Jump to content

Stalna socijalna pomoć....imamo li pravo???


Ponosni-otac

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

 

Nadam se da će mi netko moći pomoći. Ja i supruga smo nezaposleni,imamo troje djece u dobi od 2-6 godina i bebu na putu. Ja sam radio do 2. mj prošle godine,kada sam dobio poslovno uvjetovan otkaz. Tada sam tražio jednokratnu socijalnu pomoć u iznosu od 1000 kn,koju sam dobio u 4. mj. Imao sam pravo na naknadu za nezaposlene do 9. mj nakon koje sam se prestao prijavljivati na burzu. Nisam baš pobornik socijalne pomoći,barem dok me zdravlje služi,nitko sretniji od mene da mogu zarađivati za svoju obitelj. Nažalost,posla nema. Zato mene zanima imamo li pravo na stalnu socijalnu pomoć i koja dokumentacija je potrebna? Naša jedina primanja su dječji doplatak (1400 kn) i porodiljni (1660 kn). Isto tako,živimo kao podstanari,pa me zanima imamo li pravo na kakvu naknadu troškova? Ili je zapreka što više nisam na burzi ili što sam već primio jednokratnu pomoć?

 

Unaprijed hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponosni otiđi u Centar i pitaj gđu.

I ona će ti reći šta ti treba.

Nije mi jasno zbog čega nisi išao na redovita javljanja na HZZ.

Ako je zbog novca gđa. ima i telefon pa se kaže zbog čega si sprječen. Ipak je to jedanput mjesečno.

A što se stanarine i režija tiče pitaj u Centru za socijal, postoji nešto kao smanjenje režija u postocima. E sad kako se to stručno zove neznam. Pitaj u centru.

Javi šta si uspio.

Čestitke na bebi i neka sve prođe u redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna ali mislim da sa ovim primanjima imate pravo na socijalnu...to ćeš morati kod njih provjeriti..Što se tiče podstanarstva imaš pravo na mjesečnu pomoć za najamninu u visini 750 kn.Treba Vamugovor o podstanarstvu ovjeren kod javnog bilježnika,to sigurno i još neka dokumentacija...Tako je barem u Rijeci... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mi smo isto nezaposleni sa dvoje male djece od 1 i 2 godine. Dok sam primala porodiljni nismo imali pravo tražiti stalnu socijalnu pomoć nego 4 puta na godinu jednokratnu pomoć. Ako živite u Zagrebu, idite u Novu cestu 1, tamo će vam se pola režija plačati te imate pravo na Bebimil, ukoliko vam supruga nema mlijeka, te na pučku kuhinju.

S poštovanjem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

ej pozdrav svima ja sam uskoro buduca majka pa me zanima koja prava i dali uopce imam na sta pravo kad rodim????sad sam malo surfala i vidjela da pravo na stalnu socijalnu pomoc imaju nezaposlene majke koje su prijavljene na burzi najmanje 12 mjeseci a ja to nisam......pa me zanima mogu li dobiti ista bez toga....hvala puno unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Natka1 je napisao:

Mi smo isto nezaposleni sa dvoje male djece od 1 i 2 godine. Dok sam primala porodiljni nismo imali pravo tražiti stalnu socijalnu pomoć nego 4 puta na godinu jednokratnu pomoć. Ako živite u Zagrebu, idite u Novu cestu 1, tamo će vam se pola režija plačati te imate pravo na Bebimil, ukoliko vam supruga nema mlijeka, te na pučku kuhinju.

S poštovanjem!

 

super supruga i ja smo oboje takodjer nezaposleni i imamo dvoje djece 2,5 god i 1 god .. i nismo imali prava na stalnu kao ni vi dok je trajala socijalna ... niti smo imali pravo na 4 vec na 2 jednokratne godisnje u iznosu od 800 kn takodjer djeca su bila na dohrani ali nismo imali pravo na bebimil takodjer smo imali poteskoce sa stanovanje i dobili smo samo odgovor da do drugog dana nadjemo stan u kojec cemo duze ostati ili salju policiju da nam uzmu djecu ...

tako ono da znate da ne vrijede ista pravila za sve.

 

Nemamo vise porodiljnu niti stan ... ali nemamo prava na socijalni stan a jos niti na stalnu .. a kamoli na jednokratne ...

Ako znate sto mozemo dobiti od centra za socijalnu skrb .. tj na sto imamo prava kao obitelj sa dvoje male djece bez posla i bez porodiljne molim vas da mi javite . thx !

 

ps. moze ovdje ili na mail markandrewtkalcec@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Postovanje.Korisnik sam socijalne pomoci vec dosta godina,a ta pomoc za uzdrzavanje iznosi 500kn mjesecno.Pravo na nju sam ostvario cinjenicom da sam bio prijavljen kao samac,nezaposlen,i bez primanja.Na mene se vodi stari Renault 4,vrijednosti 1500 kn.Zivim u zajednici sa majkom sa kojom sam se preselio iz druge drzave.Majka je svoju mirovinu ostvarila u toj drzavi i podizala je u toj drzavi.Dakle niti ona nije imala primanja u RH.Sada se situacija promijenila jer joj je savjetovano da prebaci svoju mirovinu u RH zbog ostvarivanje prava na zdravstveno osiguranje,sto je ona i ucinila i sada redovito prima mirovinu u RH.Kod zadnjeg posjeta soc.radnici ona mi je napomenula da se ne salim sa zakonom jer da ako zivim u zajednici sa osobom(kod mene majka)koja ima prihode,ja vise nemam pravo na soc.pomoc.Ipak ostavila mi je da sam odlucim sto cu,podnijeti zahtjev da i dalje primam ili da budem skinut sa liste.Molim za pomoc i savjet sta uraditi,jer nemam namjeru krsiti zakon.Imam li jos uvijek prava na tu soc.pomoc i tko odlucuje o tome?Majka ima 280 eura mirovinu.Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Također lijepi pozdrav, ja imam vezano pitanje. Naime suprug i ja oboje nezaposleni, nemamo djece, stan u potkrovlju kuce. Ispod nas zivi njgova baka (koja placa sve rezije a u minusu je oko8 ili 9 tisuca kuna) a ja i suprug se za hranu snalazimo jedva nekako.Da li ja imam pravo podnjeti ikakav zahtjev za minimalnu pomoc jer bi meni i suprugu svaka kuna dobro dosla, pa da barem malo olaksamo baki dole,gje ici i sto pitati,koje dokumente pripremiti(u slucaju da imam pravo na neku minimalnu pomoc:-?) Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav,zanima me dali ja i moja obitelj imamo pravo na bilo kakvu socijalnu pomoc.naime u stanu 50kvadrata zivimo ja muz i dvoje djece 3ipo god.stan sam dobila od bake darovnim ugovoro..ja sam na zavodu za zaposljavanje,muz se ide sutra prijavit,oboje nezaposleni,,,

Jedino primamo 600kn djecjeg doplatka.

Ja na sebi imam auto staro vise od 10 godina i vridi cca 500eura....

A muz ima kaic od 4metra kojem je vrijednost cca100eura

Zanima me jeli imamo ikakvih prava osim djecjeg,i dali su auto i brodic smetnja za dobivanje socijalne pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija