeli puno otkaza i da bi trebao imat suduznika. :-?:vrti::misli:

Imam ugovor na neodredeno zar to banci nije dokaz da necu nigdje pobic ili mozda ne platit ratu kredita.

Jel netko mozda zna dali je to opce nekakav moguci razlog da ti ne odobre kredit. Zahvaljujem se unaprijed i ocekujem odgovor bar jedan. :-)

 

Banka ima diskreciono pravo ne odobriti ti kredit ili tražiti dodatne instrumente osiguranja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, neka ima potpuno pravo, ali zasto onda nisu odmah rekli to nego dostavim sve papire i odjednom naknadno me zove. to je malo bezobrazno s njihove strane. i nije to firma koja je tek zapocela sa radom, ona postoji vise od 50 godina i jos je k tome drzavna. a zar im nisu dovolje polica osiguranja, depozit i ugovor o radu kao osiguranje. znaci da onda nitko tko radi u toj firmi nemoze dobit kredit, a danas svi zivimo prakticki na kredit. :palacdolje:

 

hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jakov22 je napisao:

ok, neka ima potpuno pravo, ali zasto onda nisu odmah rekli to nego dostavim sve papire i odjednom naknadno me zove. to je malo bezobrazno s njihove strane. i nije to firma koja je tek zapocela sa radom, ona postoji vise od 50 godina i jos je k tome drzavna. a zar im nisu dovolje polica osiguranja, depozit i ugovor o radu kao osiguranje. znaci da onda nitko tko radi u toj firmi nemoze dobit kredit, a danas svi zivimo prakticki na kredit. :palacdolje:

 

hvala na odgovoru.

 

 

Vjerojatno se radi o firmi gubitašu gdje slijedi restruktuiranje poslovanja i smanjenje broja zaposlenika.

 

Kako bi zaštitili interese banke rizici banke (ne teta na šalteru) su procijenili da trebaju dodatne instrumente osiguranja.

 

A vi možete to prihvatiti ili odbiti!

Naravno, ako odbijete..nema kredita!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema sanse da se o tome radi, otkazi se djele samo onima koji su dosli na zamjenu, ja radim tu vec 17 godina i nedavno sam dobijo na neodredeno, tako da mi ta prica o otkazima sta prica banka ne drzi vodu u nikojem pogledu.

 

Firma je stabilna jer da nije onda nitko u njoj nebi moga dobit u nijednoj banci kredit. Kad sam pita kolegu za kojeg znam da je nedavno isto podizao kredit jel mu banka stvarala probleme oko "otkaza" u cudu me gleda, kao da sam s kruske pao.

Mislim da i ako imaa neki problem da mi je banka duzna rec pravi i istiniti razlog da znam zbog cega mi ne zele odobrit kredit bez suduznika. A ne bez ikakavog obrazlozenja se vadit na poslovanje firme. Malo bezobrazno s njihove strane, al dobro. Ipak je ovo drzava Hrvatska!!

Zahvaljujem se jos jednom na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija